Споделена история от Здраве

Защо учителите и медицинските работници не искат да се ваксинират?!
Здравейте!

Защо медицинските работници и учителите не искат да се ваксинират срещу Ковид-19?

Нали точно те са "фронт-офиса", те контактуват с най-много хора и са най-рискови при вируси и зарази?

Според данните, под 28% от учителите в България са се ваксинирали, както и по-голямата част от медицинския персонал в болниците и поликлиниките...

Не би ли трябвало горепосочените хора да бъдат от първите с поставени 2 бр. ваксини, както и те същите да дават пример със себе си като се ваксинират и активно подкрепят кампанията по ваксинация?

Благодаря.

Коментари

1.   Медиците виждат, че са опасни и неефективни с очите си.

2.   Защото имат повече мозък от другите и не са овце които следват стадото.

БРАТАН

3.   Защото ваксината пази няколко месеца. Никой не гарантира за нея. Няма гаранция, че за шестте месеца ще срещнеш вируса и трябва да слагаш дозички.

4.   Ами след толкова антиваксърски бълвоч е така...
Относно медицинските работници. Повечето от тях са го преболедували. Но тестовете за антитела и имунитет не се признават (което е пълна глупост). А които не са го минали все още, ако се ваксинират и точно тогава се заразят става лошо, трябва един месец да нямат контакти, особено с пациенти, т.е. да не ходят на работа - кой и как ще ги компенсира? Има някакъв малък процент от хората, със слаба и увредена имунна система, които ще получат странични ефекти от ваксината, ама ако се случи да хванат живия вирус с такъв объркан имунитет, не знам...

5.   Защото имат акъл в главите си.

6.   Голяма част от учителите и медиците вече са изкарали вируса.
Учителите и медиците са умни хора и знаят, че е рисковано, да се ваксинират, дори и да не са били болни от ковид.
Ваксините против ковид дават странични ефекти.
По-добре е хората да се заразят и да придобият антитела отколкото да се ваксинират.

7.   Не са само учители и лекари. Никой нормален човек не иска да се ваксинира. Просто те са може би двете най-многобройни съсловия, които работят активно с хора.

8.   И аз бях против ваксините, докато не станах свидетел как брат ми си отиде за две седмици от вируса. Смъртните случаи са просто статистика, докато не бъдеш лично засегнат и не изгубиш близък човек. Ваксинирах се, въпреки че съм бременна. За мен рискът от вируса е много по-голям, отколкото от ваксините.

9.   Защото те са сред малкото работници, - не собственици на бизнеси,които дефакто намазаха от пандемията. Заплатите им се вдигнаха ударно и главомолно. Разбира се за медицинските работници е напълно оправдано, но за учителите ? Сега даже и не се занимават с това онлайн обучение. От друга страна пазарът е затрупан с новоодипломирали се учители, това че 'нямало учители' е останало назад в миналото, така че дори и факторът търсене-предлагане не е на лице за такива повишения.
От друга страна, едно е да работиш за частна фирма и да се потъпчат и изнудят да се ваксинираш, съвсем друго е да си държавен или общински служител. Натиска е по-,малко вероятно и свободата на личен избор по-голяма.

10.   Ваксинираните също пренасят вируса. Каква е ползата да се ваксинират освен ако не искат да го прекарат по-леко? Принципно не са длъжни на никого. А ти ваксинираш ли се всяка година срещу сезонните грипове?

Те са нормални хора и не им дреме за този измислен вирус. Аз не виждам причина да трябва да се ваксинират. Аз лично вече съм го преболедувал - като ми намалеят анителата пак ще го преболедувам.

11.   Защото много от тях са го прекарали. В света има 3 милиарда ваксинирани вече. Ако ваксините носят риск,, който е минимален то и да прекараш Ковид също носи риск. Много хора починаха от него, но още повече са тези, които имат трайни увреждания след прекаран Ковид.
Всеки преценява какъв риск да поеме.
Познавам доста лекари, които са ваксинирани и са ваксинирали децата си.
Имам много висок Т-клетъчен имунитет от Файзер, но той е индивидуален, както при преболедували, така и при ваксинирани. За съжаление има хора, които не могат да изградят Т-клетъчен имунитет, който ви предпазва с години.
Нямах никакви симптоми от ваксината, нито някой друг около мен.

12.   Много познати лекари се ваксинираха, някои и с трета доза. Аз не смея.

13.   Мой познат се ваксинира с Пфайзер и двете дози и започна да вдига кръвно . Лекарите не обясняват нищо , а просто му дават хапчета за кръвно които ще пие завинаги . Уточнявам , че човека си беше напълно здрав , но му се наложи да ходи в чужбина и затова се ваксинира

14.   Ваксинирането трябва да е личен избор естествено. А тези дето толкова нямат доверие на медицината и си мислят, че имунната им система ще ги защити от всичко, нека подпишат по една декларация, че ако се разболеят няма да се лекуват. Тъкмо болниците няма да се препълват с малоумници и ще има места за хората, които наистина имат нужда от помощ.

