Споделена история от Здраве

Не мога да реагирам адекватно
Здравейте! Бих искала да споделя случващото ми се и да потърся и други гледни точки освен моята. Тъй като имам синдрома на вечно недоволство (ако изобщо има такъв синдром), страшно много ми се отразява на живота. В отношенията с хората най-вече. От години имам вътрешна борба със себе си и с това, че каквото и да ми се случва, винаги не е това, което според мен трябва да е. На база тези грешни мисли, аз не мога да се зарадвам на случващото ми се, потискам се и живея ден за ден без цел и посока.
Случиха ми се много големи трусове в живота - наскоро се разведох и това ще остане голяма травма в мен. Не мога да оценят хубавите неща в живота, толкова ми е болно това. Другия човек е продължил пътя си,, дори има нова връзка.Това съм го преживяла, но се тревожа за мен и моя път. Работя работа, която не харесвам. Не мога да намеря друга, която да ме удовлетворява, защото явно не съм достатъчно добра, а и конкуренцията в момента е голяма. Знам, че може би имам нужда от психолог, но не мога да отделя и средства за него...знам, че само аз мога да си помогна като се променя, но поведението ми е едно и също и се подценявам страшно много. А знам, че имам много добри качества, просто ежедневието в работата не ми позволява да ги развивам. Леко съм се отчаяла. Има ли и други в моето положение? Как се справяте с това? Предварително благодаря на всички коментиращи!

Коментари

1.   Имаш всички симптоми на депресия ама изхода всеки сам си го намира. За да се развиваш трябва да срещнеш хора които ти мислят добро и да изхвърлиш всичко негативно от живота си. Смени средата ако е необходимо. Мисли как да правиш повече пари и то докато спиш, защото иначе цял живот ще работиш не що което не ти харесва и това ще ти вреди.

2.   Трябва ти секс. Станала си такава заради дългата липса на секс

3.   ,,От години имам вътрешна борба със себе си и с това, че каквото и да ми се случва, винаги не е това, което според мен трябва да е. На база тези грешни мисли, аз не мога да се зарадвам на случващото ми се, потискам се и живея ден за ден без цел и посока."
Това и аз го изпитвам. Дори на някакво радостно събитие не мога да се зарадвам. В депресия съм от антидепресантите, които ми бяха изписали за тревожност и ОКР