Споделена история от Здраве

Страшни болки в гърба
Здравейте, моля за адекватни отговори. Когато се събудих усетих силна болка горе вдясно на гърба и си помислих, че съм спала лошо, но не. Ставам и не мога да се обърна на другата страна от болка и дори да си поема въздух не мога. На какво може да се дължи такава болка? Благодаря предварително!

Коментари

1.   Това е невралгична болка. Предполагам, е остра и по протежение на нерв. Ако през деня стоиш на климатик, възможно е да е от това. Една седмица всяка нощ си прави компрес с шведска горчивка или ползвай фитопластирите на Тианде. При мен лично само това помага. Ако не ползваш нищо, ще мине от самосебе си, но ще се влачиш бая време. Сигурно поне месец.

2.   1, Благодаря, не съм стояла на климатик въобще, за това се чудех от какво ме боли така.

3.   Намажете се с гел с активна съставка диклофенак -по-възможност по-силен - и останете в покой и поза, в която не ви боли, по възможност.

4.   Масажист съм. "Горе в дясно" не е много описателно, но предполагам че имаш предвид брахиалния плексус, викат му плексит.
Направи си масаж. Дълбоко тъканен. Свързващата тъкан тряба да се отпусне и ако имаш сраствания да се разкарат. Но. 1 е прав нерва е пред възпаление. Следващата фаза е системи в болницата и повръщане.
Често се случва ако стоиш на течение, климатик или просто си бил от топло на студено - рязка смаяна на температурата на тялото.

5.   Възможно е да е плексит или нещо по-безобидно, получава се от грешна поза по време на сън, настинка, преумора или диабет. Съветвам те да се обърнеш към невролог и да изпълняваш назначеното от него лечение, тук никой не може да ти помогне! Ако не реагираш адекватно и бързо, може да ти остане хронично, не месец а цял живот ще ти е слабо место! Пожелавам ти бързо оздравяване и хубав ден!

6.   Прави гимнастика.

7.   Здравейте! Отидете на лекар. Най-добре неврохирург. Направете рентгенова снимка и по преценка ядрено магнитен резонанс. Така може да се прецени състоянието на прешлените. Не си прилагате самолечение.

8.   Магнезий. Както хапчета, така и разтриване с магнезиево олио. Бавно минава обаче.

9.   Благодаря на всички!
От авторката
4, Ами не съм масажист като Вас, за да знам как точно се нарича, благодаря все пак за обясненията!