Споделена история от Здраве

Фобия и депресия
Здравейте скъпи читатели. Жена на 25 години съм. Повече от месец съм в депресия. Нямам желание за нищо и много често плача, изобщо не съм щастлива. Но не това е най-големият проблем. Имам страх от преглъщане на храна, тоест отнема ми много време да сдъвча храната и след това с 300 зора преглъщам. Мисля, че тази фобия не е често срещана (и по-добре). Преди съм имала паник атаки, различни внушения и т. н., но точно това не ми се е случвало и се измъчвам доста. В живота ми не се е случило някакво лошо събитие и не мога да си обясня на какво се дължи това. Успявам да ям, но в сравнение с преди количеството храна, което изяждам, е много по-малко. Не се нахранвам и оставам винаги гладна, свалила съм вече около 5 кг. Също така избягвам много от храните. Когато много ми се дояде нещо (плод, зеленчук, нещо сладко) хапвам съвсем малко и спирам.. По време на ядене се усамотявам. Знам, че това е внушение, също така не знам точното наименование на тази отвратителна фобия, но продължава много време и не мога да водя нормален начин на живот. Опитвам се да се разсейвам чрез разходки и спорт, но и това не помага. Нямам възможност да посещавам психолог или психиатър, затова се обръщам към вас. Ако някой е имал същият или подобен проблем, или пък негов познат, приятел, роднина се е сблъсквал с подобен тип проблем, моля да ми даде някакъв съвет как бих могла да се справя и да започна да се храня нормално. Благодаря :)

Коментари

1.   Може да си купиш книгата на Силвия Браун-Изцеление от предишните животи-евтина е, на достъпна цена. В нея има много такива странни истории на хора с различни фобии появили се от нищото, но после става ясно как всяко нещо си има причина и т.н., дълго е за обяснение-препоръчвам ти книгата, може би ще ти помогне, най-малкото нищо не губиш, ако я прочетеш; страшно е увлекателна.

2.   Това не е фобия, а хранително разтройство. Не виждам да си дала адекватна причина защо не можеш да посетиш психолог или психиатър, а и не мисля, че има такава. Депресията си е съвсем сериозно състояние и не се взима толкова насериозно, колкото би трябвало. Затова вместо да ти говоря клишета от сорта на "започни нещо ново, прави това, което обичаш и тн." ти казвам съсвем сериозно, потърси професионална помощ. Няма нищо срамно, не си казвай " аа аз да не съм като тия лудите, че да ходя на психолог" . А ако нямаш финансовата възможност, взимаш на заем от когото можеш, здравето ти няма цена.
Айде, надявам се да осмислиш работите и всичко да е окей.

3.   Към номер 2- повечето Психолози и Психиатри и те не са наред с психиката. Гледат само да вземат парите на хората и говорят празни приказки, поклащат си главата в ритъм и нищо съществено не правят. Психиатрите дори изписват купища отрови, уж лекарства, но с куп странични ефекти, които още повече съсипват здравето на хората .

5.   Какво не искаш да приемеш в своя живот и в себе си. Какво не може да преглътнеш? Храната ще бъде смляна и ще се превърне в изпражнение... Това е цикълът на живота, едно умира за да живее друго. Ако си загубила, нещо ценно в живото си, може и човек да е, който ти е давал сила и те е успокоявал, сега те е страх, да разрушиш храната и да я превъртеш в отпадъчен продукт, защото подсъзнанието ти я обвързва с някого или нещо, което не искаш да пуснеш или да приемеш. Фобията ти изтласква тази тема и болка в друга посока, като защитен механизъм. Ти не си виновна, довери се на естествения кръговрат на природата...

6.   Иди при личния лекар и искай направление за психиатър.

7.   Методът "семейни констелации" ще ти покаже защо се е появило това чудо и ще те спаси буквално. В кой град си? Намери семинар и иди непременно!