15.   Хора не виждате ли,че колкото повече стават ваксинираните,толкова повече пълзи заразата и то в нови щамове?Като нямаше ваксини беше сто пъти по-добре.

16.   Н 14, от над 16 г вече не съм стъпвала в клиника/болница/ мед. кабинет! От както реших сама да се заема със здравето си!
И познай- оказа се, че нито бъбреците ми са болни, нито имам хронипен бронхит, болести които ми преписваха години, от детството ми.
Хвашам се на бас, че съм по-здрава от теб и всички които се "лекувате" от фармация!
За набодените пък да не говорим... тепърва ще се видят крайните цели... има време, до 2025 г. това е срокът!

18.   13., а ти откъде знаеш, че ще е за цял живот? Нали лекарите не са казали причина. Не са открили висок холестерол или някакво заболяване. Тогава защо го написа това, кристално кълбо ли имаш? Или просто, за да звучи по-така. Кръвно се вдига и от стрес. А той ако се е ваксинирал по принуда е имал много, много стрес от излишните притеснения.

19.   Като чета коментарите не се учудвам, че сме на този хал. А от учителското съсловие аз съм много разочарован. Очевидно никой не гледа как на запад лека-полека излизат от медицинската криза и поне не умират толкова. За медиците не са верни данните, авторе. Около 70% са ваксинирани вече.

20.   Ами авторе, не е ли просто очевидно бе-от една страна, не само на тях, но и въобще на доста хора в страната вече им стана ясно, че нещо намирисва тука с цялата тая истерия, и налагане на ваксинацията и пр. А който още счита проблема за здравен, направо не знам още какво трябва да се случи, за да разбере, че вече е ПОЛИТИЧЕСКИ-и трябва ясно да си дадем сметка за това... Ма моля ви се-той ако наистина беше здравен, щеше да се подхожда по съвсем друг начин, нали? ! Ако до миналата година да речем, е бил повече здравен проблем, то сега вече, с всичкото това, което се случва в последно време-не смятате ли, че това са вече политически решения, взети естествено много необмислено...
А и автора явно забравя, че доста голяма част от учителите(а и медиците) са в третата възраст вече, или най-малкото достатъчно застарели вече, в предпенсионна възраст, че сега дето се казва, бият ли си 1-2 дози от която искате ваксина, с това разклатено здраве и психика, ежедневни нерви ако щете - може буквално в рамките на няколко дена да заболеят още повече, ако не и да умрат(това не бива да го забравяме, на някои може да им звучи крайно и грубо, но вече се разбра, че от тия "ваксини" СЕ умира, независимо че не водят статистика каква част от ваксинираните в страната, било то само с 1 игла, са починали от това)-няма и да видите такава статистика, поне не и скоро! ... Тъй че въпроса на автора за мене е малко глупав, ако и досега не си прави сметката какво се случва, и с налагането сега на тия сертификати, значи или просто не живее тука, или е... айде спирам дотук. То не стига че е вече на доизживяване тази България, все повече хора умират(ама не от вируса), а от най-различни болести, рак, сърдечно-съдови, от многобройните катастрофи ежедневно, цигари, алкохол, наркотици-ама тез неща доста удобно се забравят тука в последната година, нали, щото само ковид има вече, друго нищо няма... А това просто ше ни довърши като нация, рано или късно... и за това е виновна политиката, не медицината, много моля! ...

21.   Откакто се ваксинирах почнах да чувам гласове. Може и да е свързано с факта че курвичките ми звънят по телефона, а може и да не е

22.   Откакто се ваксинирах почнах да чувам гласове. Може и да е свързано с факта че курвичките ми звънят по телефона, а може и да не е

24.   No 14, въпреки че съм ваксиниран, бих подписал такава декларация с удоволствие, когато ти подпишеш подобна, че пиейки и пушейки няма да се лекуваш от евентуални болести на белия и/или черния дроб, ако се разболееш. Аман от форумни полюции...

25.   За разлика от повечето коментирали, които не са нито лекари, нито учители, аз съм учител и ще кажа, защо не го правя. Не е заради виртуалното обучение - от опит казвам, че това е най-неефективната и трудна форма на обучение, която заробва и учителя, и ученика и не води до добри резултати. И аз, и всичките ми колеги сме единодушни, че ни е по-лесно и по-приятно да работим в училищното среда, а и постиганите резултати на учениците са много по-добри.
Лично мен ме е страх - страх ме е, защото имам хронично заболяване, за което никой не ми гарантира, че няма да получа усложнение след ваксината. Напротив - карат ме да подпиша информирано съгласие, че каквото и да се случи - аз ще съм си отговорна. Имам семейство, имам малко дете - аз не съм само учител, а и съпруга и майка, имам хора, които разчитат на мен - недейте да гледате на хората само като на професии - всеки си има живот и пробрлеми, за които вие няма как да знаете и затова нямате право да съдите.

