Споделена история от Здраве

Защо вече никой не спазва мерките?
В автобусите и магазините в селата и средноголемите градове никой не слага маска. Разстояния отдавна не се спазват. Сега и по морето е пълна тъпканица.

Защо всички пак се почувстваха безсмъртни? Дори да са ваксинирани някои, не е гаранция, че пак няма да се разболеят. По- близо сме до началото на пандемията, отколкото до края, а никой не се трогва, четвърта вълна идва..

Коментари

51-57 от 57

52.   Защото не сме научени да спазваме правила. Защото няма сериозни санкции. Защото сме нахални и не възпитани, не зачита е другите.
Случка от миналата седмица. София. Час пик. Градски транспорт. Качва се жена с огромно куче. Застава в средата на превозното средство. Кучето е с дълъг повод. Без намордник. Жената без маска,но пък със слушалки на ушите. Изглеждаше спокойна и доволна. Дори си намери приятна компания и започна сладки приказки. След няколко спирки се качи контрола (много възпитани хора). Въпросната започна да се държи нагло. Обиждаш служителите. Нямаше билет, нямаше лична карта, нямаше маска.

53.   До 51, хирурзите и зъболекарите носят маска по друга причина, поне малко да беше прочел/а научни материали, нямаше да направиш такава връзка.

54.   53, носят, за да предпазват себе си и пациентите от заразяване. Ти не виждаш ли връзка? Да не би в “научните материали”, които четеш пише, че е за красота? Съвсем изкукахте вече.

55.   50, с маска може да се диша без проблем. Лекарите носят такива всеки ден. Маските спират вирусите и затова са създадени и се използват и не са вредни при спазване на елементарни правила. Аз лично не съм боледувала от началото на пандемията от нищо, както и мъжът ми. Не мога да кажа същото за хората, които ходят без маска и си бъркат в носа.

56.   До 54, има си статистики, колко предпазват различните видовете маски(препоръчвам Западни материали), зъболекарите или обикновенните лекари, да не би да са със маска номер 95 или 98, защото само те имат над 90% ефективност(тъй наречените с хепафилтер) и само те предпазват (обират) частиците на вируса при дишане, обикновенната хирургична маска няма толкова голям процент на защита(при обиране на навлизащия/излизащия въздух от вирусните частици), това че виждаш връзка не означава че е така, носят ги заради евентуален шанс от кихване или прикашляне, защото тогава е много опасно, особено ако си на хирургичната маса и правиш операция, или си зъболекар който се е надвесил над устата на пациента. Говорил съм и със лекари, като и те потвърждават горното, а и през порите на обикновенна хирургична маска може да преминат съвсем спокойно частиците на вируса, защото частиците на вируса (особено К19) са много по малки, единствено предпазват от кашляне и кихане(защото секрета попада в самата маска която има специален слой който задържа секрета), но не и от самото вдишване на въздуха, за това ти казвам че е хубаво преди да пишеш, да попрочетеш малко научни материали(там ти е представена информацията, но просто трябва да се чете, има си дадени статистики правени на определен брой маски, и от там разбираме какъв вид маска каква ефективност има срещу вирусните частици) преди да пишеш, защото разпространяваш дезинформация.А пък да не говорим за маските от плат (самоделките), които почти нищо не правят, и най малкото дори маска с номер 95 с висока ефективност, ако не е поставена правилно (не под носа а не добре уплътнена около самия нос) и пада самата ефективност ,също трябва да се сменят(хирургичната) на всеки 2 до 4 часа защото също им пада ефективността, ти правиш ли го?

57.   56, каквато и да е маска предпазва повече отколкото без маска. След целия роман, който изписа, какво е твоето предложение? Да не носим никакви маски? Да кихаме и кашляме върху другите? Да си бъркаме в носа? Във всички болници има принтирана диаграма с ефективност на маските за предпзване от вирус. Вместо да инвестираш време защо не работи, инвестирай време да четеш как да се предпазиш. Маска дистанция от 1 метър предпазва 100%. Когато кихаме и кашляме, трябва да го правим в лакътя си, без значение дали сме с маска. Елементарни правила. За текстилните маски съм съгласна. Аз нося само медицински и за разлика от доста хора, ги поставям с чисти ръце и подменям на 4 часа. Ако това не предпазваше, отдавна да съм лепнала вируса, а аз не съм въпреки, че не съм спряла да пътувам по света и да работя. Спрете да обяснявате на хората как не трябва да спазват мерки. Дайте им съвет как да предпазят себе си и семействата си.

58.   Защото е поредната измислена игра.

51-57 от 57