Споделена история от Здраве

Малко се притеснявам... за пениса ми
Малко се притеснявам заради пениса си.

Скоро навърших 14 години. Но пенисът ми не се забелва сам при ерекция. Мога да го забеля сам. Не ме боли. Само за секунда-две ми става гадно и после съм си ок.

И още един детайл: като съм бил малък, майка ми не ми е забелила пениса, но после го е направил доктор.

И втори детайл: пубертетът започна преди около година. Гласът ми се променя, окосмяването ми се увеличи. Тестисите ми се оголемяват. Достатъчно признаци.

Та, въпросът ми е - имам ли фимоза, късо гемче или някаква болест? Пак казвам, МОГА да го забелвам сам.
Но кога започва да се забелва сам? Нормално ли е? Трябва ли ми операция? Или минава с времето?

Благодаря :)

Коментари

1.   Абе пич отиди на лекар! Най-малкото в медицината няма случай единтичен с друг. Как без да ти види някой чурката ше ти каже кво ти е. Все пак пускай си струйка с вода от душа да ти подмива между главата и препуциума!

2.   Спокойно пич, нищо ти няма. Нямаш фимоза или подобни глупости. При всички нас е било така, когато сме били на твоите години. Ами сега не ти се забелва целия, но продължавай да мастурбираш. Чрез мастурбацията, кожичката около главичката ще стане по еластична и ще започне да ти се забелва цялата главичка. Процесът е бавен, но сигурно до няколко месеца няма да те боли при забелването на кожичката. Може също и разни кремове за ръце да пробваш (аз лично в този момент не съм пробвал, но ти си решаваш)
Пак ти казвам, НЯМАШ ФИМОЗА. При фимозата, кожичката изобщо не може да се забелва, и пречи дори и на уринирането. Каквито й други работи да ти казват следващите след мен, не ги слушай ;)

3.   Не, не ти трябва операция, продължавай да тренираш! Това е така при почти всеки мъж в началото. Честито, ти ставаш такъв. Забелвай го често-често, мастурбирай и нямаш проблем. Хормоните ще ти помогнат после да се забелиш нормално, само не губи интерес към приятеля си!

5.   Благодаря за отговорите! :)

Просто като съм гледал из 'нета подобни въпроси, всеки казва или фимоза, или обрязване, или направо се самоубий. И аз знам, че за фимозата изобщо не можеш да го забелваш, ама в нета всеки може да пише каквото си иска...

Пак благодаря :)

6.   Значи при всеки мъжки полов член има клетки, които са слепени и с настъпването на пубертета постепенно се отпускат и пенисът може да се забелва все повече. Аз като бях в седми клас бях така, както ти го описваш, малко по малко му помагах и клетките се разделиха. Но не го насилвай! Ако усещаш болка спираш, на следващия ден пак и т. н. Ако можеш да обелиш главичката на члена в полуеректирало състояние, значи нямаш късо гемче. Абе споко, не се притеснявай само.

7.   Най-добре се обрежи, жените предпочитат обрязани. А и е много по-хигиенично.

8.   6 е прав! Моят приятел май си е скъсал гемчето или нещо такова като малък - правили го с някакво момиче в парка и прокървял, онази мислила, че ? е дошло даже, толкова кръв е имало и пак нищо му няма. Боляло го е малко, проблеми няма. Обичам да го гледам как се мие - забелва се и плоква доста душ гел, после се съпунисва, много е смешен при тази си дейност, но признавам - винаги е много чист! НЕ Е ВЯРНО, ЧЕ ЖЕНИТЕ ПРЕДПОЧИТАЛИ ОБРЯЗАН, аз не мога да си представя да бъда с обрязан. Е, ако е по медицински причини ОК, но да се обрежеш уж, защото жените искали е лудост

9.   До номер 6 главичката си я обелвам и даже се пробвам още по надоло да свалям обаче гемчето не ми позволява.. Дали имам късо гемче? Аз мисля че имам защото като свалям още надоло и ме боли.. Опъва ме отдоло където е гемчто.. Иначе в полуеректирало забелвам главичката даже свалям доста надоло и не ме боли ама вече в еректирало..