Споделена история от Здраве

Синдром на Клайнфелтър?
Здравейте. Преди да споделя тревогите си е важно да отбележа, че искам съвет само от Л-Е-К-А-Р-И или студенти по МЕДИЦИНА ! ! ! От няколко месеца ме мъчи нещо ужасно. Имам съмнения, че съм болен от синдрома на Клайнфелтър. Тотално съм объркан, направих опит за самоубийство от ужас. Ще пристъпя направо към симптомите, защото на докторите не им трябват обяснения - имам широки рамене, нямам гинекомастия (не съм сигурен за правописа), имам сперма (гъста и бяла, ако това е от значение), тестисите са ми с нормални размери и еднакви по големина, нямам психически проблеми или проблеми с интеграцията.

Това, което ме притеснява е, че имам малко косми по тялото и нямам брада, краката ми са доста дълги и имам доста широки тазови кости. Отскоро започнах да спортувам активно и мисля, че значително съм възмъжал, но не мога да се отпусна, защото постоянно чета, че в медицината 2 + 2 не е = 4, тоест, не е нужно да имаш всички симптоми, за да си болен от синдрома.

Моля ви, дайте ми някакви съвети. Къде в Пловдив (или в София, понеже имам път натам) мога да си направя цигогенетичните изследвания, необходими при диагностицирането със въпросния синдром. Благодаря ви!

момче, 17 год.

Коментари

1.   Според мен си втълпяваш, но иди си направи изследвания в някоя болница та да си спокоен, все пак си непълнолетен може и да не ти вземат пари. Има много болести, чийто симптоми са сходни.. ето ти например подагра и запушени артерии-симптомите са едно към едно и ако приложиш самолечение и не предприемеш нещо за да знаеш какво ти е наистина рискуваш много.

2.   Може да проведеш консултация със специалисти в Националната Генетична лаборатория в СБАЛАГ Майчин Дом в София, част от Медицински Университет - София.

В мрежата лесно можеш да откриеш сайтът на лабораторията за допълнителна информация.

Съветвам те да действаш разумно, да не прибързваш и да не се вълнуваш излишно. Обсъди всичко с родителите си. Едно такова изследване не се провежда скришом и "между другото". ЗАДЪЛЖИТЕЛНО се консултирай с личния си лекар подробно.

3.   Нищо ти няма от студент по медицина. Мъже с широки тазови кости има бол, тва не значо, че имат разни синдроми, за негроидната раса се приема, че нямат много окосмяване-тва значи ли, че всички са Клайнфелтеровци? Но те съветвам да се изследваш, за да спреш с глупостите.

4.   Не съм лекар, но понеже съм бременна и ще изследват бъдещото ми дете точно за такива синдроми мога да ти кажа къде- Национална генетична лаборатория. Намира се в Майчин дом на 14 ти етаж, може първо да отидеш на консултация при проф. Кременски, които са безплатни, а също и да го потърсиш във форума на националната генетична лаборатория и да се свържеш с него онлайн, където той отговаря сравнително бързо. Има и имейл адрес, ако се поразтърсиш из нета и също да му пишеш на него, отново ще ти отговори. По принцип проф. Кременски е шефа на Националната генетична лаборатория, така че по-добър от него няма да намериш в тази област в България. Успех и дано не се потвърдят съмненията ти

5.   Ще си позволя да коментирам, макар че нямам никакво медицинско образование. Според мен просто си втълпяваш. Сега си на 17 - демек си 10-11 клас там някъде. Доколкото си спомням тогава се учеше генетика и генетични заболявания, свързани с броя на хромозомите и т.н. Даже мисля, че си спомням, че синдрома на Клайнфелтър беше в учебника и мисля, че беше нещо хипер сериозно, а не свързано само с такива малки физически белези като тебе.

За мен просто си прочел учебника, ровил си в нета и си се стресирал. Просто психиката на човек е такава, че вижда всички симптоми от дадена болест в себе си. Между другото като бях на твойте години и аз си бях втълпила, че съм болна от хипер гадна болест. Просто напразни притеснения.
Ана

6.   Чувстваш ли се отпаднал повечето време. Развивал ли си се по-бавно като бебе? Инче според мен трябва да се успокоиш малко. Паниката не помага никому. За какво ще се опитваш да си 'фърляш топа от ужас :)

-Death_Blade

7.   Студент по медицина съм. До колкото разбирам си от град Пловдив. Свържи се с професор Сарафян. Има впечатляваща биография и съвсем скоро обясняваше на лекция за подобен казус.
Младо семейство, не могат да имат деца.. правят изследвания - жената съвсем здрава, мъжът - синдром на Клайнфелтър.
Можеш да я откриеш в ХЕИ или потърси телефон в интернет.

8.   Адски много благодаря на всички ви!

До №5 - не знам ясновидка ли си, медиум ли си, но позна на 100% - видях го от учебника по биология.

До №6 - не, през повечето време се чувствам изпълнен с енергия и много рядко ме свърта на едно място (работи ми се, спортува ми се). в 5 клас ме оперираха от асансьорен тестис, а четох, че това е един от сигурните симптоми.. Още веднъж- благодаря Ви, очаквам още мнения. :)

9.   Ти си само на 17 години и си още полово незрял.
Тепърва има да възмъжаваш МНОГО ОЩЕ!
Има хора, които се развиват до 24-25.

Не си болен от тази болест.
Но вземи мерки да потискаш тези свои импулси да си приписваш разни болестни състояния.
Тези мисли са от типа на натрапчиви мисли - както тези за извънземни конспирации, магии, суеверия и прочие.
Всеки индивид минава през това, особено в пубертетските години, но само тези, които ОВЛАДЯВАТ И ПОТИСКАТ тези мисли са защитени от полудяване.

Запомни да не вярваш прекалено на всичко и да не се впечатляваш от НИЩО.
Така целият ти живот ще бъде стабилен и спокоен. Особено като премине този период на израстване, и хормонални неразбории, които влияят и на физика, и на психика. Ще видиш колко нормален и хубав е живота.

/А, и ако това ще те успокои - абсолютно всички останали твои връстници в момента имат същите или подобни драми. Всеки гледа под лупа собствените особености и ги нарича болести, несъвършенства и уродства. нямаш представа колко сте далече от истината всички/