Споделена история от Здраве

Кога да си сложа втората доза
Здравейте!
В края на месец септември си сложих първата доза от ваксината на Pfizer, но преди 2 седмици се разболях с дразнене в гърлото и хрема. Трябваше да сложа втората доза миналата събота.
Принципно всяка година боледувам поне 3-4 пъти с хрема, гърло и понякога кашлица. Сега не беше много тежко и за 5 дни се оправих. Притеснявам се дали не е било COVID. Не съм си правила тест. И сега съм пред дилема кога да си сложа втората доза. Четох на едно място, че трябва да се сложи след 6 месеца, а на друго - след 3 месеца, а на трето - до 6 седмици след първата доза или веднага след като оздравееш. Мислех да си направя тест за антитела. Има ли смисъл? Четох за свръх имунитет. Майка ми се ваксинира преди няколко месеца и каза, че след втората доза и е било лошо. Сега ми повтаря да не би да направя някаква свръхреакция и да отключа някакво заболяване.
Моля за съвет! Бил ли е някой в подобно положение? Какво да правя?
Благодаря предварително!

Коментари

2.   Втората доза на Пфайзер се бие 6 седмици след първата. Щом си пропуснала датата, изчакай пълно оздтавяване и отиди след това. Няма как да налравиш свръх реакция. Втората доза е бустер и затова и има по-силно изразени реакции. Аз и мъжът ми имахме температура и умора на следващия ден. На мен ми се повръщаше, а него го болеше глава. На по-следващия вече ни нямаше нищо.

3.   Питай личния си лекар.

4.   Ще ти кажа кога - НИКОГА!

5.   Ваксина срещу вятърна пандемия

6.   Втората доза на Pfizer се бие на 21 ден след първата, но няма проблем да се бие и по-късно. Дори при по-млади хора казват, че дава повече IgG антитела и по-висок Т-клетъчен имунитет, ако двете дози са с по-голямо разстояние една от друга.
Имахме подобен случай с майка ми. Личният лекар каза да изчака да минат 2 седмици от оздравяването, за да си направи тест за IgG антитела от Ковид. Нейният беше отрицателен. Резултатът излизе още същия ден, с на следващия й поставиха втората доза.
Всичките ми близки и приятели са с Pfizer.
Консултирах се с личния си лекар.

7.   За свръхреакцията не са ви виновни ваксините, а прецаканата имунна система от всички отрови и от нездравословния живот. Абсолютно не е нормално да боледуваш 3-4 пъти в годината. За ваксината питай или личния лекар, или там, където са ти сложили първата доза.

8.   Бие се след 3 седмици най-рано. След това когато си пожелаеш. Аз моята си я бих като бях болен и изобщо не ми повлия негативно. На здрав организъм няма какво да му стане.

Братан.

9.   Като си прецакаш имунитета, ще съжаляваш.