Споделена история от Здраве

Остри моменти главоболия
Здравейте! Проблемът е следният: от време на време имам рязка, остра болка в главата, която обикновено отминава след момент или два. Но това се случва периодично от време на време и болката понякога е доста силна.
Правиха ми наскоро рентген по друга причина, но не откриха нищо смущаващо. Преди също ми се е случвало да ми казват, че съм здрав, когато не съм. Загубил съм и близки, а и знам за редица истории по невнимание... Масова практика стана сякаш докторите да не ни лекуват, а да замазват симптомите.

Не знам, тая система бавно ни убива, всеки ден се опитвам да съм максимално полезен и отзивчив, но явно повечето не са. Както и да е не съм безгрешен, но не знам дали да се притеснявам, не знам и към кого да се обърна, в интернет всичко е лъжовно, а докторът последния път като ме пита какви са ми оплакванията просто ме нарече параноичен и предложи психиатър. Помолих без обиди, заплатих си прегледа и си излязох...по-озадачен и безпомощен отколкото влязох. Обърнах темата на морализъм, но те са част от проблема, тъй като всички сме закачени като на верижка. След този коментар от лекар, честно казано останах доста накърнен и вече дори не ми се ходи по лекари за каквото и да било. Едно време като дете слушах как старите жени пред блока сами си лекували болежките, че всички лекари са шарлатани. Сега се замислям, че може би всъщност са изстрадали, а не както смятах тогава, че се правят на много знаещи.

Коментари

1.   Както описваш болките, може да се дължат на гръбначно разстройство. Задължително се обърни към подходящ лекар, поискай рентген/сканер на гръбначен стълб от- до!
Ако започнат да ти прекарват идеята за операция на гръбнака, моят съвет е да НЕ се съгласявам, а потърсиш втори, трето и повече мнения ако трябва!
Като безвредни помощни манипулации можеш да започнеш да приемаш колаген, за предпочитане е натурален животински без вкарани аромати т.н. Можеш да си правиш желета, а и иначе супи пача. Колагенът за да стигне до нужните места трябва да е придружен от витамин Ц, той е който го отвежда до кости, стави, т.н. И който ще отведе и до гръбначния стълб, а не да мине през стомаха и навън.
Друго което ще ти помогне страхотно много е йога. Упражненията за разтягане и наместване на гръбначния стълб ще променят живота ти към много по- добре - буквално!
Но (!!!) задължително започни с инструктор или следвай съвсем буквално инструкции за начинаещи в стотиците видеа които вече има и по интернет на инструктори по йога. При погрешни упражнения можеш да си направиш по- голяма беля!
Задължително обаче започни с установяване на причината! Няма смисъл да приемаш каквито и да е лекарства които само ще блокират болката! Те са за това, само в някои случаи да блокират.

2.   Има прекрасни лекари, но за съжаление са малко на фона на морето от некадърници. Не мога да ти помогна със съвет за болките, но те съветвам да потърсиш лекар, който има добри препоръки в интернет. Чети истории на пациенти по форуми и ще попаднеш на специалист с добро име. Дори да се чака повече за консултация, си заслужава. Недей да неглижираш проблема, защото може да се окаже нещо сериозно. Дано все пак е нещо безобидно.