Споделена история от Здраве

Инсулт в домашно лечение? Помощ
Здравейте, не знам дали още някой е редовен в този сайт, но аз ще пиша за да си го излея и за някой друг съвет, дали някой е изпадал в подобни ситуации, защото съм страшно объркана и сама! та възможно най накратко, Живея само с баща ми който е на 50 години.. от известно време е трудноподвижен, , върви си нормално но само вкъщи, трудни са му стъпала да качва да слезе от тях може, но не и да качи... Не е излизал от месеци от вкъщи, заради колената.. В Началото като стана това беше краят на април и април месец май и юни беше физически зле отслабнал, едвам ядеше карах го буквлано насила, но от юли до сега се храни добре...
Да включа че няколко пъти беше и повръщал не знаем защо... Не сме търсили лекар... А най важното което да подчертая е че има проблеми с алкохола, което е в основата на цялата дълга и тъжна за мен история.... Преди години когато майка му*моята баба * беше починала той рязко спря алкохола и влезе във психиатрии болници, имал е халюцинации не можел е да върви, не. Е бил на себе си изобшо не помни тези месеци, но постоеппено се е оправил и пак с пиене и е продължил.... Да, но тогава аз бях малка дядо ми лека му пръст се обгрижвааше за него аз бях в Пловдив при леля ми сега нещата изобшо не стоят така, аз живея с него само дядо ми и всички общо взето са починали... Аз ходя на работаот 2 защото той не е способен и слава на богу че ходя от както завърших училище, защото иначе сме умрели аз плащам всичко о се опитвам да му помагам... Та проблема реалния е че от скоро забелязах проблеми в говора му, който трае от секунди до няколко минути и се оправя... Сега пък новото е и че му изтръпват пръстите на дясната ръка... Взех му магнезий за нерви дали ще помогне? От както е в това здравословно състояние му взимам витамини, плодове каквото иска да яде общо взето, но това с говора взе доста да ме плаши и мисля да викна личния лекар за домашна консултация, защото аз на това напрежение не мога да издържам... Без това ИМАМ травма от преди с него имаше няколко припадък от алкохол и алкохолни делириуми и от тогава всяко негово дживение ме травмира дори и до ден днешен, а последно припадна 2019, пиеше депакин но пак с алкохол. ПРОСТО е невъзможно да не пие, иначе та тогава ще умре организма му е изтощен, дори и да се храни вече той е изтощен.. Та това ме плаши да не е инсулт понеже когато дойде това време с говора всякаш е леко объркан и много се плаша гледам да не го показвам пред него да не го трвеожа но не с е получава, постоянно го питам добре ли си и той се ядосва, само аз и той сме, не знам как ще се справя, няма да мога да се справя просто искам да се предам, предавам се, но няма начин да го направя искам не искам.. това става на ден два пъти ю.. Снощи просто би рекорда в рамките на 5, 6 часа три пъти стана... Хем не искам да стоя в стаята от страх да не стане пак това или нещо по лошо хем не мога и няма как да го оставя.. Не искам да се прибирам, но и трябва да стоя повече вкъщи.. Какво да правя какво? Така че... Искахме да живеем спокоен живот да почне да излиза на най прости места като магазин а - у, но дали ще стане.. СЪЖЕЛЯВАМ ако историята съм я написала разбъркано но наистина не съм на себе си пречи ми на рбсотата и на взаимоотношенията, държа се вече като бипоолярна, ходя на работа излизам с хора на него му трябва компания разбирам мъча се до колкото се може да съм с него и да си върша другите ангажименти но виждам че с нищо не смогвам, няма да се оплаквам за вкъщните проблеми, но не искам да губя баща ми защото работата е много зле, а той наистина е много много добър и интелигентен човек въпреки пиянските пороци! Поддържа контакт предимно с мене вече от както е вкъщен.. Няма кой да го гледа този път, няма как да постъпи в болница, пак ще избяга бягал е, а и там не може да пие не, че нещо но ако застъпи в болница там няма да му дават алкохол вземи получи някои делириум или гърч пак отделно и със сегашните му болести и то кво става страшна картинка, просто е филм на ужасите, сама как ще го понеса не ми е ясно, всичко ме плаши и напряга.... НЕ казвам да с е напива, той вече няма сили да се напива но леко пие и по малко, хапка пийка както се вика вкъщи не като преди години да пие... Аз държа да пие но умерено с ядене и пиене да му е добре, защото пак казвам няма как да пие и тези симптоми много наподобяват на инсулт.... а наща болница е една от най критичните, който влезе в нея жив не излиза... просто затруднен говор, изтръпване, не съм сигурен дали му с елриви лицето май съвсем леко един път но когато му се наруши говора иначе не, това просто най много не плаши, искам да. Е адекватен... Аз също когато почивам пия и не само, но няма как искам За малко да съм щастлива, а то е в тези моменти или когато спя, ако вече от нерви и притеснения мога, взех и параноя да получавам чувам звуци които са от съседи явно, и все ходя до оттатък да го питам от него ли, а не са... Като го питам как си добре казва, нищо му нямал добре се чувствал но не знам... Ако е инсулт искам да го предотвратят ни с домашни лечение понеже е невъзможно иначе по друг начин.... много се тормозя, срам ме е да кажа на някого за това. С баща ми, срам, страх, несигурност, просто който има семвсйтво да го оценява и да е винаги до тях, защото някой изобшо нямат, а моето семейство е той, надявам се да не престои най лошото сега поне! Някакъв съвет? Какво трябва да направя в тази ситуация? И да чувам от близки хора бъди силна, не е толкова лесно но нямам и избор да не съм, но не мога и да съм той ми е най слабото място, просто имам чувството че всеки момент ще му се случи нещо лошо и не мисля че ще го прежовея, ако умре аз няма да мога да работя, да излизам да съм на себе си, най вероятно бих се самоубила и аз? Просто освен на него и на мене ми трябва явно някаква психическа помощ, идва ми в повече не е в мой стил да се оплаквам изобщо и да говоря за живота ми пълен с проблеми, но ето че до там стигнах да пиша даже и по сайтове... И Още един път се извинявам ако съм го написала объркано но рядко споделям чувства не знам как да изразя тези емоции за мене тежки и не зная от къде да почна, нервно ми е и бързам да го напиша....!!! Та всичко ми било от помощ ако сте преживели нещо или име нещо полезно да кажете, никому не пожелавам да живее в такъв лабиринт и да изпада в такива тежки и объркани ситуации! Опитах се възможно най накратко да споделя без да се впускам в подробности, благодаря за отделеното внимание!

