Споделена история от Здраве

Здравословни проблеми от липсата на секс
Извинете бих искал да ви попитам какво може да се случи с един мъж ако с години не мастурбира или не прави секс. Какви здравословни проблеми могат да възникнат? Аз лично съм чувал, че това може да доведе до рак на простатата заради задържането на секрета.

Коментари

1.   И за мъжа и за жена липсата на секс води до нарушаване на баланса в организма на човек! Не сте ли виждали стари моми, на какво прилича кожата на лицето им. Но това са само външни белези! Секса е здраве! М50+

2.   Глупости! Никакви здравословни проблеми не може да си навлечеш!

3.   Трябва редовно да освобождаваш напрежението...

4.   Редовни розови сънища :))

*Syndrome

5.   А каква е причината да не прави?

6.   :Д Пълни глупости... липсата на секс ни може да доведе до физически проблеми (ами поповете, например те никога дори не са докосвали жена и са напълно здрави)...

7.   Не съм сигурна, но определено мисля че би навредило. Поне един път на две седмици гледай да се освобождаваш от "излишните секрети" :D както го нарече. Пък и ако не изпитваш никакво желание да го правиш, май също е проблем.. аз съм жена 20 г и въпреки това честично го правя :)

8.   Ж29: Зависи от неговата физиология. Ако е напълно Асексуален тип, нищо няма да му се случи. Ако обаче през това време го подгонят хормоните, едва ли ще успее "да не си посегне". Всичко е физиология...

9.   Как, бе, номер 6, поповете се женят, имат си и деца хората :) Според мен липсата на секс (мастурбация) вреди и физически, и психически и всякак.

10.   С течение на времето организмът свиква без секс, но има последици - ракът на простатата е само една възможност, не е заради секрети, а заради по-лошо кръвоснабдяване и съответните хормонални проблеми при липсата на сексуално освобождаване.

След 40 при такива мъже настъпва т.н. мъжка критическа - мъжкият хормон тестостерон намалява до минимум, мъжът няма желание за нищо, депресии, дори самоубийство. Интересното е, че такива мъже се оплакват и от топли и студени вълни. Случва се и при мъже с редовен полов живот, но рядко, при мъже без полов живот е почти задължително.

Намалява се продължителността на живота. Има не толкова популярни изследвания от Мед. университет Виена, които са доказали корелацията м-у ракови заболявания всякакъв вид и начин на живот - индивидите без полов живот, възрастните, с генетични проблеми и неработещите страдат с пъти по-често от рак. Теорията е, че природата се стреми да освободи общността от индивиди, които нямат роля за изхранванието и и за размножаването.
Това са естествени механизми, човечеството не веднъж е било пред изчезване.
Воденето на активен начин на живот, полов живот ти продължава живота. Решавай.

П.П. дори католическите свещенници не се лишават от сексуален живот. Повечето имат т.н. „домашна помощница“, но най-много са хомосексуалистите, които там са намерили начин да правят кариера, което преди е било възможно само за женените мъже извън църквата. За монасите - ами четете нашите вестници. С две думи - човешката сексуалност е здраве, липсата ? води до болест

11.   При мъжете води до импотентност, а при жените до намаляване на либидото!

12.   Скапва ти се нервната система според мен. Ставаш неврен и раздразнителен, мислиш постоянно за секс, имаш нужда от внимание от противоположния пол.

13.   Биолог съм. Искам да ти кажа, че "липсата" на сексуален живот при мъжете и при жените, води единствено до проблеми с нервната система, тоест такива хора, на които им липсва достатъчно "секс" са п-"люти", раздразнителни! А и никъде не е казано, че задължително човек трябва да Прави секс! Така че спокойно!

14.   Дори не ми се четат глупостите в коментарите. Медицински факт е, че липсата на секс не води до болестни състояния на тялото. Точка.

16.   Не би трябвало да се отразява негативно, при мен заради инфекция на члена ми се наложи да се въздържам в продължение на два месеца и не съм забелязал това да влияе на психиката ми, ако не се практикува дълго време обаче либидото намалява и желанието изчезва, тоест е вярна поговорката, че апетитът идва с яденето.

17.   Не напразно са казали, че : "Сексът е слабо утешение за неудачниците, които не могат да пресметнат троен интеграл"! ;)

18.   Попитай медицинско лице, тук никой не може да ти даде адекватна информация.

21.   Здравей.. мъж на 33 съм .Ходих при доцент уролог който ми каза минимум два пъти седмично за да нямаш проблеми.! Видях че темата е стара но може да помогне.