Споделена история от Здраве

ОКР,МОЛЯ ЗА ПОМОЩ
Здравейте! Искам съвети как да се излекувам от ОКР! Имам чувството, че ще полудея, постоянно правя някакви ритуали, в главата ми се случват страшни неща, постоянно се мисля за някаква пропаднала, дори като пия много малко алкохол и почвам да се обвинявам, рядко слушам чалга и като я чуя след това се имам за идиот! Моля за помощ!!!!
Моля да бъде публикувано, благодаря!

Коментари

1.   Здравей! Аз също имам ОКР мисли и ритуали, но също така и тикове с ръце,глава и др. Ти имаш ли ? и също се чувствам схванат а на някои места пише, че е срещано при тези психични състояния.

2.   Най-добре се обърнете към психиатър. Аз съм ходил на психиатър, пил съм медикаменти (леки успокоителни) и ми е помагало.

Иначе, има хранителни добавки които могат да намалят ОКР-то. Аз имам леко ОКР, което изчезва когато вземам NAC (N-Acetyl Cysteine). Също така препоръчвам да си вземате всякакви други микроелементи и витамини. Аз лично като вземам цинк, магнезий, селен, литиев оротат и витамин Д се чувствам много по-добре във всяко отношение и мисленето ми е много по-спокойно. Това са неща от аптеката без рецепта. При вас може да трябват други микроелементи и витамини, но в общия случай повечето хора живеещи в градска среда в днешно време витамин Д не достига. Освен това ако не ядете достатъчно зеленчуци магнезият, селенът и цинкът може да не ви достигат. Литият (под формата на литиев оротат) е класика за стабилизиране на настроението, цяло чудо е, че се намира без рецепта.

3.   Благодаря Ви, до номер 1 да имам от време на време с очите ( като ритуал),случва се и пред хора!! Което е още по стресиращо!

4.   Номер 1 съм. Да и аз, като трябва да излизам навън се засилват, мисля ,че е социална тревожност, освен окр и те пишат ,че може 2,3 състояния да има човек. Като трябва да излизам се увеличаяа значително напрежението и тиковете.

5.   Аз от 2011 г. имам Окр и това е най-гадната болест. През всичките тези години минавах през много различни компулсии и ритуали. Сега например имам извратени мисли с роднини и това ме кара до прова ритуали понякога с часове, онзи ден дори си представих извратена мисъл за майка ми сексуална, че майка ми е с отрязани крака и се засмях, докато правих ритуала. После трябваше да повтарям ритуала, докато се стараех да не се смея, но ни си получаваше и продължавах да се смея. Накрая ме гризеше съвестта и споделих на майка ми тя каза че е хубаво да се смея на тези мисли, защото осъзнавам че са смешни и не са факт и е права от два дни не съм правил ритуали, защото когато си кажеш не мисли за дадено нещо точно това мисля

6.   Аз също имам ОКР, трябва да отидете на психолог и да ви предпишат медикаменти. Прибягвам и до билки, като Жълтият Кантарйоон много ми помага, и упрвя настроенйето. ЧУвал съм, че с Йога упражненния и фитнес тренировки ОКР намалява или си отива. И мисля да опитам! Късмет на всички, с тазиболест.