Споделена история от Здраве

Защо вече никой не спазва мерките?
В автобусите и магазините в селата и средноголемите градове никой не слага маска. Разстояния отдавна не се спазват. Сега и по морето е пълна тъпканица.

Защо всички пак се почувстваха безсмъртни? Дори да са ваксинирани някои, не е гаранция, че пак няма да се разболеят. По- близо сме до началото на пандемията, отколкото до края, а никой не се трогва, четвърта вълна идва..

Коментари

1-50 от 57

1.   А защо лудите герберски тролове ви пуснаха пак от Карлуково?

2.   Защото рано или късно това безумие трябва да приключи.Човека е социално животно и има нужда да излиза и да се вижда с други хора независимо колко ''опасен вирус'' върлува,никой няма да спре живота си само защото здравните власти така му плямпат от телевизора.А и за твое успокоение, не само в България е така,вече почти по целия свят на никого не му дреме,даже в Западна Европа избухнаха бунтове против тия тежки мерки щото така просто не се живее,не е нормално хората да са принуждавани да стоят на страна един от друг и да бъдат в постоянна карантина,това просто е безумие и мачка човешката психика.Апропо може да прочетеш за рождения ден на обама преди няколко седмици как го е отпразнувал със стотици гости на частната си вила,без никакво спазване на мерки,е айде сега кажи ми че ние сме най-прости че не се подчиняваме на идиотски наредби!!!!

3.   Жено, пандемията ти се развива в главата. Махни си маската и дишай дълбоко.

4.   Такъв ни е манталитетът. Ние не спазваме правилата и си мислим, че разбираме повече от хората, завършили медицина.

Десятката

5.   Изтормозиха се хората, то това е било и целата на задкулисието...

Малко карантина и мерки - добре, но с години да си в състояние на тревога?!

Колкото и да е "страшно" - живееш колкото може.

6.   Ти в ред ли си? Навън 40 градуса жеги, ти за маски говориш. А и да е студено, няма как цял живот да ходим с намордници. Тия маски направо ни разболяват.

7.   Мерки не се спазват, защото мина година и половина от началото на пандемията и вече всички разбраха, че не е станало нещо страшно. Само плашеха хората колко заразени имало, колко починали и колко са в болница. Заради тези статистики много хора започнаха да се тревожат и някои си отидоха от тревогите а не от самия вирус. Имаше хора които стриктно изпълняваха мерките, мислейки си, че така ще се предпазят. Вече все по малко хора започнаха да не вярват на телевизиите и да се плашат от статистиките, защото вече разбрахме, че всичко се прави, за да поддържат пандемията и да плашат хората. Спрат ли да говорят за това, отменят ли се всички мерки, всичко ще отмине и хората ще забравят и ще си живеем нормално.

8.   Защото хората се осъзнаха, че всичко е фалш и си има друга цел. Мерките са пълно безумие и превърнаха хората в страхливи, егоистични създания. Не че преди не бяха, ама сега е върхът. Повече ме плаши как се промениха всички , отколкото някакъв си вирус.

9.   Чета ви аз коментарите от легло в инфекциозното и си разсъждавам как до преди 5 дни и аз ги проповядвах тея неща. Всеки си има глава на раменете, но пък ей го моята твърдоглава излезе и стигнах да заключението, че било хубаво да дишаш

10.   Защото на хората им е писнало вече!!! С думи прости!

11.   То докато не се случи най-лошото на вас или на ваш близък роднина, никой не вярва във вируса...

12.   до номер 9, на чужд гръб и сто тояги са малко. Хората са навсякъде са жестоки, да не говорим за българите.

14.   Защото хората в България са много глупави и не вярват, че тази болест е толкова опасна. Трябва да има всеки самосъзнание, за да се оправим.

15.   По-скоро ковид филмарщината е проповядване. Нормалните контактувахме с болни и нищо не ни стана. Ковид се предава от медия на празна глава и от дебил на прост човек То и какви болни да има ,PCR се използва за други цели. By the way, провете кога умира създателят на теста. И прочетете за президента на Танзания, за Лукашенко, абе мислете малко. Спазването на мерките е гавра с вас. Вижте, че всички паляци си промениха становището за вируса и маските. Вие на ниво примат ли сте?!?