Коментари

1.   От това, което си написала положението не е никак добре, НО не изпадай в паника без реално да са установени нещата. Може и да не е инсулт, този човек има проблеми с алкохола, има проблеми с психиката и нервите, а тези неща дори и сами по себе си са достатъчни за ред симптоми и проблеми. На първо място се успокой, но моят съвет е да вземеш възможно най-бързо мерки. Баща ти трябва да бъде прегледан от лекар!

"Взех му магнезий за нерви дали ще помогне? От както е в това здравословно състояние му взимам витамини" - много е похвално това, което правиш. Няма да навреди, но едва ли ще помогне особено. Със сигурност трябва да бъде прегледан от лекар и то възможно най-скоро! Нещо, което може да направиш ти е да му измериш кръвното.

Ти си герой, минавал съм през подобно нещо и знам каква мъка е за теб! Дръж се, стискам палци и силно се надявам нещата да тръгнат в положителна посока! Баща ти трябва да се вземе в ръце заради теб!

2.   Голяма тирада... Аз ще ти кажа само едно - не се занимавай с пияници, наркомани, хазартни личности и т. н. Ти баща си отдавна си го изгубила... И да не ти се иска да го чуеш, хора които са се отдали на подобни пороци рядко се завръщат. Те са деструктивни, и неволно унищожават и живота на близките си. Търси му професионална помощ, няма как да гледаш човек с толкова проблеми "вкъщи". Като бяга, да си сърба сам попарата. Него не можеш да го спасиш, така че гледай да спасиш поне себе си.

3.   https://youtu.be/56FAsJDMih0

Здравей! Това го пиша за 4-ти път, сайтът крашва и не ме пуска обратно. Ще ме извиняваш, няма да е така дълго и подробно лато първите два опита, вече нямам и нерви, а може би и желание.

Все пак прочетох темата и ще се опитам да съм максимално полезен. Като сам, млад мъж бях силно притиснал една възглавница докато те четях.

