Споделена история от Здраве

Слаба като модел?
Здравейте! Реших да пиша в този сайт, защото мисля, че ще съм полезна на много млади момиченца. Та така аз съм момиче на 19 години. В момента мога да кажа, че съм с хубаво тяло. Преди 3 години, реших да се пробвам като модел. Открих една модна агенция, пратих снимка, одобриха ме.

Всичко изглеждаше супер. Бях висока 1,66 и тежах 66 кг. Не мисля, че съм била дебела, НО хората от агенцията, решиха, че трябва да стана маи-много 46 кг.Тогава бях глупава и мислех, че за да успея трябва да го направя.

И така започнах диета с ябълки. За 1 седмица-3 кг (супер). Така 2 седмици 6-7 кг. След това, реших да започна диетата на Пиер Дюкан. Пазих я близо 4 месеца. Спортувах, тичах, ходех на Тае-Бо. За 4 месеца свалих 19-22 кг. Кокалите ми щръкнаха, гаджето вече не се държеше както преди. Казваше, че не иска да гушка една торба кокали. Агенцията, реши, че не съм подходяща.

Тогава, света ми се срина. Всичко, което бях направила беше за да стана модел, а на края какво? Нищо! От нерви, глупост и нз още какво започнах да не ям, просто не ми се ядеше, отвращавах се. И така след 2 месеца, ме вкараха във Военна Болница в София. Там ми правиха изследвания- имам проблеми с бъбреците, имунната ми система се е скапала и други проблеми.
За 1 година и половина горе долу живота ми се промени напълно-всичко се срина.

Сега, вече всичко е различно. Ям всичко, чувствам се идеално, спортувам- продължавам да ходя на Тае-Бо записах се и на танци- Зумба. Намерих си приятел.

Извода е: не си мислете, че ако сте слаби, ще сте щастливи! Това е една голяма лъжа. Дори обратното-тогава сте по-нещастни. Защо трябва да сме ходещи закачалки като " моделите"? Мъжете не искат жена която е само кокали.

Според мен ако се чувстваме красиви и другите ще ни мислят за такива. Всеки е красив по свой си начин. От диетите няма полза. Лично аз НИКОГА вече не бих се подложила на диета. Само болести можете да си докарате. Надявам се. това да повлияе на момиче с комплекси каквато бях и аз

Коментари

1.   Добре е да разкажеш за историята си, но... просто ми е чудно, как така си паднала в клопката на агенция. Няма модел под 176-180 см. първо, а това не може да се промени. Действително си била леко пълничка, но да отслабваш така, ужас!
Най-добре е обаче да напишеш на младите момичета да се пазят от такива агенции - няма модел, освен няколко десетки богоизбрани, които да може да живее от „професията си“.

2.   Към номер 1: леко пълничка? ! WTF. Била си е с идеални размери. Имала си е по малко на всякъде. Ти какво искаш 40 кг и да ти се гърчи от слабост. Вие сте луди хора.

3.   Добре си направила че си споделила историята си а и ако човек иска да отслабне не са нужни диети а спорт и по здравословни храни и да се отбягват пържените и сладките работи също така и хляба но не изведнъж да спрат а постепенно да се намаляват за да свикне организма н така с един добър спорт ще се постегнат успехи нито ще си много пълна нито пък ще си някоья хърба лично аз така правя и се чувствам много добре, на 14 съм и спортувам и уча всеки ден и се чувствам добре съветвам и другите момичета да не се налага да преживяват това което авторката е преживяла а още сега да си вземат поука от чуждите грешки и да не се комплексират, лично аз така правя :)

4.   Това с ръста и килограмите е много относително и зависи най-вече от структурата на тялото. И аз съм около 1, 66 и тежа 44кг. Диети не пазя, ям си нормално, но структурата и метаболизма са ми такива, че не позволяват да кача повече от това при нормално хранене. Не изглеждам хърбава, имам си гърди и извивки. Случвало се е да напълнея малко, особено покрай празници ако съм яла до пръсване, но не се чувствам, нито изглеждам добре над тези килограми. Няма такова нещо като правилни килограми за даден ръст. Съветът ми към авторката и към всички останали, които се притесняват дали не са прекалено пълни/слаби е да разберат, че тялото им знае най-добре какви килограми да поддържа, да не се подлагат на диети или да се тъпчат за да напълнеят. Освен в случаите, когато теглото застрашава вашето здраве.

5.   Номер 1, само да ти кажа, че Меган Фокс е висока 163 сантиметра, а е един от най-известните модели в света.. Така че... :))

6.   Определено си била с наднормено тегло за ръста ти.. Мисля, че 50-55 щяха да са ти идеални :)) А за модел с този ръст не ставаш... налапала си въдицата!

7.   Няма ли разлика в изискванията за височина на модели и манекени... Манекенките трябва да са по-високи, но до колкото зная, при моделите е по-различно....

