Споделена история от Здраве

Инсулинова резистентност
Здравейте,хора! През 2017 ми откриха инсулинова резистентност! Почнах да пия хапчета,първите шест месеца свалих 27 кг! Тогава бях на 14 години, свалих доста поти до 89 кг( в началото тежах 125) . Преместих се в друго училище и от там отново напълнях, заради стрес и най вече смятям,че е от уж моите приятелки,то не бяха подигравки,начин на де контролират и дори да им откажа ме удряха! Почнах отново да ям!!! Предполагам на стресова основа. Правихме изследвания с профил и глюкоза! Всичко беше наред! През 2018 ходих последно на профил и глюкоза! Срам ме е до отида при докторката и да се изложа така!!! Октомври 2020 година ми се наложи да пусна кръвни изследвания и захарта ми беше 4.3. Не съм развила още диабет,нали???? Пия метфогамма 500. Бих казала,че този коронавирус ми се отрази добре от гледна точка,че не ходеш в училище! Искам вече да затворя тази страница с тях,но не мога нямам смелост,ще започнат едни въпроси,защо,как не може!!!!!! Познавам ги! Отново искам да съм на диета,искам да сваля и да си оправя живота!!! Не знам,но не мога да започна без да е перфектното за мен число,трябва да е помеделник, не знам,просто не знам това в мен какво е - искам всичко да е перфектно,дори миналата година да започна,но не бях научила някои неща и си казвам няма да е сега искам да знам всичко и тогава!! МОЛЯ ВИ ЗА ПОМОЩ!!!! БЛАГОДАРЯ
МОЛЯ ДА БЪДЕ ПУБЛИКУВАНО!

Коментари

1.   Ти вече имаш Диабет тип 2, това означава "Инсулинова Резистентност",ако продължаваш в този дух може да се наложи да преминеш на Инсулин!

2.   Тази компания ти се отразява много зле. Сега поне идва ваканция, не се събирай с тях.
За инсулиновата резистентност -спасила те е диетата , а не мижавата метфогама 500. За това е много важно отново да намалиш въглехидратите. При това заболяване е висок инсулинът, а той прави кръвната захар ниска. За да си провериш състоянието се прави обременяване с глюкоза и се изследват едновременно КЗ и инсулин след изпиване на разтворена във вода глюкоза.
Това с перфекционизма ми изглежда на ОКР, виж в нета. Мисля, че трябва да посещаваш психолог, за да се овладее от началото.

3.   Просто почни да си следиш калориите и подложи тялото си в калориен дефицит.

MyFitnessPal е приложението, което би ти помогнало.

Ако искаш да ядеш повечко, може да ходиш на фитнес, ако не, просто върви, прави поне 15 000 крачки на ден. Pacer е друго приложение, което следи крачките (разбира се не с точност, ориентировъчно).

4.   Номер 1, информирай се преди да пишеш глупости. Инсулиновата резистентност може да доведе до диабет тип 2, но сама по себе си не е диабет. Той обикновено идва в по-късна възраст.

6.   Инсулинова резистентност не е диабет, а преддиабетно състояние. Номер 1 е крайно незапознат. Проблемът е в инсулина, захарта ти е добре. В твоя случай намаляването на калориите няма да е достатъчно, ще се вкараш в един йо-йо порочен кръг. Мастната тъкан е само симптом на ИР, затова трябва да лекуваш причината. Започни да наблягаш на истинска храна и изхвърли всички преработени боклуци от менюто си. Имаш нужа от свежи зеленчуци, всякакво месо, субпродукти, яйца, морски деликатеси, млечни, ядки, кисели плодове, зехтин, маслини, кафе, чай и достатъчно вода. Всичко извън този списък не трябва да присъства в менюто ти занапред. Ако следваш този принцип, няма нужда да броиш калории. С естествени храни трудно се преяжда, заради хормоналния отговор на ситост, който предизвикват. Прочети внимателно какво е фастинг и как би могла да го прилагаш в твоето ежедневие. Намери си приятно занимание, което включва движение. Средата ти е токсична - тези твои приятелки си избиват комплексите върху теб, мислейки си, че са по-нагоре по веригата, защото тежат Х килограма по-малко. Аз първо тях бих разкарала, пък после бих мислила за отслабването си. Много си млада още, животът е пред теб и ти си отговорна за неговата посока. Вземи здравето си в ръце, в противен случай те чакат поредица от здравословни проблеми.