Споделена история от Здраве

Сърбеж и пъпки по половия член
Здравейте имам червени пъпки по половия член и върху главичката и много силен сърбеж. Какво ми е възможно ли е да е някакво заболяване и как съм го хванал, като имам постоянна партньорка може ли тези неща да се хващат и по друг начин например нехигиенна и т.н

Коментари

1.   Отиди на лекар, там поне ще ти кажат точно какво ти е, тук не см лекари, а и това че си имаш постоянна партньорка неозначава че тя е само с теб, може да е хванала нещо.

2.   Отивай на лекар да ти излекува пъпките, сърбежа може да си го лекуваш сам с презерватив и времена партньорка, докато се оправиш и си намериш ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ДРУГА постоянна ....

3.   Aбе мои земи се поизмий малко и после иди на лекар за консултация.... а попринцип обрива се появява от лоша хигиена (т.е. измий си пишката отново).

4.   Предполагам че е генитален херпес приятел и е заразно и е много трудно да не кажа не лечимо отиди на лекар.

5.   Здравей, незнам какви са ти точно пъпките, но ако имат връхче (коносовидни) може да се окаже, че са кондиломи. Моят съвет - "бързо на лекар". Мисля, че при уролог трябва да отидеш ако не греша. Отивай бързо,защото те се лекуват много трудно, може да ти предпишат лекарство с което да ги мажеш, но от личен опит ти препоръчвам изгаряне, което е най-ефикасно, макар, че пак може да се появят след това (процента е много по-малък), но поне това е по-сигурният начин, че няма да се появят.

Мазилата не помагат на 100 процента, много трудно лечими са ако е това!

Този вирус се казва Човешки Папилома Вирус (ЧПВ), разпостранява се по полов път. При жените може да причини рак на матката. Той може да баде неактивен за известно време и да се появи след 1-2 години, чрез кондиломи и брадавици. Затова понякога човек, който е заразен не го знае, докато не се появят пъпчиците. Ако имаш постоянна партньорка, то може тя да е, но не е изключено и ти да си носителят, ако преди нея си имал друга, но чак сега да се активира вирусът.

Трябва в училищата повече да се говори за полово преносимите болести!
Успех! Дано е нещо по-безобидно!

6.   Това става от лоша хигиена. И аз имам същите. Значи как става процедурата - взимаш си билка от аптеката '' тетра '' или така наречената ''смрадлика '' и трябва целия член да ти е потопен в тая билка която се сварява и така 15 - 20 мин го държиш вътре ... Към тях има и някакви хапчета да пиеш и така за 1 седмица се махат.

7.   Моят приятел също му излезнаха червени папчици по пениса,отиде на лекар и му предписаха хапчета.На мене нищо ми няма и се съмнявам да не е спал с друга.Даите някаква рецепта за да се оправи по-бързо.Моля ви,помогнете

8.   На 15 години съм не съм водил досега полов живот чистоплътен съм ... на главичката ми излезнаха малки червени пъпчици от какво може да е това ? Нямам сърбежи.

10.   Братле ,
бях на лекар правиха ми тестове , и под микроскоп ме гледаха и имах същтото като теб и тия идиоти които ти пишат да се измиеш може да си го на*укат щото тва са вид гъбички които може да се възбудят просто така ... дори и с постоянна приятелка предписаха ми "Клотримазол" и "МикоМакс" още дори и хапчето не съм пил и клотримазол си казва думата така че споко ама е по добре и на тебе тестче да ти направят ВМа - Александровска болница са наи добрите ! Поздрави и да се оправяш бързо ;)

11.   Здравейте, Моята приятелка има парене когато пишка.Ходихме при уролог исписаха и антиботик, съмнявахме се за цистит.Хапчетата свършиха тя се оправи, но след като правихме секс вечерта, на сутринта пак и пареше.На какъв лекър трябва да отида за да се прегледам, да не би аз да сам я заразил с нещо.Аз нямам никакви оплаквания, никакви симптоми.Благодаря!

13.   И на мен са ми се появили 10 червени пъпки по главичката на пенис апреди 3-4 дена но нито ме сърбат нито нищо а не сам имал полов контакт от месец

16.   Ти ако си сигурвн че имаш само една постоянна партнйорка Абе зарежи я ще се огнуси ще каже на всички и ще се изложиш жестоката.

17.   Здравейте от 2-3 седмици са сам забелязвам, че главичката ми се е зачервенила, но не цялата. Може ли да ми кажете от какво е? Не сам водил полов живот :)

19.   Моят приятел също има такива пъпчици, това са гъбички. Ходихме и двамата на гинеколог и се оказа, че и аз имам. Гинеколога ни предписа да се мажем 2 пъти на ден с Канестен-крем и да пием хапчета Флукорик, много помагат. Също помага 1 супена лъжица сода за хляб, разтворена в 1 литър вода. За една седмица на него му мина напълно, аз все още се лекувам. Отиди на гинеколог или при личния лекар, той ще ти даде направление за съответния лекар, който ще ти помогне. Ако обичаш приятелката си и държиш на нея, поговорете, сигурно от нея си хванал това, нека и тя се лекува. Дано се оправиш. ;]

20.   извинете за безпокойството но от вчера имам малки пъпчици по члена си съвсем малки светли на цвят бият към розово понякога ме сърбят за по 1 2 минути през 2 3 часа или нещо от сорта знаете ли какво може да ми има и как по точно да процедирам ? благодаря предварително

21.   Отиваш на кожно венеричен лекар.

22.   До №20 - ако тези малки пъпчици приличат на брадавички, това са генитални брадавици. Предават се по полов път и са много упорити. Дерматолог-венеролог трябва да посетиш.

23.   Лекар!!! но не Джи Пи ,защото ще ви каже че нищо ви няма ! На венеролог !Самолечението води до влошаване ;)