Споделена история от Здраве

Килограми
Здравейте, интересно ми е едно нещо и не мога да си обясня затова се чудя дали някой има мнение. Аз съм на 23г, 1.63 висока и 50 кг. Изглеждам нормално за теглото. Въпреки че аз си мисля , че съм доста слаба. Забелязвала съм други момичета и жени със същите мерки като моите , които изглеждат по- дебели от мене. Как е възможно това.? Или жени, които на вид изглеждат с повече кг от мене да тежат по-малко. След като изглеждам по-слаба отколкото са ми кг, възможно ли костите ми да тежат повече или каква е причината.
Благодаря

Коментари

1.   Да, напълно възможно е да виждаш жени, изглеждащи по-едри от теб, а на по-малко килограми. Освен костната структура имате разлика в мускулатурата. Най-вероятно ти си момиче с повече мускулна маса и нисък процент мазнини, а те с по-малко мускулна маса и повече мазнини. Както знаем мускула тежи повече от мазнините, но пък мазнините са по-обемни. Та така е възможно.

2.   Разбира се, че е възможно. Има хора с по-лека костна структура, както и такива с по-масивна. Някои хора са набити, както се казва, т.е. по-тежки за същия ръст от други.
Затова хората са измислили ИТМ или BMI, за да се определи дали теглото е в рамките на нормалното или не

3.   Ами започни спорт

4.   Вероятно просто нямаш целулит. Под 10% от жените нямат. Изтеглила си рядко и хубаво билетче от генетичната лотария.