Споделена история от Здраве

Падане на израстваща коса
Здравейте, моля за съвет.
От около 6-7 месеца имам косопад. До преди месец положението беше доста сериозно. По време на къпане ми падаше страшно много коса. Правих си изследвания на щит.жлеза и на хормони и нямам проблем. Прекарах ковид преди да се засили косопада, но и преди това имах лек косопад. След консултация с лекар ми беше казано, че най вероятно е от прекарания ковид. От около 2 месеца обаче освен дълги косми падат и къси. От порядъка на 2-6 см. А от преди месец дълга коса почти не пада, късите косъмчета обаче продължават да падат. Дори понякога когато ги дръпна леко те сами излизат без болка. На върха на косъмчетата винаги има бяла луковица. Косата ми видимо оредя и започвам много да се плаша. Засили се и омазняването и. През тези месеци пих желязо,б12,биотин,цинк, вит е и д , правя домашни маски, слагам и ампули за косопад и нищо.
Някой имал ли е подобен проблем?

Коментари

1.   Не можем да ти бъдем полезни, защото не сме лекари. Аз имах такъв ужасен косопад, но след раждането и тогава нищо не помагаше, просто изчаках и след две години косата ми отново стана гъста и плътна. Но си купих около 30 ампули против косопад с лед ефект на Alfaparf и от тях ми се появиха много, много повече нови косъмчета. Ухаят страхотно и леко пощипват по скалпа като нанесеш. Също миех и с шампоан Фитовал против косопад. Облекчи леко.

2.   Благодаря за коментара. Аз също използвам на alfaparf ампулите за коса при косопад ( енергизиращи се водят). Вече 3та кутия.