Споделена история от Здраве

Дали е херния
Здравей, имам подуване под корема имам съмнение за ингвинална херния, защото проверих в интернет, подуването е от няколко дни.
Но днес имам лека болка, но съм на работа по 12ч. на ден и няма кога да отида на лекар.
Кажете какви хапчета да взема от аптеката?
Благодаря.

М20

Коментари

1.   Хапчета за херния няма .

2.   А защо се съмняваш за херния? Имало ли е болка, напъване, вдигане на тежко и т. н. ?

3.   Трябва лекар да ти постави диагноза. Ако се окаже херния, лечението е едно- операция. Не се тревожи, лека е. Но не бива да отлагаш и минута, особено ако вдигаш тежко. Действай веднага!

4.   Ако не си вдигал тежко е малко вероятно да е херния.
Може да се подува стомаха и от дадени храни.
Отиди на доктор, ама трябва да бъдеш много внимателен, защото дори и да нямаш херние за едната клинична пътука ще те оперират на бързо.

5.   Отивай в спешното, защото хернията не е шега работа. С хапчета няма да я излекуваш.

6.   Консултирай се с лекар, а ако не ти се ходи иди поне в аптеката и питай за хапчета против болка

7.   Подуването се появи преди да съм вдигал тежко,но когато вдигам нещо тежко рядко се случва,след това започва да ме боли леко,но отшумява за няколко минути.

Автор нямам време за лекари и операции,работя и не мога да си позволя да отсъствам, изведнъж.
Ще ме уволнят,а работа ми е важна изплащам два кредита и такси.
Тежък период съм.

8.   Рядко пиша ама сега те се стърпях. Ако е херния отиваш и се уговаряш с някой хирург да те оперира в петък. Операцията е супер лека и до понеделник ще си забравил че са те оперирали. Излизаш от болницата и отиваш да работиш. Само да не ти е свързана работата с вдигане на тежко. Иначе лекарства за това няма.

9.   Как ще те уволнят за това, че си болен и имаш нужда от болнични? Ако смяташ, че е нещо сериозно, не си прави експерименти със здравето. Нова работа се намира, друг живот не.