Споделена история от Здраве

Фимоза и обрязване с лазер
Здравейте, преди 1 седмица се обрязах с лазер заради Фимоза и късо гемче. Искам да попитам понеже моята главичка е ужасно чувствителна, колко време след операцията трябва да измине докато намали тази чувствителност. Изпитвам много остра болка дори при лек допир на бельото с главичката. Вторият ми въпрос е след като паднат конците ще мога ли да мастурбирам, че 10 дена вече не съм и съм полудял.

Да ви кажа малко информация. Оперираха ме с лазер, за около 15 минути с пълна упойка. Събудих се готов с превръзка. Два дена след операцията боли много дори най най лекия допир на нещо до главичката. Нормално е. След това то самият пенис има оток под главата и самата глава си се прибира в отока, аз дори на следващия ден ходих до магазина, ходих 5 км пеша. Но сега при обелено състояние много ме боли при допир още имам силна чувствителност, трябва да ми е прибран винаги за да мога да ходя.

Цената беше 350 лева. С лазер е 100 пъти по-хубаво. По-бързо, почти няма кръв, по-прецизно. Проблемът е, че час се запазва поне 1-2 месеца преди операцията. Всичко е пълно и то винаги. Става въпрос зс Александровска Болница. Там имате право да си изберете лекар, който да извърши операцията. Аз си избрах Доктор Йотовски, той е един от най-добрите. Разбира се, който и да изберете е добър. Може да питате още нещо, ако ви интересува.

Само да ви кажа, че хората с фимоза ще се родят след операцията, без значение дали ще ги боли и тн. След като си видите главичката, която между другото започва да се пълни с повече кръв вече няма какво да я стяга и поне моята си стана доста по-голяма, ще се радвате много.

Коментари

1.   Благодаря много за информацията. И аз бях диагностициран с фимоза(не че не го знаех), като ми бяха поискани 900 лв. за обрязване. Не става дума за София. Реших да проверя на различни места, но точно тази процедура доста често липсва от ценоразписите. Сега разбирам, че е сравнително лека операция, както и за разликите в цената. Ще се разходя до София, явно.

Съжалявам, че не мога да помогна с нищо, но благодаря за поста.

2.   Първична или вторична ти беше фимозата ?