16.   Вече?! Не съм приела подобна глупост от самото начало!

17.   Аз пък се чудя колко плащат на публикация или коментар от началото на пандемията?

18.   Говорете, говорете... Защото не сте лекари и не са ви умирали млади хора в ръцете. Защото не сте влезли в CoVid отделение за да видите как здрави и прави хора си тръгват от там на количка.
Да, съгласна съм, че човек не може цял живот да живее в изолация, и на мен ми дотегна. Дотегна ми да не мога нормално да се събера с хора. Но вирусът го има, колкото и да не ви се вярва, да казвате че е измама и т. н.
Защото шефовете на болници на практика ни изнудваха и принуждаваха да влезем в такова отделение и да лекуваме хората там. И не, парите не могат да оправдаят риска и стреса и нечовешките условия на труд. И не, не съм длъжна! Хипократовата клетва не казва да излагаш на риск живота си и този на своите близки!
Затова мамка му, прости Бай Ганьовци, замислете се преди да кашляте в лицата на други хора и да се качвате в автобуса без маска!

19.   А аз никога не съм ги спазвал тези мерки. Още от началото се чудих на масовата ви психоза как ще си слагате маска в парка, а пардом то беше забранено да се ходи в парка/

20.   Н 15 много си прав. Казваш им "абе мислете малко", но кой да мисли когато повечето не могат. Повечето тук са на ниво примати. Ти им говориш за Полша, че са си променили становището за вируса и маските. Браво на поляците. Аз пък ще помоля всеки който иска да знае малко повече да иде в YouTube и да види как хората в Дания, Норвегия, Франция, Испания и в още много други държави хората ходят с хиляди по плажовете без никакви маски. Как тези хора са прозрели истината за тази пандемия, а българина още се чуди и не може да разбере, че това е една голяма конспирация на много силни хора. Не че го няма вируса, но истината е стократно преувеличена с определена цел. Когато има Грип защо хората не се страхуват толкова много, а сега се паникьосват. Невежеството ще страда.

21.   Авторе, българите не сме почитатели на реда. Плюс, някои са по-наплашени от ваксината, отколкото от болест, която е взела 19 000 жертви. Животът тук няма стойност. Повечето искат да си съжителстват с него.
Забелязвам, че всички антиваксъри ползват един и същ речник- на мислещите пандемията ни е в главата, луди сме, плащат ни да плашим, всичко е фалш, маските са, за да мълчим, намордници са.... Така никога няма да се оправим.

22.   Н 9 от инфекциозното, и какво правиш там- хигиенист, санитар?
Плоска ти е "заигравката" коментар, но които вече се набодоха ще ти чукват звездички, че да не са само те "прекарали се". Вуте е такъв!

23.   До 20 от 21
Да, другите европейци са прозрели, че като са ваксинирани, могат да живеят и без да се пазят непрекъснато. Не е преувеличена истината, защото смъртността в България никога не е била толкова висока. Как да се каже, че или ще караме с мерки и маски, или трябва да се ваксинираме. Ако ни се живее, не може без едно от двете!

24.   Ето ви и тук, при това само за Европа:
https://prikachi.net/image/j1PhE
Пък правете кво си чете в крайна сметка, имате си глави на раменете и не са за балансиране.

25.   При нас поне хубавото е, че щом отидеш до кварталното магазинче или сладкарницата, никой нищо не ти казва(поне при нас тук е тъй)-продавачките може и да са с маска, и то невинаги, но на клиентите си сред които съм и аз, изобщо нищо не им казват!...До момента най-много два пъти да са ме върнали, задето съм без маска, и то беше миналата година-сега вече е по-друго, след година и половина страхове и простотии, една доста голяма част от хората вече си дадоха сметка, че нещата тук не са много чисти с тоз вирус и тая т.нар. пандемия. Видя се просто, че това, което ежедневно се тиражира от медии и пр., основната му цел е да плаши хората, и да пропагандира ваксинацията, която никой не е длъжен да си прави(е, освен ако и не пътува по-често навън). Вярно е иначе, без маски в градския транспорт и в големите вериги хипермаркети все още не може, ама извинявайте, в половината от случаите водачите в тролеите и автобусите са без маска, да не говорим че и млади, прави хора също направо си се качват без маска, и аз докато пътувам включително си я махам, и никой не ми прави забележка-това се спазва най-вече от дъртите де,ама...въпрос на време е и това да отпадне, обаче големият въпрос е-колко точно време?! Това е...