Това, което е ключово за този проблем е, че баща ти се чувства сам. Това, че ти си там за него му тежи още повече, вярвай ми. Ситуацията е доста деликатна и ти трябва дълго време да стъпваш на пръсти за да не стъпчеш нещо. Това не бива да те отказва. Тези дни са изпитания и уроци за тебе. Пред теб е възможността да приемеш живота, такъв какъвто е, с всичката му болка и страдание. Да се опитваш да помагаш на хората, да си съпричастна и емпат или да се отвратиш и да избереш да живееш като манипулатор и социопат(това, което казва номер 2). Животът никъде не пише, че трябва да е лек или весел и щастлив. Аз лично целият настръхвам, когато видя някой да стои притихнал и с достойнство, скромен, а зад него планина от нещастия и проблеми, с които се е преборил. Такива хора са способни на свръхчовешки дела. Вярвай ми - психиката им е бетон. Тия дето много говорим да се хвалим или оплакваме сме като малките деца.

За баща ти: Проучи познат, приятел, който с каквото може да помогне откъм акъли и съвет за лекар. Ако няма хора в готовност или амбициозни, не ги слушай изобщо. Всеки има мнение, на теб сега ти е нужно правилното такова. Информирай се за доктор. Да се направи основен преглед, профилактичен, пълна кръвна картина, урина. Ако имаш възможност да се пуснат хормони и витамини(скъпи изследвания са). Ако не, най-често липсващите витамини са: вит Д(вигантол), вит от групата Б и най-вече Б12, вит Ц, магнезий. Да приема повече протеин. Да се приемат антиоксиданти и пробиотици. Не е задължително всичко да е на хапове - лук, чесън, оцет, комбуча, ТИКВА(на супа, за сърце и кръв.сист), банан, НАР, риба... Да се храни добре. Консултирай се с човек, на който имаш доверие лице в лице, как да постъпиш. Не забравяй, за повечето лекари, баща ти е клиент. Внимавай на кого какво казваш, съпричастност ще получиш от всякъде, но с какви задни мисли е друг въпрос. Не се предавай!

Ако не е инсулт,то не е сигурно че утре няма да бъде. Баща ти се самоубива бавно и това не бива да те натъжава. Твоя мисия е да разбереш, че хората чувстват. И някога тези чувства са лоши, толкова лоши, че им тежи, та не им се живее. Баща ти в неговата глава страда и то страда много. Има гняв, угризения, болка и иножения сам към себе си. Затова се наказва, не мисли, че му е хубаво. А като те гледа му тежи още повече. Само, че вече няма сили, та се е предал. Утеха му е алкохола, единствена. Затворил се е сам в затвор. Важно е да се променят навици, за да може мозъкът да тръгне на нови, по-добри обороти. Витамините и храната са важни, малко от малко повече движение. Нищо рязко! Тези всичките промени ще отнемат много дълго време, остави той да задава темпото, няма да го насилваш, че е изморен организъм и не се знае.
Важна е и психическата нагласа. Ти и да искаш никога няма да разбереш какво му е. Трябва някой дето е падал в същата дупка. Намери му компания. Я анонимни алкохолици, я някоя.геупа за актовности, хора с проблеми, сбор или нещо на което хората споделят за свои болки и падения. Нека да се.запознае с подобни хора, така ще се види сам отстрани и ще се стъписа малко. Храната и движенията ще подобрят активността на тялото, а социализацията - ума. Всичко е в нагласата. Изход има и ще дойде по-добро време за вас! Трябва да се вярва!

Но и нещо важно е да не го буташ много. Остави го да си мисли, че цялата идея за промяна е негова. На него му трябва и малко хъс, самочувствие. Ако я свършиш вместо него и му я занесеш на тепсия, само ще го смачкаш още повече. Ние сме мъже, тестостерон. Като тропнем с крак да става наща. Затова нещата ги организирай така щото да са като по случайност, нека да си мисли, че е господна воля, а ти да си знаеш, че се върви към по- добро утре!

Номер 2: Е точно такива хора като теб умират сами. Никакво пристрастие към тебе. Заклеймяваш хората, че бягали от проблемите си със субстанции, а ти избягваш всички проблемни. Дано намериш някой перфектен като тебе. Аз едно ще ти кажа обаче, който и да е до тебе, се пази много! Такива с твоите разбирания - така както бягаш от някой спънал се и паднал в капаните на живота, така утре най-близките ти ще те видят болнав и ще те хвърлят в гроба, още жив. Не забравяй, ние сме хора, а колелото се върти. Сега много знаеш, защото си горе, утре ще се молиш!

П.П. Следя темата и моля за ъпдейт. Първа крачка - стандартните изследвания и преглед! Успех!