Споделена история от Здраве

7-ми месец болки
Здравейте, в началото на 7-ми месец съм от бремеността ми. Снощи когато се изправих от леглото получих страшни болки под корема и не успях дори да се изправя, и така 10мин., след което едва, едва стигнах до тоалетната. Легнах, но едва заспах...нито можех за се завъртя на другото страна, нито нищо...ако пробвах отново ме заболяваше. На сутринта отново беше същото. Усещам и леки изтръпвания в горната част на корема, но само в една точка.

Коментари

1.   Може да са подготвителни контракции. Някои жени ги усещат болезнени. Болката може да идва и от разширяването на таза и подготовката на костите за раждане. При всички положения се консултирай със следящия бременността лекар.

2.   И аз залагам, че болката е от разширяване на таза. Но! Задължително лекар. Много е отговорно, в случая не ти е нужна утеха, някой да ти каже, че всичко е наред. Каквото и да те притеснява, задължително лекар. Даже и второ мнение, ако усещаш, че не ти е обърнато достатъчно внимание.

4.   Ходиш ли редовно на гинеколог? Имаш ли телефонния номер на гинеколога си? Ако имаш болки, трябва да отидеш на гинеколог, да те види на ехограф, да ти назначи кръвни изследвания, да провери дали нямаш някаква инфекция, може би трябва да те види и нефролог, защото бъбреците понякога болят също в тази област.
За да си спокойна, че всичко е наред, трябва да отидеш на лекар.
Всяка бременност е различна, както и телата и здравето на жените са различни.
Никога не съм имала болки по време на бременността, нито раждането беше болезнено, работих до последно/ 14 дни преди термина / и неприятните месеци бяха първите 2,5 месеца, когато много ми се гадеше. Бях 48 кг, когато забременях, но в продължение на 20 години правех по 1000 коремни преси седмично и имах здрава коремна мускулатура.Не знам дали, ако една жена не е спортувала много биха я боляли коремните мускули, но прагът на болката при различните хора също варира.
Аз съм с ниско кръвно, което дори тогава си остана ниско, но имах 2 приятелки с високо кръвно, които имаха проблеми. Имах приятелка, която разви прееклампсия.
Смених 2 гинеколога по време на бременността, докато попадна на моя, но наистина получих нужните грижи и внимание.
Спомням си, че от 7-ия месец трябваше по-често да го посещавам. Отнесе се много отговорно.

5.   Напълно нормално е след края на шестия месец да получаваш подготвителни контракции. А и както казват по горе таза се подготвя за раждането. Не виждам нужда обаче да търсиш лекар ако вече ти е минало. Какво ще му кажеш? Че през нощта си имала спазъм? Той ще ти отговори че това са подготвителни контракции и че ще ги получаваш от време на време чак докато родиш.
А когато вземеш наистина да раждаш ще усетиш повярвай.

6.   Пий но шпа профилактично и нещо с магнезий, магнерич.

7.   Taкава силна болка предполага да направиш консултация веднага. Кой как е раждал и къде го е боляло, на теб никаква работа няма да ти свърши.

8.   Върви на лекар. При всяка болка, която те притеснява се посъветвай с лекар. Подготвителните контракции не нолят. Усещаш просто втвърдяване на корема. А твоето може да е друго включително и песъчинки. Не се шашкай, но задължително в кабинета на преглед.

9.   Върви на лекар. При всяка болка, която те притеснява се посъветвай с лекар. Подготвителните контракции не нолят. Усещаш просто втвърдяване на корема. А твоето може да е друго включително и песъчинки. Не се шашкай, но задължително в кабинета на преглед.

11.   Защо питаш тук вместо директно да се обадиш на гинеколога?

12.   Автора: Здравейте! Откриха в урината ми бактерията Ешерихий коли и вече 5ти ден съм на антибиотик, но по тоалетната хартия забелязвам топченца ?!?