Споделена история от Здраве

Кучета ми не е добре
Здравейте имам куче което е на 10 години и преди беше супер енергично с голям апетит и всичко беше наред, но от няколко дни се вижда че няма настроение като го базхождаме на вън се ударя много бързо нищо не яде, преди седмици не спираш да повръща.
Разбира се отидохме на ветеринар и той каза че е отровено дроба му не е добре, като видях изследванията бях шокиран, имаше някакви норми който трябвало да бъдат около 50 но те показаха 160, 170 и сега е на инжекций, но нищо не яде абсолютно нищо само пие вода, много вода но ако продължава да не се храни ще се стигне до нещо ужасно от 10 години е до мен това куче и просто не знам как ще живея без него. Може би някой ще ме помисли за луд но...
Моля ви някой който разбира да ми каже какво да направя, явно някой боклук е оставил отрова на вън за да може някое куче да се отрови, знам че няма как да разбера кой е този човек, но разбера ли отивам и ще го заколя буквално.
Давах му да пие мляко, защото ми казаха че ако е натрошен млякото помагало но не стана нищо, водя го на инжекций всеки ден но... има малко подобрение леко живна, но не достатъчно.

Коментари

1.   Питай ветеринарна за венозно захранване. Питай също дали ще е добре да му даваш масло от сьомга, за кучета и котки е много полезно, не знам обаче дали няма да пречи на медикамента който му инжектират сега.
Ще използвам поста ти да вметна и за други:
Ако имате съмнения че, кучето ви е отровено, като първа помощ му дайте веднага цяло сурово яйце. Това ще го принуди да повърне.

2.   " явно някой боклук е оставил отрова на вън за да може някое куче да се отрови, знам че няма как да разбера кой е този човек, но разбера ли отивам и ще го заколя буквално. " - това показва, че боклука си ти, ако кучето ти е било на повод когато го разхождаш, няма да яде като помияр каквото му попадне на улицата, а такива са и изискванията. Кучкарите се самазабравихте, мислите си, че другите са длъжни да търпят капризите ви. Колко пъти за 10 години събра фъшкиите на това куче? Знаеш ли, че само от 10 хиляди бездомни кучета в София се разпръсква един тон фекалии всеки Божи ден? А върху тези кучешки фъшкиикоито децата си играят? Затова на хората им писна, и е възможно да започнат да хвърлят отрова, защото друго спасение няма. А знаеш ли, ако на някой баща детето се е разболяло от кучешка тения(от което може и да умре) и знае, че твоето куче е разболяло детето му, какво щеше да ти се случи, представяш ли си? Като искате кучетата ви да не са тровени, спазвайте правилата! Каишка, наморник, торбичка да му събираш фъшкиите и тогава на разходка.

3.   Какво е кучето ти ? Ако е достатъчно възрастно за породата си , може да му наближава края . Ако е отровено , може би трябват и системи . Опитай да го съблазняваш с нещо варено по-калорично и смляно , за да хапне нещо . Черният му дроб може и да е болен от възрастови изменения , а не да е отровено . Моето куче беше тежко болно от сърце и също отказваше храна , докато разберем какво му има .

4.   Има едни течни храни за възстановяване на роял кънин мисля че бяха рековери. Вземаш една такава и със спринцовка му даваш. Отзад си пише колко трябва да изяде за деня според килограмите му. Да малко насилствено е, но да не се храни е по-лошия вариант. Успех!