Споделена история от Здраве

Пълна упойка... и джойнт?
Здравейте,
Аз съм на 23, омъжена съм и имаме бебе. Скоро разбрах че отново съм бременна и поради куп причини не мога да родя второ бебе сега. Предстои ми да направя аборт. Казаха ми, че го правят с пълна упойка, но се притеснявам, защото с мъжа ми пушим доста джоинт.

Въпроса ми е колко време трябва да мине без да съм пушила и изобщо това може ли да се отрази някак на упойката?

Коментари

1.   Нали го бяхте спрели джойнта, бре? Не би трябвало да окаже влияние, но все пак може да споделиш с анестезиолога, едва ли ще го учудиш или възмутиш. И други неща ми се иска да ти кажа, но ще си замълча.

2.   Казвай казвай, критиките не ги приемам насериозно от хора които не ме познават. освен това сега не пушим но искам да знам кога мога да направя аборта

3.   Много ниско си паднала, според мен. Както и да е - не пуши поне ден, ако имаш време и цяла седмица. Ужас обаче - майка си, стегни се!

4.   Ето един материал който открих тук..и може би ще помогне..http://e-vestnik.bg/1863

5.   Ей, аман от псевдоморалисти. Ако не друго, поне разполагаме с телата си и може да правим каквото искаме с тях. Щом е решила, че й носи положителна емоция джойнта - защо не? Иначе, авторке, ако имаш време поне 2 седмици недей да пушиш и яж повече плодове, пий фрешове, разхождай де на чист въздух, за да попречистиш организма си и тогава отиди в болницата. Не за друго, просто да не стане "мяу" с упойката или с някакв медикаменти и после нещата да се прецакат. Успех!

6.   номер 4 и 5 благодаря ви. иначе не съм пушила 1 седмица но още не съм сигурна дали е безопасно

7.   Няма никакви проблеми за упойката спокойно, аз съм пробвал и няма проблеми.

8.   1 съм, 5 въобще не става въпрос тук за това какво прави тя с тялото и здравето си, а за това, че гледа бебе. Авторке, с мъжо като се напушите кой гледа бебето?

9.   1, аз съм 3 и напълно те подкрепям. Не съм от моралистките, не съдя никого, но си помислих за бебето - какво ли е да растнеш с вечно напушени родители. Според мен, трябва да се събудят, защото като родител имаш отговорност, която се простира отвъд отговорността за собственото удоволствие и тяло

10.   Никога не съм стояла напушена пред детето НИКОГА
не сме постоянно напушени и не че ви влиза в работата но пушим когато заспи през нощта
МОРАЛИСТИТЕ НЕ ВИ ИСКАМ МНЕНИЕТО КОЕ Е ЛОШО И КОЕ НЕ ЗАЩОТО ИЗОБЩО НЕ МЕ ИНТЕРЕСУВА
въпроса ми е ясно зададен, за упойката и джоинта, а коментарите относно моите родителски възможности си ги заврете...
дано съм достатъчно ясна, но все пак ако някой неграмотник неможе да разбере написаното ще му кажа същото нещо отново

11.   Авторке, по-спокойно. Живей както си искаш, ти зададе въпрос, отговориха ти, но те съветвам да се консултираш и с лекар. Аз не мога обаче да си представя, че след седмица въздържание, ще имаш остатъци от дрогата в кръвта. Все пак, не поемай никакви рискове, защото детето ти има нужда от майка.
Съвет - кажи да ти сложат направо и спирала. Имам раждали приятелки, които са много доволни и забравят за проблема на контрацепцията.
Иначе - не подценявайте с мъжа ти джойнта. Вие си знаете все пак, но не е по-малко вредно от алкохола - почва се с една чашка преди лягане и последиците можем да видим във всеки втори български дом

12.   Еее, хайде сега, защо се нервиш, нали каза, че критиките от непознати не ги приемаш сериозно.

