Споделена история от Здраве

Проблем с краката
Та проблема е следния, имам много бяла кожа и бях за риба преди 8 дена и не очаквах да е толкова силно слънцето, изгорях толкова много, имах и треска и висока температура. На другият ден треската и температурата бяха отминали но болката в ръцете и краката беше ужасна, при опитите ми да хода до тоалетна изпитвах адска болка в краката, защото кожата ми бе адски опъната и поради факта че близо 30 часа седях в студени кърпи с оцет и вода без да се движа се бяха схванали.

На 3-тият ден вече всичко беше по-добре, даже си ходех почти нормално, на четвъртият ден вече не изпитвах болка само леко парене. И ето какво се случи преди 2 дена се събуждам и неприятна болка в десният крак, по-силна от преди и като стъпих на него тя се засили, болката е от коляното надолу обхваща ми мускулът под бедрото и целият прасец, вените са леко надути, не мога да си изпъна кракът и прасецът е постоянно натегнат и боли, ако си свият кракът и сложа възглавница там и не го мърдам болката е минимална.

Та въпроса ми е да ида ли на лекар (това ще е адски трудно просто не мога излезна от нас даже с чужда помощ) или ще се оправи

Коментари

1.   Отиди на лекар, докарала си си някаква инфекция

2.   Повикай лекаря на домашна консултация или да те закарат

3.   Отиди на лекар задължително! Не е нормално и не мисля, че ще мине след още някой ден.

4.   Така от изгаряне може да се хване рак, не прави отново подобна грешка

5.   Може и да пиеш аулин да те по отпусне малко,зимата аз бях на подобно дередже.

6.   Oт автора: 5:30 е събудих се от ужасни болки, вече са нетърпими, родителите ми нехаят, викат ми ще ти мине ако ли не утре други ден ще идем на лекър, спал съм 2 4аса, вече и в легнало положение ме боли адски много и въпреки това разбирателство от родителтие няма, тела няма батерия няма как стигнадо домашния да звънна сам на бърза помощ, просто не знам какво да правя

7.   За бога, човече, бягай веднага на лекар. Може да има запушване на кръвоносен съд от тромб, обикновено симптомите са точно такива - силна болка в крайника. Ако този тромб се скъса, умираш, човече, съсвсем сериозно ти говоря. Може също да се стигне да некроза на мускула, ако не стига достатъчно кръв до крака, а последицитие от некроза са гангрена и ампутация.

8.   От автора:откриха ми тромб в десният крак, лечението протече с инджекции 8 дена в корема 2 пъти на ден. изписаха ме и не ми казаха нищо. как да се лекувам вкъши... как да седя, какви раздвижвания и така. Мисля пусна тема и все пак днес съм на преглед при специалисти за изписване на лекарства. Благодаря за отговорите!

9.   Това е само от много стоене. Ако си професионален шофьор, пилот и т. н., както и ако прекарваш пред компа много време.
Не го подценявай проблема, тромба може да отиде в сърцето, отново отивай да ти го видят.
Повече движение и спорт! На работното място - прави си почивки и се разхождай.