26.   До докторчето номер 18 - къде бяхте докторята когато хората измираха по стъпалата пред вашите болници а? Какво става с възрастните хора с хронични заболявания? Какво става с всички останали хора, тежко болни от други далеч по сериозни болести, а не КОВИД? Хм? Ей такива мизерници като вас убихте дядо ми от бронхит, личната не може да го прегледа, от спешното не си вършат работата, а в болницата им плащат да убиват и да пишат ковид! До номер 9 на лъжата краката са къси, ако наистина лежиш на легло едва ли ще можеш да четеш пък камо ли да пишеш лъжи за промивка на лабилните мозъци, от антиобиотиците, които ръгат хората само спат и две думи не могат да обелят и се чустват като парцал. Внимавай какво си пожелаваш, че може да се случи наистина, жалко че тогаз и едно коментарче не можеш напишеш! Всички вие и лекари които убивате хората за пари и такива като авторчето дето искате да се задушаваме с маски ще си получите заслуженото някъде там ... Всичко ще свърши рано или късно когато хората се пробудят и излязат по улиците да се борят за свободата си. Вече се е започнало ще започне и у нас!

27.   Бедна им е фантазията какво има в тях в момента. Във всичките дето се бутат в другия, шарят с извадени от маски носове в хипермаркетите и не спазват никакви мерки. Просто Слънцето и високите температури намаляват вирусната концентрация под нивото необходимо за изява на симптомите. Но това не значи, че всичките не са заразени в момента. Ама виновна е територията водеща се държава тук. Никакъв контрол няма за нищо. Нямате си представа какво се шири из въздуха! Всеки ден след посещение на ресторант на открито прихващам вирусни частици на Ковид. Вчера когато една руса Ганьовица при наличие на 10 свободни маси се пльосна точно до мен с гръб опрян в моят беше крайно опасен щамът с който ме омаза. Ще се запитате откъде знаеш като не те е тръшнало? Ами аз за разлика от Ганьо не рупам и си давам сметка за нещата. Както всеки път след посещение на ресторантът и този път в първият час след това започнах да усещам агресивната и крайно враждебна инвазия на вирусните частици, които са опитваха да нахлуят в организмът ми. Усещането в носът беше като усещане за нечистота, чуждо тяло, но най-близкото описание което мога да дам за да го опиша е като от контакт със стъклена вата. Боцкане и щипане във всяка клетка, чувство, че капилярите в носът се разкъсват. Първо беше около половин кв сантиметър в каналът на носът-точката където вдишваният въздух набива частиците които съдържа, подобно на димът който оставя катранът във филтърът на цигаре преминавайки от там. В рамките на час засегната област стана двойно по-голяма. Веднага направих обилна промивка в носът с 99% спирт и продължително изхвърляне на секрети. Щипането като цяло изчезна. Ако не бях направил това, в рамките на два дни това нещо щеше да се разпростре в целият ми организъм и всяка една клетка от него щеше да е в същото състояние. Щях да съм така от главата до петите и вероятно не измежду живите. Като цяло това ми се случва всеки път след посещение на ресторант на открито. Масите бяха близо една до друга. Нямате се представа какво има във въздуха. И на открито не е безопасно. Това което прихванах вчера може да направи човешкото тяло на пюре. Ако веднага не се вземат крайно стриктни и адекватни мерки, последствията ще са меко казано трагични, когато се скрие Слънцето.

Чорбаджията на курникът

28.   Защото са Бай Ганьовци.

29.   Нали ги спазвахме известно време,дори и полицията следеше по градовете.И какво стана-трета вълна,пета вълна,сигурно ще има и седма и осма,после ще им спрем сакралното броене и ще заживеем с него.Сега делта щам разновидност,утре очаквайте ипсилон,омега и тита вариант,вероятно и бета и омикрон ще има.Ама една доза не стигала,трябвало втора,трета,пета и n 1 доза на степен n 1.A бе що не вземете един тромпет и да оглавите шествието на всички,отиващи на майната си.

