Споделена история от Здраве

Самоубииство
Здравейте,

Имам един въпрос към вас. Бихте ли се самоубили ако се изправите пред житейска ситуация която е непосилна за вас или ако става въпрос за много влошено здраве. И познавате ли самоубиици Благодарят ви за отговорите!

Коментари

1.   Каква е ситуацията, как да преценим ???

2.   От Автора : Примерно на 70 години сте,хронично болен с постоянни болки и без роднини наблизо които да се грижат за вас, с невъзможност да работите и от там лишения и трудност за физическото оцеляване.

3.   Не. За всяка ситуация има решение. Живота е дар от Бог.

4.   Евтаназията е добро решение, но е позволена само за животните, и за хора, само в по-белите страни и само за терминално болни. Естествено - и за богатите. Нали Джако така си замина - 500 милиона дългове, разбита кариера, престиж, здраве... Ако си беден, то хубаво самоубиство, ама не е толкоз лесно като по филмите - режеш вените и готово. Всъщност това е един от най-неефективните начини. Има оцелели дори след като са се гръмнали в главата... Особено тия които подхвърлят тая тема просто ей така, без проучване, са най-честите които се провалят. Мислят си, просто го решаваш и готово... Не е лесно да умреш, защото тялото е програмирано и физически и психологически да оцелява.

5.   Да

6.   Бих се самоубил.

7.   Не, първо ще потърся помощ в някоя църква. Аз най-много подобрение имах от молитва от портестанти и от Света Неделя на Киприяновата молитва всеки четвъртък е.

8.   Аз вярвам, че няма случайни неща и че и бедите ни се случват, защото са ни предопределени и с цел да израстнем или да си платим греховете. Ако просто се самоубием, пак ще трябва да си го минем в някой момент така или иначе. Затова ако съм с всичкия си, да не казвам голяма дума, ама не бих се самоубил. Предпочитам да си изтегля теглилото. Дано не се налага да се изправя пред подобна дилема, но каквото е такова. Ако е писано, ще се тегли, няма как. То че ще се мре някой ден, ще се мре, ама колко ще се тегли, докато се умре, е въпроса.

9.   Подкрепям 8, в тази ситуация аз бих опитал да отида в старчески дом, там ще съм заобиколен от хора в сходна ситуация, друг вариант е да станете като дядо Добри /Бог да го прости/ и да започнете да живеете с идеята да помагате на околните. Кураж.

10.   Едва ли, защото ме е страх, че ще се проваля и ще се инвалидизирам, а всички сигурни начини (лягане на релси и подобни) включват други хора, които не искам да напрягам баш по този начин.
Иначе да, бих се самоубила или поне бих се чувствала много по-комфортно, ако знаех, че някой друг би го направил за мен безболезнено и сигурно. Хубаво е да знаеш, че колкото и зле да стане, винаги имаш изход. Даже мисля, че това би намалило част от самоубийствата - скачания от висок етаж, мостове, застрелване и т.н.
Евтаназията трябва да е достъпна за всички - душевно и физически болни след консултации и обстойни прегледи. Никой не ни е питал дали искаме да се раждаме, имаме правото да си отидем спокойно, ако решим, че така искаме. Животът не понася на всеки.
Познавам двама самоубийци - млади момчета, почти деца. Странното е, че умряха по един и същи начин - обесиха се с найлонов плик на главата.
Този всеобщ ужас от смъртта е само огромното ни его, което не може да си представи, че ще изчезенм и няма да ни има. То не е рай, не е прераждане, оцеляване на духа и прочее глупости. Затова и евтаназията никога няма да бъде достъпна за всички, а тя е изконно човешко право, както водата и въздухът.

12.   Да, но само безболезнено - чрез евтаназия, а тя за съжаление не е разрешена.

13.   Не бих се самоубил каквото и изпитание да има насреща ми.
Ако става въпрос за здравословно състояние също.
Ако знам, че ми остава малко време бих посветил това време да помогне на други хора, за да знам, че ще ме запомнят с добро...

14.   Ръчна граната, плътно до гърдите. Отделя ударно много енергия, централната нервна система изключва мигновено, няма болка. Има клип в нета, руснак се гърми с пистолет, като предварително е изтеглил халката на граната.