Споделена история от Здраве

Циститът ме съсипва
Здравейте,
миналата година имах цистит пих ципрофлоксацин и се оправих. От две седмици имам пак. Бях на лекар, пак ципрофлоксацин да пия и Цистон. Пих антибиотика само три дни, защото се почувствах по-добре и много ми забавяше цикъла. Е, спрях го, цикъла ми дойде и свърши и пак наново болки... направо едва издържам. Моя е грешката, че не си доизпих антибиотика, който ми изписаха. Но сега се чудя какво да правя? Да го довърша ли или да си взема Монурал, знам че е за пикочни инфекции пак? Работя много напоследък, нямам никакво време да ходя по лекари наново... ежедневието ми също е забързано и просто не мога да си позволя да се бавя повече. Ако има значение, на 22 съм, с редовен сексуален партньор от 4 години. Благодаря ви предварително.

Коментари

1.   Никога не прекъсвай антибиотика. Пий го 7 дни обикновено. Така хем не се лекуваш, хем организмът привиква към антибиотика и той може да преставе да ит действа. Според мен отиди на гинеколог или на нефролог да ти пуснат изследвания. Не се самолекувай. Има случаи когато след секс може да се появи цистит. Така че отивай на лекар и спазвай каквото лечение ти дадат.

2.   Отрежи му чепа на този твой до теб отрепляк...който те е заарзил..

3.   Спираш всякакъв алкохол ако пиеш. Когато и да било, нито глътка, от нищо. Много вода, чай от лайка също. Спираш млечни, пакетирани храни, хляб. Сега поне има много плодове, наблегни на тях и на салати. Поне две седмици, после малко по малко си включвай неща, които не са откровено вредни. Също кафе ако пиеш, намали го до минимум. Гледай краката и кръста ти да са на топло. Нищо, че е лято. Ти с чорапи! Поне сега докато са кризите.

4.   Аз преди много страдах, дори лежах в болница. Там другите пациентки ми ксзаха, че почнеш ли да ходиш по болници край, ставаш абонат. Не се оправя и става хронично. Е да ама аз се оправих и вече години нямам цистит. Като цяло спрях да боледувам, преди съм си била постоянно настинала. Краката трябва да са ти топли, да се пазиш да не настинеш и да пиеш вода. Отделно ходих и на тоя камък дето баба юлия прави ритуали. Не знам от какво ама ми мина проклетия цистит. Ама бях много зле.

5.   Ти какво очакваш като прекъснеш антибиотика? Ако искаш да се оправиш, трябва да пиеш пълен курс. 3 дни след последното хапче пак се пуска стерилна урина, за да се види дали е останало нещо.

6.   2, да ме е заразил? С какво ме е заразил?! С цистит ли?

7.   Благодаря изключително много на всички за коментарите!

н3, не близвам никакъв алкохол, млечните така или иначе искам да ги намаля, защото ми създават други проблеми! Кръста от както е жега все ми е гол.. :D нищо чудно и това да е причината.
н4, така е, да. В понеделник съм на лекар, ща не ща трябва да отида, защото не искам повече да взимам лекарства на своя глава. Баба Юлия и аз отдавна искам да я посетя, но при нея ходенето си нерви. Много хора има май постоянно..

Благодаря ви още веднъж, бъдете здрави. :))

8.   Прочети какво казва хомеопата д-р Михайлов за цистита и го приложи, освен това психосоматика и цистит също е от полза, Луиз Хей и си засили общия имунитет. Всяка болест идва от психиката. Луиз Хей има таблица с болести, много ми помогна.

9.   Веднага след секс отивай да пишкаш, и 2 капки да има, изпишкай ги, за да не навлязат бактерии навътре.
Монуралът е много силен антибиотик, не го пий повече от веднъж годишно, защото е токсичен.
Пусни си стерилна урина с антибиограма. Стетилната урина е сутрешна дредна струя след направен тоалет. Антибиограмата ще покаже към кои антибиотици е чувствителна или резистентна бактерията.
Пробиотик задължителен, няколко часа преди или след прием на снтибиотик.
Чети по темата и не се запущай, че тръгне ли към бъбреците - лошо.

