Споделена история от Здраве

Постоянно ми закъснява
Здравейте! Мога да допусна правописна грешка като пиша, но мисля, че тук не е мястото за обсъждане на това. Та да си дойдем на думата на 18 години съм правя секс от една година без презерватив. Въпросът ми е следния:

По принцип от началната дата на цикъла до следващата е 28 дена, но при мен от 4-5 месеца е около 40-45 дена даже това лято ми закъсня с 1 месец и 25 дена не съм посещавала гинеколог.
Пазим се с приятеля ми. Този път малко повече ми закъсня имам болки в корема, също така и в гърдите ми (менструални). Не мисля, че съм бременна, но само с мислене не става. Дайте ми съвет МОЛЯ ВИ!!

Коментари

2.   Хората са произвели тестове за бременност с явната идея за какво се ползват! Също трябва да ти кажа,че имаш уникални разсъждения за възрастта си- "само с мислене не ставало".... Моят съвет е да си подготвиш парички за отглеждане на дете или за аборт.

3.   Ж29:
1. Най-лесното и най-бързоот, но не и най-сигурното: тест за бременност. Не хапе! :)))

2. Не е добра идея да не ползваш предпазни средства при интимност. Причините са изцяло здравословни, негативни повече за теб, отколкото за него. Организмът на жените е предпоставен към различни мутации - гъбички, инфекции и какво ли не. Ако се прояви нещо при теб, то и той ще се лекува... Понякога при мъжете отнема повече време...

3. Ако водиш ритмичен и редовен полов живот, би трябвало всичко да е 6. Но само "би трябвало"... Организмът ти може да ти прави какви ли не "номера", основани на физиологични, психологични и външни фактори. ВСИЧКО може да ти повлияе...

4. Намери си кадърен и добър гинеколог. Не винаги най-известните са и най-кадърни и го посещавай на поне 3 месеца. Неприятно, но полезно! Помоли го всеки път да ти прави микробиално изследване.
Успех!

4.   На мен пък напоследък ми подранява

5.   Та да си дойдем на думата на 18 години съм правя секс от една година без презерватив. ??

А по надолу си писала, че се пазите с приятеля ти ? Направи си тест за всеки случай и отиди на гинеколог.

6.   Интересно колко ли ще спечелят хората, които създадът тест за бременност онлайн, още същия ден ще станат мултимилиардери.... ако имаш съмнения че си бременна мамка му има аптеки през метър във всеки град, влизаш купуваш си тест и хоп готово отговор... или още по - "нестандартно" - хммм я виж ти имало гинеколози, хората тук не са нито лекари, нито медиуми така че знаеш начина, би си спестила толкова много мислене ако просто отскочиш до близката аптека

7.   Кога ще се научите дявол да го вземе, че ходенето на гинеколог не е срамно, не е противоестествено и че половият ви орган също има нужда от медицинско внимание, особено когато ви дава сигнал, че може би нещо не е наред (забавянето и липсата на цикъл е сигнал).

Лола

8.   Ако пазенето се състои в изкарване преди еякулацията, трябва да си на ясно, че вероятността да забременееш така в рамките на годината е 20%. Това е най-„ефективният“ метод.... за булка с корем.
Иначе, отиди на гинеколог, изписват се противозачатачни, хем да ти регулират цикъла, хем да те предпазят действително от забременяване.
Нормално е един цикъл (разстоянието от първи ден на една менструация с първи ден на предишната) да е м-у 28 и 33 дни.