Споделена история от Здраве

Треперят ми ръцете
Хора помогнете ми, вече не мога да се контролирам. На 15год. съм, много ме е страх при изпитване, когато ме изкарат на дъската. Започвам да треперя цялата, не питайте какво става, когато ме накара да пиша нещо :(.

Всички ми се смеят и се стресирам повече и не мога. Опитвам се да се контролирам, но за съжаление не става. Бях на лекар. Нищо не помага. Пробвах с йога пак нищо. Моля кажете нещо, не мога да контролирам тялото си. ;(

Коментари

1.   Трябва да говориш с класната си, после с училищен психолог - да те изпитват само писмено. Нека психолог ти изкара медицинско, на което да пише, че имаш някаква си психоза и можеш да бъдеш изписван само писмено, има си начини.... говори с родителите си да търсите решение! Не се мъчи излишно.
Иначе, бори се с този проблем. В университет и работа ще трябва да можеш да презентираш пред хората.

2.   Това е от притеснение, покачва се адреналина, затова се тресеш. И аз бях така, но го преодолях частично.

3.   Ж29: Съжалявам! И аз бях така като ученичка.
І-во: информирай родителите си и помислете по въпроса, те, лично, да настояват психолог + училищният психолог + директора да ти дадат предписание за изцяло писмено изпитване. Така ще имаш възможност да се съсредоточаваш и показваш знанията си, но това не е всичко.

ІІ-ро: Обърни се към способен и известен невролог. Може би ще ти смени няколко курса на лечение, докато установи точно какво се случва в организма ти. Най-вероятно ще ти даде някакви ЛЕКИ успокоителни. Помагат! Това в никакъв случай не означава, че ти си луда и т.н.

ІІІ-то: За да овладееш поведението си в подобни състояния, имаш нужда от МНОГО обществени прояви, от МНОГО общуване с познати, непознати, от МНОГО мероприятия (в чиято организация да участваш). Поогледай се... Но в никакъв случай не се забърквай с йога, УЖ здравословно дишане или хора, които чрез странни практики ти бърникат мозъка и психиката.
Изключвам и влизането и приобщаването към всякакви секти, фирми, провеждащи обучения, курсове и представяния за реализация на козметика.

Първоначално трудно ще се приобщаваш, трудно (дори никак) ще комуникираш, трудно ще се отпуснеш... Аз, лично, го преодолях като станах инкасатор във фирма за топлинно счетоводство. Всеки месец трябваше лично да посетя 980 семейства през уикендите и в извънработно време, да отчитам уредите и водомерите, да събирам такси и т.н. Щеш-не щеш трябва да се "отракаш". Сега вече притеснения от обществени прояви нямам. А иначе дори не можех да говоря от притеснение и треперене...

ІІІ-то: Да не забравяме и ролята на личната мотивация. След всеки провал, помисли какво щеше да стане, ако беше действала по друг начин... Как да действаш при друга подобна ситуация и т.н. Във всяка ситуация, обмисляй как да постъпиш, какво да кажеш и т.н. Едва тогава, ще се овладееш... Мотивирай се - Ти си една от всички. И ти си човек, и ти имаш права и мнение... Не стигай до крайности, но цени себе си...
Успех!

5.   Номер 3, е права. Няма да збъркаш, ако е послушаш. УСПЕХ! <ЛУДКАРКАТА>

6.   Това идва от нервната ти система. Както казаха по-горе нивото на адреналина се покачва. Трудно се контролира, случва ми се по математика, като изляза на дъската, но е леко и не мисля, че се забелязва, понеже е само в краката.

Така аз го преодолявам само по 1 единствен начин, понеже не е особено хубаво на тези години да те изкарат с някакъв вид заболяване на нервната система. Ако се случи после и в работата може да имаш проблеми и навсякъде, няма да те вземат.

Като за начало, щом всичко опира до нерви, психолог би ти казал да промениш начина на мислене. Да се отпуснеш и да не гледаш на изпитване като края на света, а като нещо незначително, проста задача, от обичайното ниво. Психиатъра би ти изписал някакви леки успокоителни, което си е напълно в нормата, доста хора са с такива.

И аз така си помагам, взимам си една почивка, ден изцяло похабен за мен самата, за вида и самочувствието ми. Нали знаеш като имаш тяло се грижи за него като за храм, така нервите се отпускат, чувстваш се по-добре, мислиш спокойно и изцяло можеш да накараш мозъка ти да приеме, че изпитването е нормално.

Ако все пак не става с психология и всичко това продължава няма начин освен да искаш бележка да те изпитват писмено. Но това има доста минуси, като цяло е супер готино да си спокойна и да те изпитват писмено, да си имаш време и все пак да не трепериш, обаче изцяло формално, като документи е зле за теб.

7.   Най-добрия лек-започни да поздравяваш и да се усмихваш любезно на хората от спирката, от магазина, съседите-лека полека ще го преодолееш това притеснение. Заговори някои съсед-да питаш колко е часа, кака са внуците, децата.... Лека полека ще успееш!

8.   Навремето и аз имах същия проблем като ме дигнаха по химия на дъската неможех да държа епруветката от треперене на ръцете от притеснение доста гадно чуство пробвай едни хомеопатични гранули има Гелсемиум помагат 4 лева ли коко бяха

9.   Ако си ПОД 7-ми клас, просто трябва да знаеш, че оценките не ти трябват за АБСОЛЮТНО НИЩО! ИЗЛИШНИ СА. Пишат се оценки само за портокола!! Но само от 1-ви до 6-ти клас!

Така че спокойно! Докато те изпитват мисли, че не ти трябват тези оценки и дори да имаш 2 - кво те ебе...