Споделена история от Здраве

Имам позиви за оригване, но не мога да се оригвам
Сигурно звучи смешно отстрани, но за тези като мен, които го изпитват на гърба си, въобще не е. Откакто се помня имам проблеми със стомашно-чревния тракт, ходила съм дълго по лекари, но така и никой от 4мата доктори не можа да ме оправи и се отказах. Имам някаква крайно съмнителна и невярна диагноза "Синдром на раздразненото дебело черво". Без разхлабителни не мога да ходя по голяма нужда, маса пари съм наринала за тях до момента. Просто не мога да се оправя и това е. Не съм дебела, спортувам, не ям боклуци, не преяждам, не пия и не пуша. Въпреки това коремът ми е постоянно подут и пълен с въздух от незнайно къде. Без значение колко ям и пия, дори съвсем нищо да не глътна, пак се надува. Но освен с голямата нужда имам проблеми и с оригването. Не мога да го изкарам този проклет въздух. Имам позиви, усещам, че тръгва нагоре, ама не стига до края. МНого е гадно това, не мога да ям и пия нищо в това състояние, отделно, че причинява психически дикомфорт и още повече ми бърка в здравето. Някой, ако знае лек /упражнения, добавки/ ще се радвам да ги сподели с мен. Имам огромна нужда. Вече не се търпи.

Коментари

1.   За ходене до тоалетна на мен много ми помага ленено семе(смляно) - прибавям по една супена лъжица към киселото мляко. Може да го прибавяш и към други храни - попари, салати.... просто всеки ден да изяждаш по една лъжица. Резултат започва да има след около седмица.
За оригването и аз съм така- появи ми се този проблем след прием на ядки и червено вино, тъй като незнах че е от това, в началото не ги спрях и проблема се задълбочи. След 1 месец ограничения и ядене основно на варени картофи и ориз са оправих и вече много рядко го имам проблема. Приемах ензимил по три пъти на ден по време на ядене. Може някоя хвана да не ти понася, но е трудно да разбереш точно коя. Аз си следя сега всичко, което ям и забелязвам че освен ядки и червено вино не ми понасят добре и готовите сладки храни като вафли и други шоколадови неща.