Споделена история от Здраве

Групова терапия/психодрама
Привет,

Ще бъда кратък... Мъж на 35г съм.
Наясно съм, че сме в пандемия, но можете ли да ми препоръчате някой добър психоаналитик или дружество, които правят групови терапии/психодрама.

Имам проблеми със социалните контакти, чувствам се неуверен, влиая се от чуждото мнение, хората не ме взимат насериозно.

Познавам се доста добре, но това не ми помага. Не бих казал, че изглеждам зле, имам доходна работа, която в социален аспект също куца.

Благодаря!

Коментари

1.   Здравей, Школата по Естествена психотерапия на Орлин Баев организират. Имат чудесна група и във фейсбук. Не си сам, прегръдка!

2.   Консултациите са онлайн, изгледай всичките в ютюб, чети и си води записки и надграждай.
Аз страдам също, причината е тежко детство.. Не очаквай външна помощ, тя трябва да дойде от вътре.
Ако нямаш добра връзка с родителите си, нямаш успех в работата.
Има много такива зависимости.
Изчисти си личното пространство от тоя, и оня и ще ти е по-добре.

3.   Поли Нанева, Огнян Димов.

4.   Пич, не си само ти с проблеми! Някой умират, друго се раждат! Едни се срамуват малко, други - много. Има и такива и такива, затова сме толкова много на тая земя.

Според прочетеното, моето мнение е, че ти е лоша средата. Иди на място където буквално си никой, да речем - Лондон. Там има червени, зелени, грозни, тъпи, квадратни, кръгли и тн. От цял свят хора се събират за да работят и живеят там. Ще видиш култура, ше видиш свят, мирогледа малко по-широк, парите и работата - по-добре, дават самочувствие. Икономиката е голяма, всичко уредено. После се върни тука и ще видиш. Повече никога няма да имаш подобни проблеми!

Тук съществува този проблем и той не е твой само. Българинът говори много, съди и "познава всички", и знае всичко. Това създава предпоставка, че постоянно си под лупа. А се замисли и да си, кой те гледа? Някой още по-грозен; глупав; беден; зле изглеждащ? И в крайна сметка, всички серем, всички. Следващият път като те е страх/срам от някого, си го представи гол, как сере! Вече не е толкова важен нали? Даже е леко смешен!

Успех! Смени кръгозора - гледай по-отвисоко!

5.   Поредния програмист загубеняк. Психотерапията не е за мъже а джендъри - ти такъв ли си?

6.   Ами спри да мислиш за другите, не се влияи толкова от дребни души и, дето гледат нещо лошо все да ти кажат, за да се почувстват голямата работа.
Една баба оня ден ми вика детето ми било срамежлив, ама и другото и то така ми било, ама и аз така съм била, е за кво ми ги казва тея неща. Да си гледа там мизерната пенсия...

7.   Димитър Тенчев Insighting - психотерапия и хипнотерапия