Споделена история от Здраве

Проблеми с изхождането
Здравейте, както се подразбира от заглавието имам проблеми с изхождането. Още от дете това ме съпътства през целия ми живот. Имало е периоди в които нещата са се подобрявали и съм успявала да ходя поне по веднъж на ден. И да правилно сте ме разбрали за мен е постижение ако отида поне веднъж на ден, а когато се е случвало да е по-често, съм била истински щастлива. Преди няколко месеца смених местоживеенето си и ако и вие имате подобен проблем, знаете, че това влошава нещата. В следствие на неходене до тоалетната започнах да вземам разхлабителни, които в началото пиех по-рядко, но впоследствие и към днешна дата пия всяка вечер, защото ако не ги пия, няма начин сутринта да отида до тоалетната. И общо взето това ми е ходенето до тоалетната, веднъж на ден, сутрин, благодарение на хапчетата. Пия сена форте, по 5 таблетки вечер, защото по-малко вече не ми действат. Така съм от няколко месеца. Проблема ми е, че вече стомаха ми не се чувства добре. Особено вечер, след храна, понякога ме боли, дискомфортно ми и постоянно имам газове. Много често и през деня, се чувствам подута и имам газове, изпитвам понякога и болка. Аз съм от Пловдив и мисля да започна лечението си, като посетя специалист, за да се консултирам с него и да му обясня положението си. Молбата ми е ако някой може да ми препоръча добър спецалист в града, който да работи със здравна каса. Примам и съвети, как да подобря състоянието си.

Коментари

1.   Опитвала ли си да пиеш всеки ден зелен чай? При мен действа безотказно. Яж много плодове или си прави фрешове. Ако пък нищо не помага, консултирай се с лекар.

2.   И така с тези хапове изтъняват червата, започват колити и по-сериозни проблеми...
Пробвай редовно, всеки дрн да приемаш по една чаена лъжица брашно от ленено семе с две-три лъжици кисело мляко или кефир.

3.   Д-р Никола Боянов-Пълмед

4.   Здравейте,

Дълги години и аз страдах от това неразположение и се оказа, че е свързано с хормонален проблем (Хашимото). От няколко месеца спазвам лек хранителен режим и приемам добавки и ходя до тоалетната като по часовник сутрин. Мога да ви изпратя нещата, които ми помагат, за да облекчат и вашите симптоми. Оставям тук имейла си, ако решите да ми пишете - *@gmail.com

Поздрави,
Ралица

5.   Имате проблем с дефекацията! Нормално е веднъж на 24 часа. Ако е на 2-3 дни гастроентеролог е нужен. Моят мъж цял живот е имал запек, сега хемороиди. Оказа се, че има доброкачествен тумор в стомаха. Оперираха го, започна да ходи редовно по голяма нужда, хемороидите останаха.

6.   Гледай да приемаш повече фибри....т.е. това са плодовете и зеленчуците. Повече от тях. Но лично за мен да се ходи по голяма нужда веднъж на 24 часа не е нормално. Твърде често е. Няма достатъчно "материал". Нормално е може би веднъж на два дни. Аз цял живот ходя до голяма нужда веднъж на 2-3-4 дни. Различно е. Средно два или три пъти в седмицата. Като разбира се имало е случаи и по три пъти на ден да ми се доходи, както и цели 13-14 дни да не съм ходил по голяма нужда. Проблеми за сега не съм установил дори и след тоя рекорд от почти 2 седмици без дефекация. Но зависи какво се яде и колко често се яде. Ако ядеш САМО плодове и зеленчуци няма как да не ти се доходи ПОНЕ веднъж на два дни. Пробвай така, отколкото с лекарства

7.   До номер 6-Хубаво е да се ходи всеки ден по-голяма нужда!

8.   Имаш понижена перисталтика на червата. Ядеш много рафинирани (преработени, префинени) храни и червата не могат да работят нормално.
Хапчетата не са решение на проблема, защото те те правят зависима към тях, в един момент ще трябва да увеличаваш количеството им и впоследствие ще спрат да ти действат.
Истината е в яденето на много сурови плодове и зеленчуци, в суров вид. Суровите плодове и зеленчуци съдържат целулоза и подобряват перисталтиката на червата. Целулозата действа като метла за червата. Може да ядеш и други неща, но по по-малко.
Пий повече вода.
Много добре действа яденето на сини сливи, но в суров вид. В суров вид са изключително полезни за перисталтиката на червата. Ако обаче, са минали през топлинна обработка стават вредни, защото съдържат оксалатна киселина, която при топлинна обработка кристализира и това може да стане причина за поява на камъни в бъбреците.
Както казах премини на ядене на повече плодове и зеленчуци в суров вид и нещата ще се оправят. Попрочети някой книги за природосъобразен начин на живот, за суровоядството, за лечебното гладуване.
Лошото очистване на червата, ще ти докара вътрешна интоксикация (отравяне) на организма и оттам ще ти се появят и други болести, вероятно доста по-сложни и опасни.
Промени си начина на хранене, това е основното. Истинската храна за човека е растителната храна и то в суров вид. За да се поизчисти организмът от натрупаните отрови, може да опиташ и лечебно гладуване като останеш няколко дни само на ограничено количество плодове (до 1 кг. дневно).
Прочети книгата на Лидия Ковачева "Гладът - приятел и лекарство". Тук в spodeli.net в раздел "Здраве", в темата "Гладолечение" един от коментиращите беше оставил линк (връзка) към електронния вариант на тази книга. Прочети я! Там е истината за изцелението от всякакви болести!
Спри хапчетата, те те правят зависима към тях и само се тровиш допълнително!
Стани нов човек, като промениш за постоянно начина си на хранене и начина си на живот!
Успех!

9.   До номер 7 - за да ходиш ВСЕКИ ден до тоалетната трябва да ядеш като прасе! По много....а това е вредно. Аз вчера съм изкарал само на три домата и шепа смокини. Нищо друго. Как да се направи фекалия от толкова малко храна? При положение че домата и смокинята са около 90% вода. Т.е. само 1/10 от тях отива за фекалия. Още повече че всеки понеделник почивам и не ям нищо. Един ден в седмицата съм само на вода. Номер 6 съм.