Споделена история от Здраве

Прекарвали ли сте Ковид повече от веднъж?
Нека видим колко души са имали Ковид повече от веднъж

Случвало ли Ви се е, да се разболеете от коронавирус втори или трети път, и какви са били симптомите Ви? За колко време отминаха и т. н.

Интересно ми е да разбера каква е вероятността да се заразиш с Ковид повече от веднъж

Коментари

1.   Само веднъж, но има случаи на прекарали повече от веднъж!

2.   Майка ми го прекара два пъти с около 8 месеца разлика. Октомври 2020 и април-май 2021. И двата пъти леко - температура не повече от 37.5, но с неприятен задух, втрисане, кашлица, умора, сърцебиене. Нямаше загуба на обоняние, само нетипично силно и постоянно потене. И двата пъти по няколко седмици я държа - ту изчезваха симптомите и се чувстваше по-добре, ту от нищото се влошаваха и така почти месец.

3.   При слаба имунна система е възможно, но реално е малко вероятно, не повече от 2-3% от преболедувалите са имунно компрометирани. Има и един друг момент - няма гаранция, че при положителен тест човек е болен точно от Ковид 19. За съжаление дори PCR-а е с около 70% точност, отгоре на всичко "лови" всички останали коронавируси, т. е. ако си караш някой друг коронавирус, пак ще ти даде положителен ресултат за Ковид 19, което си е меко казано подвеждащо. От друга страна преболедувалите коронавируси имат траен имунитет, при един от тях е доказан силен имумем отговор след 17 години. Е, същата имунна реакция няма как да бъде предизвикана от ваксина:) И това е голямата драма на ваксините и неслучайно ще бодат желаещите по 1-2 пъти годишно, просто дават слаб, частичен и краткотраен имунитет, общо взето боклуци, а не ваксини.

4.   Чувал съм даже за човек, прекарал го 3-4 пъти, но не знам дали да му вярвам. Номер 3, а вярно ли е, че ПСР-ът "лови" вируса само между 3-ти и 7-ми ден на боледуването, иначе си дава яко фалшиви резултати?

6.   4, въобще не слушай глупостите на 3. PCR тестът е златен стандарт в тестването за Covid и показва резултати с точност почти 100%, включително и при асимптоматични случаи. Антигенните тестове не са толнова точни - при тях, за да ти отчете позитивен резултат, трябва да имаш висок вирусен товар. Лично сън си правила доста PCR тестове и винаги са били отрицателни. Преди да си бия ваксина нямах никакви антитела, което само потвърждава резултатите. Не вярвайте на неграмотни анти-ваксъри, които мятат неверни твърдения.