10.   Здравейте!
А защо прибягвате до антибиотик като първо решение ?
Опитали ли сте с цистирен, цистохелп, уринал и т.н. Това са продукти на основата на червена боровинка, разбира се има и други?! Съветвам Ви да опитате с тях, а след това антибиотик (честата му и неправилна употреба води до резистентност)
-Аз като жена, фармацевт, често страдаща от цистит първо избирам червената боровинка. Винаги е имало ефект, не се е налагало да ходя по лекари/болници т.н.

11.   Хапвай сушени червени борозвинки! Зимата по няколко пъти ме удря от 2 години насам и хапвам, в комбинация с много наливане с вода. Пожелавам ти здраве и успех с лечението!
М,20

12.   10, благодаря Ви за коментара.
Колкото и червени боровинки да ям не става при мен.. а и да става е много бавно, а аз буквално се мъча, работата ми е на крак и нямам възможност да ходя често до тоалетната. Исках просто бърз ефект, но сметнах, че щом ми е минало на третия ден вече нищо ми няма, а то... по-зле даже направих. Като цяло много лекарства не ми действат. Например Окито, което всички хвалят. Е, сигурно шест едно след друго ми се е случвало да пия и нищо. А пък тези на билкова основа.. имам чувството, че нищо не правят. А не искам да е така, знам колко е вредно да се пият често синтетични лекарства.

13.   Не се лекувай така на сляпо. Направи си пълни изследвания - урина и стерилна урина за бактерии, влагалищен секрет за бактерии, цервикален секрет за хламидия, уреаплазма и гонорея. Добре е и ехограф и лекари да те погледнат. Скъпичко е толкова неща, но това е единствения начин да разбереш причината за циститните симптоми. 7 дена преди тия изследвания е добре да не са пити антибиотици

14.   Наистина не е добре да се самолекуваш или да пиеш често силни антибиотици.Моя лекар ми изписа антибиотик само за три дни и ми мина,но продължих да пия сок от червена боровинка,не консумирам и млечни...И освен всичко горепосочено за и след секс и да се пазиш кръста и долу корема на топло бих ти казала и друго.Ако ходиш с прашки моментално да ги изхвърлиш,защото нищо не пазят,а и са си развъдници на бактерии при движение на тялото(от ануса напред към влагалището и пикочния канал) както и при сядане по различни повърхности отдолу прониква какво ли не към теб.

15.   Чета и ви се чудя на акъла женски. №2 е прав, авторката си мисли, че прави секс с постоянен парнвьор, но дали той не й носи зарази от друго място. Както много лесно се заразявате от цистит, така и много лесно можете да се пазите от тази зараза. Пикочният канал на жената е много къс, само 2-4 см, затова много лесно става заразата, но и много лесно може да се профилактира, достатъчно е да си правите промивки на пикочният мехур(има специални иригатори за това) с топли чойове от лайка, смрадлика, с чеснова вода, със сребърна вода, с цитросепт във вода и много други безвредни средства и никога няма да имате цистит. Антибиотиците едно лекуват, но друго повреждат и така винаги ще бъдете в един омагьосан въртеж.

16.   А може и да пробваш един месец без секс да видиш дали пък не е свързано със замърсяване по време на секса.Дори да ходиш до тоалетна след секс,може вече бактериите да са проникнали навътре...На мен ми се е случвало.

17.   Привет, мило момиче! И аз като теб съм лесно податлива на цистит, когато завърших висшето образование тъкмо, имах няколко пъти цистит за половин година, беше кошмарно. Пих и аз Монурал тогава, но този, който ми даде лекарката тогава беше една доза само и струваше 20 лева и тя ми каза да изпия само тази доза за тя е с удължено действие за 7 дни. Да ти кажа честно, оттогава само да усетя нещо прииждащо, веднага гълтам два Цистона и много вода и се пресича. Всички съвети, които са ти дали по-горе са много полезни, само с едно не съм съгласна, цистита не е заразно заболяване. Това, което бих те посъветвала аз е задължително внимателно триене отпред назад при ходене по малка нужда и по възможност след ходене по голяма нужда веднага да се измиваш обилно навсякъде с душ. Гледай да си всекидневно с памучно бельо, да не ползваш ароматизирана тоалетна хартия. Можеш да пиеш някакви витамини малко да си подсилиш организма и не на последно място, може да питаш лекаря дали е ок да си правиш промивки със сребърна вода. Една позната имах, която така се избави от цистита. Успех ти желая! Няма да е лесно, но е постижимо, не си длъжна да живееш с това наказание, ще мине и този зор и друг ще дойде. Сила и кураж!