26.   В момента България е на трето място в света по смъртност от Ковид - 3407 души на 1 милион население ! Какво повече искате ?

Това, че здравните работници и учителите не се ваксинират не само показва една от причините за това но и демонстрира доколко те са умни и квалифицирани. Нито на едното, нито на другото отговора положителен.... Жалко.

Наличието на толкова "мъдреци" и в този форум и в националните телевизии и преса покаазват накъде отива тази държава...

27.   , всеки втори от тия 28 процента е с фалшив КюАр. Струва 200 Евро в момента, доктора да каже, че те е пишнал

29.   Защото не искат тромби. А и ваксинираните също се разболяват и заразяват, да не говорим, че още не са приключили тестовете и ваксината няма сертификат.

30.   В момента мой много близък човек, който е с 3 дози е болен от вируса. Тази ваксина не предпазва изобщо а и носи много рискове за живота и здравето.
Това лято 3ма мой познати си отидоха от тромб след ваксина. Единия е на 21г.

33.   Защото НИКОЙ не носи отговорност за прилагането на тези "ваксини" - това не е нито нормално, нито морално. Не може да задълзаваш някой за нещо и да не носиш отговорност за последиците. Както е написала една учителка по-горе - тя освен учител е и ЧОВЕК, МАЙКА и СЪПРУГА, ако й се случи нещо след ваксиниране КОЙ ще носи отговорност и отговорът е НИКОЙ, защото дуржавата твърди - ползите са по-големи от рисковете, ама ЗА КОЙ? Фалшива загриженост за хората, фалшива пандемия, фалшиви ваксини... Виско около нас е фалшиво, но животът е мил на бсеки и НИКОЙ няма да отрече ваксините, ако вярваше в тях, но личните впечатления на хората - от познати, приятели и роднини показват друго...

34.   25, това за информираното съгласие не е вярно. Посочи моля, къде пише, че ти носиш отговорността? Посочи в текста, много те моля. Четеш ли с разбиране или слушаш на Мангъров глупостите? Преди всяка манипулация, дори взимане на кръв с епподписва информано съглаисе. Информираш се за процедурата, която правят. Това значи ли, че се освобождават от отговорност?

35.   34, осведоми се какво значи информирано съгласие, в кои случаи се подписва и какви са последиците от това. Има си адвокати, питай тях. Информираното съгласие в случая освобождава производителя на въпросния препарат от наказателна отговорност при увреждане вследствие на ваксината или смърт и от обезщетение за нанесени вреди. То затова се нарича информирано - информиран си за всички рискове и ползи, съгласявайке се да си поставиш "ваксината". Кой те информира не ми е ясно, сигурно телевизора. На практика всички, които си поставят ваксините срещу корона вирус участват в трета фаза на клинични изпитания - без да са информирани за това, без да им се плаща и без да имат право на отказ по време на изпитанието. Т.е те са доброволци , без да го знаят и без да се възползват от всички права, които имат доброволците.. Има достатъчно информация в нета - на всички препарати сроковете им за изиптване са от 2022 до 2025. Поне това са благоволили да напищшт в листовките си. Няма да е зле да изгледаш видеото с румънския евродепутат, който показа договорите на Пфайзер, сключени с ЕК и да помислиш малко, след като го изгледаш.

36.   Няма да се ваксинирам, фармацевт съм. Просто няма как насила да не накарат да си сложа безсмислена отрова в организма, която освен откъснат тромб и внезапна смърт може да причини и отключи автоимунно заболяване, което остава за цял живот. Фък оф да не посмяват да ги направят задължителни, защото ще стане война. Не си слагайте отрова хора!

37.   До номер 36, ами то понеже вирусът не може, нали? Даже е доста по-вероятно вирусът да го направи. Ами лонг ковид знаеш ли каква гадост е? И може да си го прдидобиеш дори и с уж леко протичане.
Още нещо, как ще обясниш, че ЦЕЛИЯ цивилизован свят се ваксинира? Айде да кажеш, че са само Европа и Америка че имали лоша биг фарма при тях, ама защо Китай са вече над 80 % ваксинирани? В Русия въведоха задължителна ваксинация също. Дай ми пример за една нормална държава, в която има малко ваксинирани... Или те всичките са тъпанари, само ние сме умни...

38.   хитлер слагаше жълти петолъчки,
сегашните измислиха зелени сертификати,
абе направо да ти е кеф от загриженоста на политиците,
боцкащите така ли ще живеят занапред, с бустери на всеки километър??