30.   Просто манталитет, какво да го правиш. Българина от всичко разбира, всичко може, той е най-голям и прав във всичко.
Ти на него ли ще му кажеш какво да прави... Заради това сме в такова положение.
Виждам, че и коментарите затвърждават мнението ми. Писали там- намордници, фалш, ПЛАНдемия, гербери и не знам си какви "опорки".
В общи линии, добре, че емигрирах.
Най-големият враг на българина е самият българин.
Соросоиди, комуноиди, рептили, масони, не знам си какво, българина сам ще се затрие, ей така отвътре. От простотия, егоцентризъм и всезнайщина.
Бягай от държавата докато е време.

31.   Не сме безсмъртни - просто не ни е страх от вирус. А пък ако ми е писани да пукна от вирус точно това ще ми се случи, без значение дали съм се увил в маска или съм си живят живота на макс.

32.   Крайни мнения и от едната, и от другата страна... А истината е много проста, и тя е - животът ви е едно уравнение с много параметри в него. И ако вие сте допуснали 20 грешки (пиете, пушите, живеете обездвижени, претоварили сте имунната си система с токсини, злоупотребявате с антибиотици, хормони, дроги и други вредни вещества, развили сте диабет, високо кръвно, холестерол, сърдерчни заболявания), то Covid-ът може да ви е последната грешка!
Много ясно, че ако едвам крепите някакво равновесие относно здравето си, то едно по-силно "побутване", като Covid или проиволна друга по-тежка инфекция, може да ви осмърти!

Та какво разправяте тука наляво и надясно колко опасна можела да бъде болестта? Да, за хора като гореописаните (които за съжаление са масовия случай в България), инфекцията ще бъде много опасна, дори смъртоносна! Другите, обаче, не виждам защо трябва да се притесняват!
Има някои елементарни мерки, които без никакви ваксини, ще ви помогнат да прекарате заболяването много по леко. И това са: всеки ден - витамин D (5000 UI), аспирин протект и рибено масло (около грам) - правят кръвта течлива и предотвратяват съсиреци. Ако усетите първи симптоми - Авирон рапид по схема и цинк (Цинкорот). Температурата недейте да я сваляте! 2-3 денонощия ще е 38,6'С. Това е естествен механизъм на организма да се справя с инфекциите и не трябва да му се пречи! Пийте много течности.

33.   18, няма да се замислят мила, уверявам те.
Имам опит с тълпи, от силовите институции признавам си.
Но в момента и от година и половина реагират точно като тълпа.
Т.е на първични инстинкти предимно и на анонимност в тълпата.
За съжаление.
Това не са личности и мислещи хора.

34.   Е как защо, защото вирусът си почива лятото, не слушаш ли, той милият бил малко летаргичен като му било топло и затова не се разпространява толкова. Нищо че черноморието БЪКА с хора и във всяко заведение има по 1258235 човека, които буквално си дишат потта.

То вирус си има, просто е звеееерски преекспониран. Лично познавам сигурно 20 човека, който го изкараха, включая брат ми, двама от най-близките ми приятели и редица други. На никой - НИЩО му нямаше, просто грипец като всеки друг. Да не говорим, че дори смъртността му е в пъти по-ниска от всяка друга болест.

Сега ще мине летният сезон, ще оставят хората да си починат малко и ще измислят пак навлизането на вълни и случаи, да може още малко да изтръскат икономически народите и толкоз. Хорото сме го играли.

Братан.

35.   До 25
Казваш въпрос на време е и това да отпадне, обаче големият въпрос е-колко точно време?!
Нямя да е скоро, защото Нов Световен Ред не се установява бързо, трябва време. Това ще продължава поне 10-на години докато на хората мозъците им са напълно промити и сами приемат собственото си робство. Пандемията е дълго скрояван план и това е само началния му период.

36.   До 29
Абсолютно си прав. Да, ще има много варианти и ще продължи доста години.

