Споделена история от Здраве

Миене на косата
Здравейте

Първо ще кажа че сам момче на 20 години с къса коса. Доста хора са ми казвали, че е вредно да си къпеш косата всеки ден и че ако го правиш има риск да ти опада на доста по-ранна възраст. Също така четох и в нета, че ако си къпеш косата всекидневно започва по-бързо да ти се омазнява и също така косъмът ти се изтънява и някакви такива истории.

В същтото време, когато ходя при моя фризиор и го питах какво мисли по въпроса, той каза, че това са пълни глупости и той самия си я къпе всеки ден. Особено през зимата, когато няма много слънце е хубаво да се къпе всекидневно, защото топлота вода служила като заместител на слънчето нещо такова. Ходил съм и при други фризиори и фризиорки и те също ми казвам, че въобще не е вредно човек да си мие косата всеки ден.

Таа какво ви е мнението по въпроса?

Коментари

1.   Според мен не е вредно. Аз самата си я мия почти всеки ден, понякога през ден... :) Говорила съм с фризьорка и тя ми каза същото като твоя фризьор. Всичко останало е просто мит.

2.   Химията със сигурност е вредна независимо с какво ни облъчват по телевизията. Все пак аз си мия косата всеки ден с най-обикновен български шампоан или бебешки и нямам проблеми. Като си с къса коса може да ползваш сапунена вода - малко шампоан в чаша с вода и готово.

3.   Аз съм жена с много дълга коса и ако я миех всеки ден, щеше да се изтощи много. Без сешоар, просто няма как да изсъхне. Нямам мазни корени и т. н. , така че я мия на всеки 3 дни, правя маски и т.н. - отнема ми към час.

Ти обаче си мъж. Моят приятел е над 40 години и има чудесна, прекрасна коса! Винаги си я мие преди работа, не ползва сешоар обаче. Ползвал е винаги шампоан против пърхут, макар че е нямал никога, просто увлажнявали тези шампоани скалпа. От години ползва различните видове head and shoulders, ухае много добре. Той дава повече пари за косата си от мен, защото му расте много бързо и всеки 3-4 седмици е при фризьор. Скъсват се да го хвалят за косата му, мие я всеки ден, ако беше вредно, да е окапала!

Но, ноооо - но той няма плешив баща да кажем. Ако баща ти е плешив, най-вероятно и твоята коса ще окапе - независимо от това, как и колко често се миеш. Аз като жена мога да ти кажа, че за мен мъжът трябва да си мие косата всеки ден. Просто се потите повече и не е хигиенично

4.   Най-удачно е изобщо да не я миеш. :) Майтап. Ми всичко прекалено не е полезно.

5.   Жена съм и си мия косата всеки ден, понякога дори два пъти на ден (сутрин и вечер). Действително започна да се омазнява по-бързо, но не ми пречи, така съм си свикнала и не мога да я търпя мръсна. Освен омазняването, не съм забелязала други последици да има като изтъняване на косъма, окапване и т. н.

6.   5, по-скоро си миеш коста, защото ти се омазнява, не обратното. Съветвам те да си прегледаш хормоните. Не е нормално това.

7.   Майка ми и баща ми пък се къпят по веднъж седмично.

8.   Синът ми е на 19 и е с много къса коса. Къпе се минимум веднъж сутрин, а когато ходи на фитнес и по 2 пъти на ден. Задължително е особено за момчета на вашата възраст да вземат душ поне веднъж на ден, според мен. Няма опасност да ти окапе косата от водата, митове и легенди са това, дето ти беше казал някой преди мен, всичко опира най-вече до гена. Все пак, ако нямаш проблем с пърхота и не се налага да ползваш такива шампоани, както ти е къса косата, спокойно можеш да я миеш с един жълтък, без да ползваш други химии.

9.   Какво съвпадение :D. Аз миналата седмица като се подстригвах питах същото моята фризьорка. Аз съм момче на 19 години. Фризьорката ми каза, че няма нищо вредно в тия работи. Аз сега през лятото си мия косата почти всеки ден, ако не и всеки ден. Ми какво да направя, хигиеничен човек съм си. Не мога да ходя неизмит, или нещо подобно.
Баща ми на работа се къпе почти всеки ден, даже май всеки ден (просто такава му е работата, замърсява се). Сега стана на 61 години и косата му нито е мазна, нито е плешив, или нещо такова.

10.   Аз едно време си правих нещо като опит с това. Не съм сигурна в ефекта, но...
косата ми е до дупето, когато я мия 2 пъти в седмицата е страхотна, а когато я мия всеки ден се накъсва, капе повече и на вторият ден е сплетена и ужасна... някак не издържа много.

11.   10 брюнетка ли си? На брюнетките повече им отива къса до средно-дълга коса, дълга не им отива, защото всяка втора е такава.

12.   Хвалил ми се Данчо, Данчо Мързеланчо:
- Кой е като мен – чист и пременен?
Дрешките ми лани още са изпрани,
мил съм си главата лятос на реката.
Ноктите не режа, да съм като Ежа,
а носа за здраве – трия го с ръкави.

Тези хора дето са ти казвали, че е вредно, в детската не са учили това стихче. Разбира се, че ще се къпеш всеки ден, ти си мъж, повечето шампоани ги правят за всекидневна употреба ако се зачетеш на опаковката.

13.   От 10:
Не, 11, чернокоса съм с много гъста и дълга коса. Нека не ми утива :tongue:

14.   12, жените повече имат нежда от всекидневен душ, заради цикъла. Мъжете нямат толкова цикал, но повече са потят.

15.   13 значи си циганка. Нормалните брюнетки са с кафява коса.

16.   Не, значи има къна за коса и съм Българка :)

17.   Преди години си миех косата всеки ден. След това бях 2 години с дредове, а тях не можеш да ги миеш всеки ден. Така разбрах, че косата ми се омазнява на около 10 дни, ако я свикна, но не може на повече :). Сега пак съм с дълга коса, малко под раменете и я мия на около 10 дни. Понякога и по-често, ако има мъгла, смог или др. Не цъфти, както преди, много по-добре я усещам, и е по-лъскава и здрава.