Споделена история от Здраве

Често уриниране
Здравейте, имам следния проблем, постоянно ходя до тоалетната независимо дали съм пила нещо или не. Не знам какъв може да е проблема и моля за съвет. Благодаря предварително!

Коментари

1.   Усещаш ли парене и болка? ако да, може да е цистит и да трябва да посетиш лекар, пий повече вода.

2.   1, Нямам никакви други оплаквания, нито болка, нито парене. А вода не пия от 2 години и половина.

3.   Направете си изследвания. Може да е диабет, но нищо не е сигурно.

4.   Имаш проблем с щитовидната жлеза, иди на ендокринология, или инфекция на пикочните пътища

5.   3, Доколкото знам диабетиците имат и други оплаквания, а аз нямам.
4, Аз не съм ходила на лекари изобщо през краткия си живот, какво точно трябва да кажа?

6.   А какво пиеш?

7.   Вероятно си за невролог. Направи си следният експеримент, купи си валидол или мента, глог и валериан на капки. Започни най-лек прием на някое от двете според указанията и виж дали ще спреш да уринираш често. Ако се успокоиш, значи имаш някакъв мини проблем на нервна почва.

8.   Как така не пиеш вода?
И отиваш при личния и казваш директно проблема, хората са лекари, свикнали са да слушат и виждат какво ли не.

9.   Как така вода не пиете от 2 г, а какво пиете?
Да не говорим, Всичко-храна и напитки съдържа вода.
Има т. нар. Инсипиден диабет, прочетете за него, не е страшно и няма общо с класическия диабет.

10.   До 6 и 9, ами пия си всичко друго, но не и вода. Не прекалявам с пиенето на нищо, защото точно честото уриниране ми пречи особено, ако съм навън и няма тоалетна наблизо.
От авторката