13.   Не и когато критиките са относно сина ми, не ме познавате и незнаете как го гледам, но аз познавам майки които за къде къде по лоши майки и без да пушат, става въпрос за хранене, обличане, къпане и всичко останало, който имаа деца знае. аз съм стриктна във всяко едно отношение щом става въпрос за здравето на детето ми, знам с какво мога да го храня и с какво не. за детето си взимам най-скъпите неща не само храна, това са и козметика и дрехи и играчки и всякакви пособия за отглеждането на едно дете, той си има всичко, гледан е добре и затова е едно прекрасно и спокойно дете. относно това мога да кажа че съм добра майка и не мисля че тревата ме прави лоша защото по никакъв начин не засяга сина ми поне засега. някои предпочитат да ударят една водка а други един качествен джоинт.
КОЙТО ПУШИ ЗНАЕ ЗА КАКВО ГОВОРЯ
не искам информация за това колко е вредно и лошо от хора които изобщо не са запознати и вярват на митиве относно тревата

14.   Авторке, никой не отправя критики относно сина ти, а относно теб. Говориш като една моя позната алкохоличка, играеш си с огъня, да знаеш!
Тревата много я подценяваш, както много хора подценяват алкохола. Не можем да кажем, каква майка си, не те познаваме, но просто в страната ни вършиш нещо, което е поставено под наказателна отговорност. Има си причина това да е така и вместо да се оправдаваш, просто спазвай законите. За мен и алкохолът е на същата, дори по-гнусна отрова, но е легално. В името на детето си, лишете се от това „удоволствие“, можете да си навлечете и проблеми със закона, как ще му обясните това?
Не можеш да пишеш тук, сякаш да пушиш забранени треви е нещо съвсем нормално и да чакаш разбиране - о, пуши си, това си е най-нормалното на този свят. Съвсем естествено е, че не само „моралистите“, но и нормалните граждани ще сме възмутени. Има си норми в нашето общество - в случая ти нарушаваш дори кодифицирана под формата на закон норма. Какво искаш, да ти ръкопляскаме ли?

Иначе, няма как -преди да се подложиш на интервенция с наркоза трябва да си изчистиш организма. Успех!

15.   Не казвам че е нормално,знам че е незаконно но мнооого хора го правят. освен това моето лично мнение е че алкохола е по опасен,аз ненавиждам алкохола защото човек наистина губи не само разума си а и контрол над тялото си

ЗА НЕГРАМОТНИТЕ ОТНОВО КАЗВАМ :
НЕ МИ ТРЯБВАТ ГЛУПАВИ КОМЕНТАРИ,ЗАДАЛА СЪМ ВЪПРОС И КОЙТО НЕМОЖЕ ДА ОТГОВОРИ ДА СИ ЗАПАЗИ КРИТИКИТЕ

16.   Има едни тестове за наркотици (марихуана ) в аптеката, те са за притеснени родители на тинейджъри, показва дали е употребено в последният месец. Мисля, че да се изчисти от организма ти трябва 1 месец, но не знам дали няма да има проблем с упойката

18.   От авторката
утре ще отида до болницата и ще питам :) ако няма да е проблем за упойката ще направя аборта утре

19.   Ами според мен вместо да питаш тук и да понасяш критики, попитай директно доктора. Той най-добре ще знае отговора.

20.   От авторката
направих аборта, оказа се че няма проблем за упойката, и след това вече не пушим. тази седмица без джоинт ми се отрази доста добре вече са две седмици горе долу и съм нов човек :)

21.   Хора в рамки.. Имало закони.. И какво като има закони? Сякаш някой ги спазва? Не знаете ли, че законите са, за да бъдат нарушавани? И кой решава дали едно нещо трябва да се забрани? Щом майката природа ни го е дала, значи ние сами трябва да решим за себе си дали това е добро или не, а не някой да ни налага своето мнение и страховете си, че не било полезно и т. н. Пробвали ли сте, че толкова върло защитавате вашата си теза? ... Не може да се говори като се познава само едната страна на нещата... НО както и да е. Хората разпъват на кръст всичко що е различно...
А да питам авторката.. Все още ли не пушиш?

22.   90% от коментарите тук са написани от полуидиоти!
Не вярвах, че все още съществуват, толкова глупавички НЕНАПУШЕНИ хора.