Споделена история от Здраве

Искам да помогна на майка си
Здравейте, аз съм момиче на 22г. Това е първият път, в който използвам този сайт за нещо наистина смислено. Наистина имам нужда от съвет. Майка ми има Хипотероидизъм - заболяване на щитовидната жлеза и както сигурно много от Вас знаят или пък са имали вземане - даване с болестта, изисква лечение с хормонални медикаменти и е свързано с крайно неприятни странични ефекти.
Много се притеснявам за майка ми, оплаква се от повишен апетит - следователно и повишаване на теглото, болки, тежест, вдървеност...

Депресира се лесно, което също е типично за състоянието й. Не мога да я гледам така, иска ми се да й помогна, да бъде по - дълго до мен, но не зная как, затова реших да се допитам до Вас, понеже тук има разумни хора, които имат опит и дават добри съвети. Благодаря на всички!
Желая Ви много здраве, и да не се притеснявате за дребните неща в живота, които са една от причините за това състояние.

Коментари

1.   Ами тя сигурно се лекува - дават ? йодни препарати сигурно. Може и да и махнат щитовидната.
Ти нищо не можеш да направиш, освен да ? помагаш в домакинството, да я водиш на лекари. Довери им се, специално този проблем е често срещан в страната ни, а и в цяла Европа и си имат терапии. Ти внаимавай за храната ?, питай лекарите

2.   От авторката:
Мерси за съвета, номер 1, но има и друг проблем. Тя не взима никакви хапчета. Преди й изписваха хормонални, но тя каза, че от тях била супер изнервена и се чувствала зле, когато ги пиела и ги спря. Сега абсолютно нищо не взима и много ме притеснява, а аз живея отделно и няма как да следя всичко.
Затова исках да получа някакъв съвет тук, понеже не съм лекарка и не разбирам от тези неща, а искам да помогна.

3.   Може да се преместиш при нея под някакъв предлог и като и готвиш да го слагаш тайно в порцията и. Неприятно и крайно, но имай го впредвид.

В. М.

4.   Аз нв съм запозната с тая болест но ти предлагам да се поразровиш в интернет относно лечението всъщото време ако имаш възможност примести се при нея осигуре и спокойствие и щастиви моменти ходете по разходки изложби кино театри вземайте книги от библиотеката нека да чете когато неможеш да и обръщаш внимание ако си на работа, също така можеш да и вземеш домашен любимец който също ще я разсейва и няма да мисли за положението си.

А относно литературата предлагам да е нещо хумористично което ще я разсмева отделно можеш да и вземеш кръстословици или някоя книга със смешни вицове може и да и теглиш комедий или да и пускаш от интернет някой забавни предавания като Аламинут или Комиците да и говориш само позитивн неща абе с няколко думи да се опиташ да направиш така че да не се чуства сама да не се отчайва и щастливите мменти да са повече от нещастните нека не се чуства сама....Желая ти успех и Госпад да с теб и с майкати за да преодолеете това и да се радвате повече време ена на друга :)

/Мариела 14год./

5.   Аз имам същия проблем и не пия хормонални препарати, защото не се налага/хормоните ми в кръвта са в норма/, има една хранителна добавка, не е скъпа КЕЛП/кафяви водорасли, йод/вземам по едно хапче вечер...