Споделена история от Здраве

Как да постъпя? Как да живея от тук нататък?
Здравейте. Майка ми е с кардиологични проблеми, на 77 години
В началото на седмицата получи много тежка криза. Чакахме часове наред в коридорите на болниците и се молехме да я приемат. Возихме я с количка от кабинет на кабинет. Приеха я в Пирогов с доста късмет. И там не я искаха първоначално а жебата сякаш си отиваше. Сега я прибрахме вкъщи. Казват че няма инсулт или инфаркт. В миналото имала някакви микро инсулти. Препоръчват консултация с невролог и нефролог. Можело да има притискания по врата. Не е стабилна. Не може да пази равновесие. Постояно и е лошо. Повтаря някои неща по няколко пъти и в някои моменти ми се струва не съвсем адекватна. Не може да си взима лекарствта сама. Баща ми и той е възрастен и болен, но поне е в по-добро състояние от нея... Незнам дали ще се подобри. Какво ше правя с живота ми? Работа и болногледачество? За колко? Приятеля ми е в Гърция. Родителите ми не искат да го виждат и да Идва вкъщи защото е по-възрастен от мен. . Все пак съм на 31. Как да съчетая неща така че да имам и личен живот. Дори немога да се наспивам вече. Много съм притеснена като цяло.

Коментари

1.   Деменция. Бързо прогресира. Ще става много много по-зле. Мъка е, ама имаш дълг към нея. Ако я пратиш в хоспис, ще се отървете, ама чак толкова ли ти е безценно времето.

2.   Ако имаш финансова възможност, наеми болногледачка. Ако не, помоли приятеля си или роднини за помощ. Не можеш да си зарежеш живота, за да гледаш възрастни хора, има си квалифицирани кадри за тази работа.

3.   Не искали да го виждат ,защото бил по-възрастен ,по-малък ли искат да бъде ,пълен смях ,спрете с това какво искали родителите ,навършите ли 18г и се отделяйте от тях

4.   Заведи я на невролог. Трябва доплер и скенер. Може да има стесняване на кръвоносните съдове и/или дископатия. Майка ми има и двете. Получаваше световъртежи, но се оправи с лекарства. Вече си ходи нормално. Тя е на 74 г.