Споделена история от Здраве

Паник атаки при родител
Здравейте на всички любители на сайта!

Обръщам се към вас с молба да споделите и посъветвате как да се справим с този неприятен етап от живота на баща ми.
Малко за него ,човек към 60те , работи активно.Наскоро загуби своята майка след многогодишно лечение ,което много му захаби нервите! От скоро може би около 5,6 месеца обаче състоянието му се влоши драстично като честототата на тези аткаи са наистина в пъти повече.Търси помощ ,обиколи доста заведения и изпи много хапчета. Искам да ви помоля да ми споделите ,ако ви си е случвало подобно нещо как сте излезнали от този затворен кръг и какви са били действията ,които сте предприели, към кого сте обърнали и ккви изследвания сте правили?
Посочиха при баща ми възможността да бъде хоспитализиран евентуално, но и за това нещо имам съмнения!
Като цяло всичко ще ми бъде полезно да чуя и прочета-БЛАГОДАРЯ!

Коментари

1.   Намерете психолог, карай го да посещава и мукажи, че може да говори с теб за проблемите си. Ще е трудно и ще отнеме време, но докато имаш желание и той не е прекалено инат, ще има резултати.

2.   Говори с психолог почти всяка седмица ,но резултата е краткотраен!
Какво друго може да се предприеме, как стой въпроса с хоспитализирането?

3.   Има значение кой и къде го е преглеждал . Не всеки става, сори .Важно е, когато се довери на някого, да продължи с консултациите , а не да ходи от доктор на доктор. Ако има лекарства, важно е през 2 седмици да се обсъждат и ако е нужно да се променят . На тази възраст може да се мисли и за други болести , които може да доведат до психични сривове . Добър невролог може да е от полза . Престой в болница , но зависи къде и какво се търси , също може да е от полза .В болница могат да се направят изследвания и консултации и да се направи по -широко обследване.

4.   До 2

Освен ако няма опаснот да нарани себе си или други хора, въпроса с хоспитализирането е само и единствено негов избор, ако го желае.
Но те съветвам да смените психолога.