Споделена история от Здраве

Силно окосмяване
Здравейте, да започна с това, че съм момиче. Имам много силно окосмение по цялото тяло без изключения. Можете ли да ми препоръчате къде с какво да махам космите и да ми препоръчате добри козметички в София. И също така дали е нормално такова окосмяване все едно съм мъж. Направо е гнусно! Благодаря предварително!

Коментари

1.   Ако мислиш, че не е наследствено си направи хормонални изследвания. Иначе имах приятелка в твоето положение и тя ходи на лазерна епилация. Сега са ѝ много редки и растат бавно, но май след първите няколко процедури се ходи веднъж в годината за поддръжка. Не се притеснявай, това е естествено и има начини да се контролира, успех!

2.   1, Никой от семейството ми няма толкова много косми, дори почти никой няма никъде косми.
По принцип си мисля, че кола маската ще ми излезе по-евтино, а и не знам колко боли лазерната епилация, дали ще ми подейства или само ще си дам парите
А как се правят тези изследвания и какво трябва да правя след това?
От авторката

3.   От 1:
Най-добре е да се консултираш с личния си лекар или при гинеколог / ендокринолог. Аз отидох на гинеколог, той ми каза да си пусна изследванията и като излязоха резултатите отидох за анализ.

Аз съм си правила лазерна епилация на подмишници и крака и не усетих нищо. Преди процедура само се бръснеш (не става с епилатор). Колата маска със сигурност е по-болезнена и космите няма да изчезнат - ще трябва редовно да ходиш и преди процедура да имаш израстнали няколко милиметра.

4.   Вземи си направление от личния лекар за ендокринолог и той ще ти назначи нужните изследвания.

5.   Като момиче със същия проблем искам да споделя, че лекарите в целия свят са некомпетентни по тази тема. Лично на мен ми изписаха спиронолактон за 6 месеца, оказа се че даже са ми написали да приемам по малко от нужната доза, с която обикновено се третира проблема, но това е най малкото нещо. След 6 месеца и сума ти хвърлени пари, никакъв ефект, отивам пак при ендокринолога, вика ми "ще си хванеш богат мъж да ти плати за лазерна епилация" хубаво, че съм млада, любопитна и борбена, та сама от Интернет си набавих нужната информация и сега се подобрява състоянието ми. Накратко направи си изследванията за които те пратят, но търси в Интернет и особено в ютуб и инстаграм има доста жени, които споделят как са се оправили с дисбаланса на конкретните хормони. На мен особено много ми помогна добавката inofolic, това реално е витамин В8, магнезий, цинк също помагат, от седмица пия и ашваганда, защото при мен от стрес дойде проблемът, а ашвагандата успокоявала също. Ако и тпри еб е от стрес, много е важно да гледаш да се справяш а него, примерно аз гледам да правя повече медитации.