Споделена история от Здраве

Кавитация
Здравейте,
Бихте ли споделили мнението си за кавитацията? Дали наистина има ефект и заслужава ли си?
Благодаря!

Коментари

1.   Какво пък е това?
Хектор

2.   Ти явно престава си нямаш какво е кавитация. Провери в речника, че май си объркал думата.

3.   Кавитацията е процес, който се предизвиква чрез ултразвук в течностите на тъканите. Методът използва контролирани високочестотни вълни, генериращи микромехурчета. Тези мехурчета се спукват поради промените в налягането на мастните клетки в третираните зони и се разрушават. Тези мастни клетки се превръщат в течна субстанция, която се извежда от организма чрез лимфната и отделителната системи. Ултразвуковите вълни въздействат през кожата и водят до намаляване обема на мастните тъкани. Ефектът на кавитацията прави мастните образувания по-меки, отделя ги от другите тъкани и дава възможност образувалата се течност лесно да се изхвърли от организма.

Намаляването на теглото посредством кавитация е ефективен медицински метод за премахване на мастните депа без хирургическа намеса.

Ефектът се постига чрез синхронизирана работа на нискочестотни ултразвукови вълни, гарантирайки по такъв начин съхранение целостта на другите тъкани. С други думи, контролът върху работата на нискочестотните ултразвукови вълни, осъществяван от микропроцесор, позволява тяхното действие да се насочва само върху мастните тъкани. Ултразвуковите вълни се предават на мастните тъкани чрез ултразвуков масаж, осъществяван с въртеливи движения на накрайника.

Благодарение на кавитацията Вие можете да промените формата на Вашето тяло, да намалите обема на целулита, на мастните образувания и натрупвания без да причинявате вреда на целостта на тъканите, което дава възможност да се проведе една напълно безопасна процедура. Възможно е да се редуцират до 2 см от обема на тялото за една процедура.

В Бг мама има много коментари. Успех!

4.   Интересена информация, номер 3. Всъщност това, което си описал, е само един пример за кавитация. Най-общо кавитация е явлението, при което в една течност се създават области с ниско налягане, поради което течността в тези области буквално започва да кипи въпреки сравнително ниската температура.

Кавитация се наблюдава например при витлата на корабите и подводниците, като води до намаляване на ефективността и по-бърза амортизация. В твоя пример областите с ниско налягане се образуват чрез ултразвук. Във всеки случай въпрос от рода на "Бихте ли споделили мнението си за кавитацията?" без да се каже какво точно се има предвид просто няма смисъл.

5.   №4, много интелигентно го раздаваш! Имай предвид, че тука питат главно кухи лейки, които предпочитат да си пооправят външния вид за сметка най-вече на здравето и духовната пустота. Научната терминология тук не върви :)