Споделена история от Здраве

Цирей в слабините
Имам пъпка в слабините или може и цирей да е, излиза ми за втори път в рамките на един месец. Отначало беше малка пъпка и не болеше, докато не се увеличи и я намазах с крем от чаено дърво и след като се напълни с гной я отстраних. Направих две грешки, едната беше, че я пробих със борова игличка и крема, с който се намазах "Чаевец" е бил с изтекъл срок на годност от десет месеца. Знам, че беше много глупаво това с боровата игличка и самолечението, но бях притеснена и не ми се ходеше на лекар. След отстраняването на гнойта ме боли мястото при допир вече пети ден, така беше и миналият път и се оправи. Не знам дали не е инфекция, при положение че няма туптене или надуване. Не знам и защо излиза повторно, някой, който е имал подобен проблем може ли да ме посъветва какво да правя.
Момиче съм на 13.

Коментари

4.   По принцип според мене болки и други неприятни израстъци по тялото са следствие на твоята същност която не зависи изцяло от теб. Може да е цирий ако пъпката е обграденна с червено, но може и да е киста на първо време го промий с чист спирт и го намажи с гентамецин крем сложи му лепенка и 2-3дни повтаряй същата процедура ако е цирей би трябвало болката да започне да намаля до дни 2-3 ако е киста след време пак ще излезне подобно на цирия има ядка при цирия като излезне ядката остава дупка и с времето Заздравява и остава само белег при киста та може да е обърнат косъм и е желателно да се премахне оперативно особено ако е в близост до жизнено важни органи защото тя расте на вътре и е трудно да прецениш с какво темпо расте.. Трябва да се отстрани оперативно.

5.   Ако е в окосмената част може да е подкожно никнещ косъм. Спира да боли чак като го извадиш. Има пинцети и дезинфектанти за рани. Ако нещо е забито или накно подкожно може да бъди намазано с Ихтиол.
Може спокойно да отидеш на лекар и да му обясниш, че е излезла и си я разчоплила. Подробностите са идлишни.

6.   1. Вземи си бирена мая (от аптеките) и взимай от нея поне седмица-две по 2-3 таблетки 3 пъти на ден. На "Сома" е хубава (жълта опаковка е).
2. Не пипай, чопли, пъпки пълни с гной. Ако го правиш да е с чисти ръце и после веднага пак ги измиваш със сапун. Гледаш да не разнасяш бактериите на други места по тялото ти.
3. Промивай със спирт или риванол ( ако е спукан).
4. Опциите за циреи са - налагат се с компреси от Дебела Мара, живовлек или смрадлика (тетра). Действат антибактериално и изсмукват гнойта. Има и други опции за билколечение, но аз тези съм пробвала.
5. Ако е голям и нагноял го налагат с ихтиол за да се спука. Или го цепят (лекар - хирург го прави това). Тоест ако е голям, нагноял и болезнен иди при личния лекар, той ще те прави при хирург.

Аз лично смятам, че имаш липса на витамини и отслабен имунитет. Бирената мая ще те оправи.