Споделена история от Здраве

Пропуснати ваксини
Здравейте, искам да питам дали има някакъв проблем, ако са пропуснати някои от задължителните имунизации?

Коментари

1.   Отиди да питаш личния доктор. Може да има някакъв вариант да те имунизира в бъдеще.

2.   1, Аз питам, защото няма да ходя и за това питам дали ще има някакъв проблем за в бъдеще, иначе за мен е все тая :)

3.   Може да глобят личния ти лекар. Проблем за теб винаги може да изникне, ако се разболееш поради пропусната ваксина.

4.   За каква възраст говориш?
За бебетата има проблем, без ваксини не ги искат в градина или училище след време, ако обаче си пълнолетен никой няма да ти прави проблем.

5.   4, на почти 18 съм

6.   Имунизираш се натурално, чрез твоята собствена имунна система. Не включвам ходене в Африка например, където можеш да се запазиш с непознати за организма ти вируса ти, имунната ти система да реагира пресилено и така да се получи някое усложнение.
Някои "вируси" обновяват генетичната ни информация, но натурални такива, не изкуствено създадени в лаборатории с предварително зададен от заинтересовани какво и как да пренапише в гените ти...
За нямам никаква ваксина над 20 г вече. Дори не пия лекарства, не ми се и налагало. На лекар нямам какво да правя освен ако не се наложи спешна операция за апендикса примерно (и бих отишла в часа клиника със сигурност ако се наложи) или ако ми се счупи някоя кост.
Пия си разни билки превантивно (с активни мед. свойства) от време на време, чайчета, чравя си детокс на организа веднъж в годината и се старая да водя максимално здравословен живот. Пътувам си из чужбини разни, не бих отишла в страна за която ми се налага ваксинация!

7.   Няма никакъв проблем, имаш късмет! Преди ваксините бяха много по-малко от сега. Възрастните хора в Германия например нямат почти никоя от ваксините и имат естествен имунитет срещу морбили. Има ваксини, които се поставят отново, т. н. реимунизации. От тях няма особено смисъл, защото тетанус е нещо, което много рядко може да попадне в кръвта ти. Ако се прободеш от пирон, който е бил заровен в земята и е ръждясал и раната не кърви(няма кислород) можеш да си сложиш ваксина, но пак е много малко вероятно да се разболееш. Аз нямам реимунизации, като дете съм карала някои детски болести и до сега не са ми искали някакви имунизации. Ако имаш антитела за морбили например(в Германия искат ваксина ако работиш в болница) можеш да го докажеш с кръвен тест и няма нужда да се бодеш. За други ваксини не се сещам да се изисква нещо. Ако ходиш в САЩ май искат доста ваксини. В България не знам точно как е, но според мен е излишно, понякога дори ако разбереш какво има във ваксините, ня а да искаш да ти ги слагат. Мои познати бяха в Африка и нищо не са си слагали и се върнаха живи и здрави. Ако се колебае кои ваксини да си поставяш, първо се информирай. Например виж колко случая има на разболели се от дадена болест. И помни: тялото ти си е само твое, ти решаваш какво да правиш с него. Виж какво стана с корона ваксините. Оттогава много хора станаха скептични спрямо всички ваксини.