Споделена история от Здраве

Не обичам да се къпя!!! Страх от вода
Звучи налудничаво.
Като за начало да кажа, че не съм аутист. Нито съм преживяла сексуално насилие.
Може би ми липсват хигиенни навици, или съм ленива.
Или крейзи.
Но не се къпя.
Мразя водата, сапуна, чувството.
В банята си чувствам сама, изоставена.
Изпитвам страх и от вода.
Болка при допир. Досада от водата. И от чувството, че
трябва да вляза в банята.
Приготвям се с часове преди това. Изпитвам стрес.
Ужас. Болка в стомаха. Превръща си в ритуал, траещ
часове. Отнема ми деня. Като преди изпит.
И се къпя само в неделя и четвъртък.
Свързвам го с наказание.
Да поговоря ли с лекар, психолог или психиатър?
По - горе излъгах. Преживях насилие. Но не мисля,
че това е причината.
ТЛ? (тревожно разстройство? ).
Страх от вода?
Луда ли съм?
Какво смятате вие?

Ж, 26

Коментари

2.   Имаш негативна клетъчна памет от Минали твои животи-трябва ти Регресивна хипноза. Не си луда-това, което описваш е точно травма от минал живот. Има много книги и истории по темата-поразрови се в интернет. Отидеш ли на психиатър-най-много да ти изпишат торба или чувал с лекарства за потискане на чувства и емоции и накрая може наистина да луднеш.
Просто се информирай по темата. Духът е ВЕЧЕН. Никой няма само 1 земен живот.

3.   Мисля, че се касае за някакъв вид сензорен проблем. Прочетете из интернет за подобен род проблеми. Със сигурност ще трябва специалист за преодоляването.

4.   Хм... ще ти прозвучи още по- налудничаво, но... регресия.
Ако решиш обаче, потърси доказан/а, прегледай мнения, поискай ако щеш да включиш камера или поне звуков запис.
Аз преодолях страшна фобия след като ми се отключиха спомени, от минала епоха. Не чрез регресия, спомних си сама когато се изправих решително срещу фобията си. Моята беше от морето.

5.   Не знам дали си луда. Това психиатър може да го каже. Но ако продължаваш така, ще се съсипеш живота. Кой нормален мъж ще се хване с мърла, която се къпе два пъти седмично?

6.   Методът "семейни констелации" ще ти покаже истината и ще ти яде от горна въпроса и ще те освободи от този страх.

7.   Нещо интересно, което ми хрумна /бидейки съгласен с коментарите за травмата и регресията/: ти имаш ли приятел? Вероятно не! Частта с насилието намеква за това. Интересно ми е дали това усещане, че си "сама, изоставена" ще отмине/ще се затъпи, ако се къпеш заедно с друг човек - тук логичния извод е гадже, защото кой друг ще влезе заедно с друг възрастен човек в банята?

Сега ако ми кажете, че някой прави това, изключвам компютъра и отивам да се кръстя /не в смисъл на кръщаване, а в смисъл на жестът, който се прави с ръка/! Не знам колко време ще го правя, но определено ще бъде дълго!

Номер 5, това беше грубо! Жената има проблем, ти я наричаш мърла и ѝ внушаваш малоценност! Хайде по-сериозно, че ми е писнало от "светци" - онлайн и офлайн! Я си представи ти да си в тая ситуация и аз да те изчеластря така! Мислете преди да пишете - малко емпатия никого не е убила!

8.   Авторката: Благодаря. Наистина е сензорен май. И аз смятам, че е нещо от минал живот. Ще си направя регресия. Ил Рейки. Смятам, че е нужно. Отидох на психиатър. К. аза ми, че е нормално. До последния коментар: изобщо няма дя го коментирам или отразявям.... да*. :)

9.   Казва се аквафобия, трябва ти терапия. Отпускаш се, гледаш изображения на вода, после я докосваш и тн, докато един ден вече не те е страх

10.   Определено се консултирай със специалист. Очевидно е, че проблемът сериозно влияе на ежедневието ти, така че за твоето благополучие и спокойствие си заслужава да си направиш една консултация.

11.   Това доказва, че си българка! Щото повечето ти сънародници са същите! Таки ги усещаш!