8.   На дизайнерите им трябват хубави закачалки, на които да окичват тоалетите си, не красиви жени... Ти си станала закачалка - те това правят с тях - подиграват им се... Добре, че си осъзнала, че трябва да стоиш настрана и си възвърнала здравето си!
Не следвай модните икони, бъди себе си, да си модел не е престижно....
LaMorena

9.   Да, много хубава история, ама моделите не са слаби. Те са с нормална фигура, слаби са манекенките. Даже много слаби. И аз съм 1.72 и тежа 46 кг, ама не е от диети. Такава ми е фигурата, тренирам, нямам здравословни проблеми. Надявам се да порасна още 5-6 см...

Само искам да помоля хората, които четат това да не си правят прибързани изводи като видят някое слабо момиче. Чувала съм какви ли не глупости, че не ям, че съм анорексичка и преди като бях още по-слаба не можеш да си обуя къси панталони от притеснение.

Хубава история, поучителна, но моля ви се не се настройвайте срещу слабите момичета. Наистина е много глупаво някакви "разбирачки" дето са си сложили 2 декара в задника да ти обсъждат фигурата :)

10.   Разберете, че понятия като МАНЕКЕНКА, ФОТО МОДЕЛ НЯМА!!!! Всичко това се нарича МОДЕЛ.. А модела прави всичко.. снима за списания, ходи по ревюта (стига да има достатъчната височина).. Снима се в реклами.. Има си момичета, които не ходят по ревюта, а снимат само за списания, но те пак са модели, а не "фотомодели".. Не разграничавайте така нещата.. ако някой по-запознат ви слуша ще ви се смее..

P. S. до номер 5
MEGAN FOX НЕ Е МОДЕЛ, А АКТРИСА.. това, че е известна и искат да я снимат от различни списание е друго... но не я прави модел

11.   МММ, много ми хареса това с ябълките!
И аз смятам да се сбогувам с 6 кг. за 2 седмици така.
168 / 70 кг. съм сега....

Стикскай палци ;))

12.   Здравейте! Прочетох статията и останах много изненадана. От малка живея в Америка. Сега съм на 25 години. Занимавам се с мода от 16 годишна. Ходех по различни кастинги и преди 2 години ме приеха в една модна агенция в Ню Йорк. Искам да ви кажа, че съм висока 1,74 и тежа 61 кг. Първо мислех, че съм дебела, но после разбрах, че не е така. Истинските модели поне тук в САЩ НЕ ТРЯБВА да са както вие казвате " ходещи закачалки". Не бива да се подлагате на диети, защото те са много опасни.
Не мисля, че съм дебела. Тренирам всеки ден по 40 минути. Програма ми за тренировки я има в интернет дори. Хапвам си от всичко по малко. Гледам да не ям много сладкиши. Единствено си позволявам всеки ден или през ден по 1 бонбон Рафаело. Също и желирани бонбони. Това е.

13.   Здравей!! относно програмата ти, която я има в нета, би ли казала къде мога да я открия?
аз съм висока 178, но съм 74 килограма. искам да отслабна...
Благодаря!

14.   Напишете в youtube.com ето това " FGF Ultimate Upper Body Workout (full)". Аз всеки ден се упражнявам с това, но вместо топките, използвам гирички 1 кг. 2 пъти в седмицата ходя на курс по Тае-Бо. В youtube.com има различни Тае-Бо програми.Billy Blanks - This is Tae Bo- напишете това и изберете вторият клип. Той също е много хубав, но го изпълнявайте до край

15.   Аз пък да ви кажа моята диета, която аз сама си измислих. Висока съм 1, 72 и тежах 71 кг. Реших да отслабна, но не мога без сладкиши. Започнах да ям ВСИЧКО абсолютно всичко с Чили сос. Шоколади, бонбони, меса и всичко с чили. За 1 месец отслабнах с 4 кг и половина

16.   Номер 15, какво влияние има чилито, че да слабееш от него?

17.   Аз съм слаба и са ме взилмали за модел, но съм нещастна. Искам да съм закръглена, защото съм като торба с кокали.. твоя съвет е много верен.. нека по-пълничките мадами се вслушат. Закръглените форми радват мъжете. Щръкналите кокали ги отблъскват понякога. А и не се опитвайте да сте, като моделите от кориците. Не, че не сте хубави искам да кажа, че там е ползван фотошоп, а и те са синеоки рускокоски, а това компенсира..

18.   хаха, абе... който е бил наречен дебел и се е комплексирал, вместо да хлеби всички слаби подред с тва заученото "закачалки макачалки" "торба кокали" и нз си кво, що не вземе да отвърне конкретно на "закачалката", която го е обидила? така хем няма да изглежда като мишка, която няма смелост да се защити директно от нападение, хем няма да слага незаслужено всички слаби под общ знаменател. и цялата раота "оформени vs кльощави" много, ама много ми прилича на "дебели vs стройни", защо ли? щото е същата тъпа дискриминация, просто от друга страна. съвземете се, по дяволите, не живеете в едноизмерен свят.

Номер 16, не се ли запита що за глупост е т'ва въобще... шоколад с чили сос, ааайде холан.

