Споделена история от Здраве

Спиране на кърма
Здравейте! Исках да спра кърмата си на 3тия ден след раждането на детето ми. Доктора, който ми направи операцията ми изписа Бромокриптин и каза да го пия 10дни по едно хапче сутрин и едно вечер. Мина този период и няколко дни след него нямах кърма, но снощи отново ми потече и усещам лееека болка в гърдите. Нормално ли е това?

Коментари

1.   А защо искаш да спреш кърмата си на 3-тия ден след раждането на детето ти? Ти не знаеш ли, че майчината кърма е най-полезна за детето ти след раждането! Или това теб не те интересува, а гледаш да си запазиш гърдите да не би след няколко месечно кърмене да увиснат и да им се загуби чара. Обясни каква е причината за да искаш да спреш кърмата. Струва ми се, че ти не си добра майка.

2.   Просто изисква по малко, да няма болки, ако има бучки значи има запушване и маже да качиш и температура. Най-добре е да спре по естествен път.

3.   Питай си доктора. Нормално е природата да се бори да имаш кърма.

4.   До номер 1, това е лично решение, трява да се уважава, а непда се напада и критикува жената.
Аз бих попитала
лекаря си. Има и чай за спиране на кърма.

5.   4., а правото на бебето да получи всички видове липиди в количеството, необходимо за развитието на човешкия мозък специфично, както и антителата, необходими за правилното развитие на имунната система? Като ще си говорим за права. А "съденето" всъщност е просто несъгласие и мнение по въпроса. Аз съм номер 3 и отговорих конкретно на въпроса дали е нормално - нормално е организма да иска да произвежда кърма. Но ако не кърми, може да развие мастит, затова да ходи на лекар да изпише хормони във високи дози.

6.   До 1 - И да ти се струва и да не ти се струва, все тая. Ако няма да помагаш, поне не пречи.

7.   Иска да я спира, добре, че не живеем преди 100 г. Четох някъде свързано с духовната психология, че всъщност много жени не кърмят, защото децата просто идват чрез тях и кърменето е индикатор за майчинството. И това е така, като се замислите много жени просто дават живот, но всъщност майки ли са? Като такива ли се държат? Детето е бреме, кърменето е свързано с нещо негативно, болка, което не е така въобще. Хилади мрънканя, оправдания, електрически помпи, дори не могат да държат бебето така, че да го накърмят след, като някой дори ги учи. Има специалисти по кърмене дори. Оправдания, че секциото е причина за липса на кърма, което също е мит. Самата аз съм родила със секцио и кърмих цели две години и много трудно отбих детето си. Но сама се грижеха за него, нямаше кръчми, почивки, а много деца се гледат от баба и дядо и да има 6ърма, то тя просто спира, като мама я няма с часове и дни.