Споделена история от Здраве

Прозях се,челюстта ми пукна и сега ме боли.
Днес към 17 30 се прозях много широко и челюстта ми изпука. След което дойде една неприятна болка... Та сега се чудя дали това е нормално, защото 7 часа след тази случка все още челюста ме боли и не знам какво да правя. На зъболекар ли да отида? От самосебе си ли ще оздравее? Ако някой има отговор бих се радвал да го чуя. Държа да отбележа, че не съм стар, млад съм. Дано ми публикуват историята, че съм и от чужд телефон...

Коментари

1.   Нормално е според мен.

2.   Някои хора имат по-плитка ямка, в която попада горният край на челюстната кост и при по-широко отваряне на устата може леко да се измести. После при затваряне на устата пак се намества в нея, но остава малко болка от леката луксация и разтегнати сухожилия. На мен постоянно ми се случва, когато отида на зъболекар. Отворя ли уста, силно изпуква и видимо се измества отляво. Наследствено е, и майка ми и сестра ми са така.
Ако продължава да те боли, може да мажеш мястото с гел, съдържащ диклофенак или някакво друго нестероидно противовъзпалително лекарство. Но най-важното - за известно време не си отваряй широко устата и не дъвчи дъвка и твърда храна от нея страна. Трябва да дадеш почивка на челюстта. Ще ти мине. :)

3.   И аз имам горе-долу подобен проблем. Пак когато се прозявам широко усещам дискомфорт и сякаш някаква кост изскача напред и има болка. Оправя се като натисна съответното място.

4.   И при мен се случи веднъж, беше много неприятно, отидох при личната лекарка и доколкото си спомням ми изписа някакви хапчета и сякаш постепенно се оправи. По-добре отиди на лекар.