19.   Хора, вие май не знаете, че има разлика между модел и фотомодел. Влезте в някой сайт на дадена модна агенция и вижте, че има разделение на модели и на фотомодели. А относно авторката... според мен 1. Направила е глупостта да отслабне толкова много, за толкова кратко време. 2. Когато е отишла в агенцията за първи път наистина е била пълничка за ръста си... да наистина на всеки различно се разпределят килограмите, но аз мисля, че няма как много са и били... Аз съм 166 също и съм 52 кг. И аз се интересувам от професия-модел, но момичета, трябва да знаете, че трябва много да се внимава, защото не се знае къде може да попаднете.... и дали тази агенция е наистина за модели или не точно :)

21.   На 14 години съм , висока съм 160 и съм 53 килограма и според мен съм много дебела и винаги съм искала да сам поне 37 килограма не ме интересува че ще ми стърчът кокалите пазила съм диети най много по 1 седмица и никакъв резултат няма ; ( дори няпълнях защото 3 дни гладувам на 4-тия по цял ден ям като прасе и така напълнях

22.   Относно 21 -И аз съм горе - долу така, но съм абсолютно сигурна, че и двете трябва да отидем на психолог.

23.   Прочетох коментарите и ми стана интересно та и вапросът ми мога ли да стана и аз модел на 23 години съм вискока съм 172см тежа 44кг и плус това съм раждала преди 1год и 7месеца нямам деформации в тялото нищо по, което да личи, че съм раждала.

25.   Чувствам се ужасно. И мен всички ме мислят за болна от анорексия! Кажи ми ти как се спаси. Мисля си, че отново ще надебелея ужасно много (както бях преди) и никой не ме разбира. Много ще ми помогнеш ако ми отговориш!
благодаря ти предварително!

27.   Разплака ме. Аз съм се родила слаба и заради твоята история сега плача. Това че мъжете не харесвали слаби жени и че това те правило нещастна. Ужас. Не всички жени по света са дебели. Не помисли ли че може някой слаб да види твоята история и да прочете това че да си слаб те правело нещастен и че никой няма да те хареса. За това не помисли ли? Е ами на мен тази история не ми помогна. Номер 25 права си и аз съм така

28.   Олеле... нямам думи аз съм на 14 години и съм 1. 75 62 кг искам да стана 57-8 пазя и аз диети и постоянно съм подтисната но не трябва да сме така това не е най-важното в живота, но е хубаво човек да се поддържа

29.   номер 10, преди да пишеш глупости и да се правиш на умеен, седни и прочети. Меган фокс си е модел още от тийнеджърските си години.
ариведерчи ;)

30.   на 10 г съм и съм около з5 кг висока съм около 140 см
и си живея спокойно

31.   Аз съм си натурално слаба, но знаеш ли.. не ми е приятно, като слушам неща от сорта на 'закачалка'.

32.   Аз съм висока 1.84 и тежа 68.5 69 кг. Преди и аз мислеx как да отсрабна с диети . Спазваx ги отслабнаx и пак качваx същите кг. На никой не му препоръчвам диети никога ! След като нямаше полза от диетите започнаx да тренирам . Коремни преси , упражнения , тичане и намалиxяденето на половина . Ям всичко но по малко и така тялото ми стана добри уформино . Ол и гледам да не пия газирано с една дума - недейте с тези диети а спортувайте и се xранете марко по ограничено !

34.   Какъв е смисълът постоянно да мислим как да станем по - слаби? Да се разболяваме, за да го постигнем? Да обиждаме по-пълните хора, защото не можем да осъзнаем, че това не е и не бива да е най-важното нещо за нас? Да мразим и обиждаме по - слабите хора, защото самите ние не сме такива? Всичко, изброено до момента е неправилно - израз на лошо мнение спрямо самия теб и най - вече на ниско самочувствие. Да, била съм и от двете страни. Обиждана, че съм дебела, а не бях. Обиждана, че съм прекалено слаба. А интересува ли го някой, че първото ми докара хранително разстройство на психическа основа, а второто го задълбочи? Приемайте се такива, каквито сте. Ако ще спортувате и ще се храните правилно, добре. Но не го правете с единствената цел да отслабнете или да се харесате на някой друг. Правете го заради себе си. Правете го, за да сте здрави. И ако е трябвало да отслабнете, вероятно ще го направите. Но отслабването не бива да е цел, а следствие от целта, която е - да сме ЗДРАВИ! Живейте живота и оставете и другите също да го правят!

35.   Аз ще се хвана за това: "Защо трябва да сме ходещи закачалки като " моделите"? Мъжете не искат жена която е само кокали. " Ще се обиждаме ли нещо? ! Вземи си използвай мозъка авторке.. Може да ти е трудно, но се напрегни! Мислиш ли, че на някой, които искат да качат килограми им е приятно да четат ей такива тъпи изказвания със "закачалки" и "кокали"? Слаба съм и не мога да напълнея, а искам. И само да ти кажа, че имам мъж до себе си и тия " кокали" си ми харесват! Не мисля, че заслужаваше толкова много внимание и време от мен, но ми писна от коментари на ей такива пухкави идиотки, като теб!