Споделена история от Здраве

Себореен дерматит между по лицето и видими капиляри на същото място.
Здравейте, пила тук, защото на лекари съм ходила предостатъчно и вече не знам какво да правя с толкова мазила. За около 5, 6 години с какво ли не съм се мазала и явно от това, получих видимите ми капилярчета около носа, които сякаш се разрастват. Най-изявен изявен ми е дерматита от двете страни на носа и няма как да не го мажа с кремове и спрейове. Винаги това място е червено. Преди година имах съвсем леко бледи червени капилярчета, а сега вече са много по-видими и на по-голяма площ. Дори едно такова вече се червенее и върху самия нос. На колкото дерматолози ходих, нито един от тях не ми каза нещо за това, сякаш не им се занимава и го игнорират. Аз вече не знам с какво да се мажа и какво да правя, защото съм младо момиче, а това несъвършенство е точно по лицето ми. Все повече чуват за тези лазери, с които се лекуват такива видими капиляри, но струват ли си? Гледам коментари на някои вече пробвали, които казват, че капилярите не се виждали за няколко дни и след това отново същото.
А и как би се отразила тази светлина на място, което има дерматит. Някой от вас има ли същия проблем?

Коментари

1.   Вечер преди лягане:
1. Почистване с Кислородна вода 3% и изплакни с вода
2. Подсуши и втрий запарка от смрадлика. След запарване, трябва да престои около 2 часа преди ползване за да си пусне дъбилните вещества (също е антисептично, но и ще свие пори и капиляри). Сложи памучни дискове напоени с отвара от смрадлика за около 15- 20 мин. Измий с вода и подсуши.
3. Втрий алое вера с течен витамин А. Алое Вера се абсорбира по- дълбоко в кожата и ще е проводник за витамина освен собствените си свойства.
Ниските нива на цинк, витамин К, мед и селен, могат да доведат до слаби и слукани капиляри, затова, приемай мултивитаминен комплекс.

Сутрин:
Почистване с неутрален сапун и задължително ползвай слънце защитен крем поне в засегнатият участък. По възможност кремът да е натурален.

2.   Аз го имам това от 10 години майка му шеа... Нема махане. Слънцето мн помага при мен. Като съм бил на море винаги е по слабо. Пробвай солариум