37.   Вече ли не ги спазват? От самото начало не се спазват и никога у нас не е имало сериозни мерки. Бай Ганьо не обича мерки и не обича да се съобразява. Важен е той и какво му е на него. Мерките винаги са се спазвали от определени хора с определена култура и етика, а не защото ги е страх.
Изобщо не ме е страх, че ще ме повали коронавирус, вече съм на 46 г, но от 9-годишна не съм вдигала температура, никога не съм боледувала от бронхит или пневмония и дори и всички около мен да кихат и кашлят не ме лови грип, минава за 2-3 дни със слаби мускулни болки и толкова и не, не се ваксинирам с противогрипни ваксини. Нямам диабет, инсулинова резистентност или високо кръвно, не пия алкохол, не пуша, спортувам от детството си и избягвам определени храни.
Отговорен човек съм и живея в общество, затова си нося правилно маската с покрита брада и вдигната под очите, дори и в коридорите и по стълбището на сградата, в която работя, а в асансьора влизам само с колеги и не бих искала да стана преносител.
Ваксинирах се, защото съпругът ми настояваше, но нито веднъж след това не съм си позволила да сваля маската на закрито.
Баща ми ме възпита да спазвам правилата. Той беше най-добрият човек, когото някога съм познавала и винаги се отнасяше с грижа и отговорност към околните.

38.   От номер 9 до 22 и 26
Не мога да повярвам, че има хора, които са толкова ограничени. Мозъка ми промивали, щото до вашата врата не е дошло да останеш без въздух, че и до коментирате крайно некомпетентни, "образовали" се от жълта страничка във фб. Повечето хора по-леко го карат, обаче забавиш ли се, не на моето дередже мии.. Какво да обяснявам? Много ви е далеч от съзнанието за какво иде реч и дано и да не ви опира яйцето до 3те букви. Тръгнала да ми обяснява как като съм на болница на телефона не мога да си стоя

39.   До номер 26
Ти големия спасител какво си направил да помогнеш на някой, че лекарите да обвиняваш, комплексар? Ще се удавите в л*йната си и няма да усетите, че ви мирише. Радвай се ти, че не те е накарало, че не да боготвориш лекарите, ми ще им лижеш и з*дниците за малко лекарства. Само си хабят думите за слабоумници явно.

40.   До 31.
Тебе може да не те е страх, но ще носиш маската заради другите за да не ги заразиш! Сложно ли е? Иначе си пресичай и жп линията без да се оглеждаш, минавай на червен светофар и играй на руска ролетка, щом си с логика, че като ти е писано да те удари, ще те удари, каквото и да правиш.
Колкото до пандемията мисля, че полицейска държава следяща на всеки ъгъл и наказваща здраво всеки индивид който не си носи маската правилно, особено в хипермаркетите, като вариант излиза несравнимо по-евтино и по-ефикасно от която и да е ваксина и препълнени с опасност за живота пациенти болници. Въпрос на узряване.

Чорбаджията на курникът

41.   Исках да кажа, че е въпрос на време, (ако изобщо стигнат до тоя извод де, че маските изобщо не предпазват и са напълно излишни), докато в крайна сметка ги отменят тия маски и за градския транспорт, за молове и за магазини, и въобще за закритите помещения, както си беше допреди година и половина, до края на февруари...А, и докато пак не започнат да допускат младите на свиждане в старческите домове, също. Това исках да кажа, 35, но явно съм пропуснал да напиша думата маски в последното си изречение-карай да върви, не може да останат завинаги тия "намордници"(нека и аз малко поизползвам този епитет, наложен от някои по-горе, хихих)...

