Споделена история от Здраве

Слаба, но с ужасен целулит
Здравейте, знам, че не съм единственото слабо момиче с целулит, но определено не знам как да се справя с него.
Моля ви, ако някой е бил като мен и се е отървал от него да ме насочи с правилното му третиране. Как точно да процедирам, какъв спорт да упражнявам, с какво да се мажа, какво да хапвам, към какъв специалист да се обърна.
Най-големият принос за увеличаването му е работата ми в офис, а след нея вкъщи отново ученето ми зад бюро, защото съм все още студентка. Точно от около 1 година, откакто работя такава работа, целулитът по дупето ми се влоши. Буквално дупето ми е на вдлъбнатини и гледката ме ужасява. Моят приятел ми казва, че ме харесва и това изобщо не му прави впечатление, но на мен, както и на останалите прави. Срам ме е да се съблека по бански. Слаба съм, талията ми е без излишна мазнина, гърдите ми са малки, дупето нормално, ноо сбръчкано. Около месец се мажа с антицелулитно олио, правих клекове в малкото свободно време, през есента ходих да тичам, но през зимата нямах тази възможност. По принцип не ям сладко и хляб, позволявам си рядко. Ям повече плодове, зеленчуци, пилешко месо, но може би прекалявам с картофите.
Пия около литър и половина вода ежедневно. Може би лятото състоянието ми беше по-добро от сегашното.

Коментари

1.   Трябват ти процедури - антицелулитен масаж, вендузи, целутрон и задължително комбинация от тях. Например веднузи и целутрон. Задължително трябва тези процедури да са в серия, а не само един път, защото от един път няма да има кой знае какъв ефект, нито ще е дълготраен. При антицелулитния масаж движенията трябва да са енергични, но не болезнени! Сещам се също и за velashape.
Внимателно проучи козметикът, при който ще отидеш.

Satanic Blasphemer!

2.   Не се вманиячавай. В краен случай тръгни на някакви процедури преди лятото - например ЛПДжи.

3.   Антицелулитен масаж и спорт с тежести. Трябва да направиш мускул, който ще опъне и изглади кожата. Храненето и водата изглеждат ок, но не съм специалист. Не си давай парите за мазила, от тях няма абсолютно никакъв ефект.

4.   Не искам да съм гадна , но те лъже . 20-30мин на ден е напълно достатъчно за да поддържаш тонус. Пробвай тренировките на Румяна Илиева. Успех!

5.   И аз съм така. Аз може би имам 5-6 килограма вповече Преди месец си купих мини степер, защото заради пандемията не мога и на фитнес да ходя. В Емаг са по 120-130 лева. При мен беше още по-зле. На места чак дупето ми беше вдлъбнато. Качвам се на степера 2-3 пъти в седмицата за около час. Но има разлика. Поне вдлъбнатините ги няма. Иначе диети не пазя, защото искам да си имам и иазвивки.

6.   Много ви благодаря за бързите отговори! Снощи си правих по-агресивен масаж с маслото и незнайно защо стриите ми ( да и такива имам на дупето за съжаление, явно защото от 56 кг преди години паднах на сегашните 46, 47), та стриите ми които са белички и незабележими се подухва и почервеняха. Това ме изплаши, сега ме е страх да отида на процедури или на истински масаж при специалист, ясно ми е, че той няма да ме щади. Най-добре ще е да наблегна на спорта и да намеря време за него.

7.   Прочети номер 3 какво ти е писал - това е единственото решение. Най-елементарното упражнение е клекове - прави по 50 на ден и ще видиш резултат скоро