Споделена история от Здраве

Лоша и накъсана коса
Здравейте.
На 25, жена.
Както си личи от заглавието, имам проблем с косата. Много е суха, тъка, чуплива и накъсана. Вярно, аз не я поддържам. Може би е време да почна? Всеки месец ли се ходи на фризьор? Тя е светла, права и гъста, което означава, че често се оплита във възли. Каква терапия ще ме посъветвате? Балеаж?
Отделно, какви маски за коса да си правя?
Постоянно падат косми. Имам чувството, че е защото не я подрязвам редовно. Може да е от стрес. Или от ядене. Да мина на диета ли?
Ще се радвам да ме посъветвате! : D

Коментари

1.   Пробвай кератиновия реконструктор на Aphogee. Още с първото нанасяне косата ми живна. Има малка разфасовка, по спомен беше около 15 лв. Моята в корените е мазна, а по дължините много суха и стои някак гадно, но с този продукт буквално е все едно съм я минала с пресата. За косопад ми помагат само шампоаните на Doori. Успех!
Ж, 22

2.   Приорин хапчета минимум 3 месеца. Подрежете я да няма цъфнали краища. Аз си правя домашна маска яйце, майонеза, зехтин и мед. Стоя минимум 1 час и се къпя. Освен шампоан слагам и балсам или маска. След това кристали и крем преди сушене.

3.   Ботокс терапия за коса си направи в някой фризьорски салон. Но преди е добре да се намалят цъфналите краища.

4.   Авторката : Мерси. Ботокс терапия. Не го бях чувала преди.

5.   Косата също се лекува от вътре навън. Ботокс терапии и подобни ще ти дадат временно "замазване" на положението колкото да си платиш и после да отидеш пак.
Пострижка- поддръжка- диета.
Биотин (вътрешно) масло от онагра може да помогне като допълнителен, но не основен стимулант. Чести масажи на скалпа за добро оросяване, затопляне, възбуждане на фоликула и премахване на мъртвите косми.
Скалпа трябва да се раздвижва с въртеливи движения с наведена надолу глава поне 5 мин на 2- 3 дни.
Почистване на скалпа основно с водка например, не мирише като изсъхне. Поне веднъж в месеца, потърси инфо и почети.
Първата ми професия е фризьорка. С дълга почти до кръста здрава, изрусена коса съм- нещо, което фризьори твърдят, че е невъзможно ако не плащаш една шапка с пари за поддръжка с терапии разни, маски пълни с химии... глупости на търкалета.
Ползвам само натурална боя, натурален шампоан, арганово масло (капки след баня) разресвам с обикновена бамбукова четка (няма нужда да плащам луди пари) и понякога натурален кератин от някой недояден плод например.
Тези скъпи терапии ги забрави ако наистина искаш здрава у хубава коса.
Те са само скъпа залъгалка.