Споделена история от Здраве

Здравословен живот
Здравейте!!
Аз съм момиче на 25 години. От около една година започнах да изпитвам странни чувства, когато направя нещо лошо за моето тяло. Чувствам се гузна. Например когато ям вредна храна, пуша или пия.

В днешна дата вече не пия, ям само био храна и пуша до 3 цигари на ден. Всеки ден се чувствам гузна. Това е ужасно. Вместо да се наслаждавам на живота аз се тормозя, защо съм изяла едно парче шоколад, защо съм изпушила една цигара. Даже вече не излизам, защото ще си причиня вреда на тялото-тютюнев дим,недоспиване, късно ядене.
Тренирам всеки ден. Според мен съм се вманиачила на тема здравословен живот. Преди една година си ядях каквото се иска. Пиех бяло вино през ден и пушех по 1 кутия.

Коментари

1.   Дааам, много са здравословни тези твои 3 цигари на ден. По-вредно е като излезе и вдишаш дим в някое кафене... Осъзнай се. Кое му е здравословното на това? Че и шоколада вреден бил. Вреден е ако изяждаш по 5 шоколада на ден. Живей си живота и не тормози тялото си с глупости.

2.   Ж29: Здравословният начин на живот, означава да ядеш ВСИЧКО в умерени количества, да не се тровиш с токсични вещества като цигари, наркотици, алкохол. А ти прекаляваш. Според мен, си поредната, изпаднала в психоотклонение след вманиачаване. Или се осъзнай навреме, или се обърни към психолог, че ще стигнеш до крайности като страхова невроза и отгава и от леглото няма да можеш да станеш.

Една приятелка така си и почина - от страхова невроза. И тя като теб се страхуваше за безопасността си, за външността си, за здравето си и накрая "изпляска" до неспасяемост...

ВЗЕМИ СЕ В РЪЦЕ! Хапвай от ВСИЧКО, живей, разхождай се, обичай, работи... Това е животът.
Не се замесвай с никакви религиозни или 4здравословни" секти. Ще ит съсипят живота...

3.   Махни цигарите! Другите неща си ги позволявай в умерени количества. Бялото вино е полезно да се пие по малко.

4.   Да, имаш психологичен проблем.
Стив Джобс, лека му пръст, е бил будист, медитирал е, не е ял животински продукти и... пак умря от рак, млад!

Спри цигарите, пий алкохол в умерени количества (по повод с приятели) и прави спорт 2-3 пъти на седмица. Яж си здравословно, но не винаги биото е гарант за това (от био-продукти тръгна инфекцията, убила над 15 човека в Германия). Изобщо - не бива да ставаш роб на тялото си, то ти е роб.
Едно е ясно, всички умираме. Жив човек от живота не се е отървал... това е положението - който живее, ще умре. По-добре да се живее сега, не да се съществува и вегитира... утре може да те блъсне някои пиян и дебел пушач с колата си...
А.