42.   32, в голяма грешка си. Съученик на съпруга ми си отиде за отрицателно време. Вярно е, че закъсня да потърси помощ и това му коства живота. Сигурно и той като теб е разчитал на здравия си организъм и здравословния начин на живот, който води, но... Та, малко за него — на 51 години, все още активен спортист (скиор-ветеран), не пие, никога не е пушил. Никакви хронични болежки, кръвно, захар, да не изброявам. Тегло около 75 кг. Целият му живот е минал предимно в Родопите. Колабирал вкъщи, линейка, ковид-отделение, почти веднага стига до командно дишане. Обяснението на лекуващия лекар беше: идеално чист бял дроб — прекрасна среда за вируса. Тъкмо започна да се съвзема, успешно си възстанови самостоятелното дишане, след апаратното, тръгна един тромб, инфаркт и дотам.
Пример и по другото ти твърдение — наши приятели (жената е медицинска сестра), настоятелно ни препоръчваха профилактичните мерки, които вземат, много подобни на твоите. Мина месец-два и двамата ги тръшна. Вярно — до болница не стигнаха, но изкараха доста тежко, особено тя. Още не е в предишната си кондиция, а минаха 8 месеца оттогава.
Така че всичко е до късмет, уважаеми — голям залък глътни, голяма дума не казвай...

43.   До 32 и 35 от 21,
Кажете, че се шегувате... Сериозно ли единият от двамата предписва някакво универсално лечение, а другият развива фантасмагории за пЛандемия? Хора, четете ги тия коментари преди да публикувате коментар.
34, надявам се да си ироничен, защото сравняването на КОВИД с грипче беше актуално и разбираемо преди година и половина. Сега издава отказ от възприемане на реалността, което си е за психолог.

44.   38, нереалистично е как ти остават сили от страшния ужас да цъкаш на телефона и да пишеш в някакъв сайт. Ако беше толкова болен, хич нямаше да ти е до такива глупости.

45.   До 41

А, не бе изобщо не предпазват маските, как да ти кажа. Аз без маска на открито, където има струпване дори на неголяма група хора редовно прихващам вирусни частици на Ковид и усещането в първият час е все едно имам стъклена вата в носа. Не направя ли веднага обилна промивка със спирт с изхвърляне на носни секрети съм чао. Всъщност вероятно съм жив в момента само заради горещото време и силното Слънце. Докато с маска КН95 не прихващам вирусни частици дори на закрито в претъпканият хипермаркет, където концентрацията на вирусни частици е като в Ковид отделение. Какво да говорим повече.

Чорбаджията на курникът

46.   Реален случай - вървя си с гаджето /и двамата сме с маски/, а отсреща някакъв юнак си лафи по ДжиЕсЕма без маска и обсъжда, че бил имал Ковид, щял да си прави някакви тестове и т.н. Пич, маските не са точно с цел да пазят теб от бацила /както вероятно си мисли и заради което като се е разболял е махнал маската, ако някога е носел такава/, а като/ако си болен да пазиш другите! Другият пък пази теб и така... Хем болен, хем си ходи без маската насам-натам. Мила родна картинка!

47.   Почти всички вече го изкараха - някои и по два пъти. Хората претръпнаха и им е вече се тая.

48.   На говедата им трябва нещо да ги подлае та да влезат в кошарата. По другите територии, ролята на кучето го играе държавата. Тук те са заети да си пълнят шкафчетата и да си доизживяват малките класове пред камера, както и да мишкарстват пред бизнеса (=долнопробни и преоценени ресторантчета). Така е било преди и по време на социализма, такова ще си остане и в близките 100-200 години, ако не се затрие планетата от лакоми з*адници до тогава де... Не знам какво те учудва толкова. Винаги някои се смятат за "над" системата. Поне да си хванат гората като искат "свободия".

49.   Защото са Бай Ганьовци. Отиди в чужбина и ще те досрамее да казваш, че си от България - не носят маски, не си мият ръцете, кихат и кашлят върху хората, бъркат си в устата след ядене…

50.   Защитниците на маските, няма да е зле да проверите колко е голям въпросния вирус и колко са големи отворите в тъканта на маската, от масовите. С някоя от другите не може да се диша и няма как да я ползваш, без да я сваляш периодично. Аз до този момент вече година и повече не съм разбрала маска да е спряла вируса където и да е било. Примери бол с други страни, спазващи фанатично и тази мярка. Няма как да стане, но със сигурност нанася други вреди на този, който я ползва дълго време . Колко общо има с медицината пък маска на плаж или на открито е въпрос?! Как не вдявате, че носенето на маска всъщност допълнително ви отслабва имунната система, не знам.

51.   Маските ако не предпазваха, нямаше да ги носят зъболекарите и хирурзите ;).

1-50 от 57