Споделена история от Здраве

Често уриниране.. Много често.
Здравейте. На 20 съм и много често уринирам. Не знам каква е причината, но през 30 минути ходя до тоалетната. Всяка вечер ставам минимум по 3 до 6 пъти до тоалетна. Случвало ми се е даже след уриниране, отново да ми се ходи, все едно не съм ходил преди секунди. Чувството за уриниране не изчезва. Ходил съм при личната, правеха ми кръвен тест, тест на урината и нищо не излезе (поне така ми казаха). Отделно на баща ми приятел е диабетик и чрез някаква машинка ми теставаха кръвта и захарта е напълно нормална. Случва се много често, ако краката ми са супер студени. Носел съм по 3-4 чифта чорапи едновременно и много трудно се стоплят. Дотогава уринирането е направо досадно. Даже вече болки получавам докато го правя под корема, над члена (не му знам името на мястото). Скоро почвам лекции и те са по 4, 5 часа не знам какво ще правя. Моля дайте някакви идеи какви прегледи, или какво да правя..

Коментари

1.   Изследвай оросяването на крайниците, нямаш добро оросяване, щом са ти студени краката.

2.   Отиди на уролог. До тогава можеш да си вземеш ципрофлоксацин антибиотик. Има билкови цистон по 3 на веднъж два пъти на ден за няколко дена трябва да се пооправиш. Можеш да имаш песъчинки в бъбреците или камъни. Успех

3.   Някаква инфекция, която не са ти намерили е вероятно. Или някакво пак подобно възпаление на простатата, прегледай си я. Също, изследвай си хормоните, ако тестостеронът е нисък е от значение. Това са насоките, които бих ти дал.

4.   Имаш възспаление на простатата, отивай на уролог докато не е хронифицирало!

5.   Вземи си направление за уролог. Ще види с ултразвук дали няма проблем със задържане на урина, ще ти даде лекарства за облекчаване до получаване на резултат от кръвни изследвания и стерилна урина и след седмица ще ти предпише лечение. Задържах урина от хиперплазия на простата и имах възпаление. Излекуваха само възпалението, на аз съм доста над 60 и после си последваха други неща, но преди тях всички подобни симптоми изчезнаха. Има добър платен уролог в Токуда - Аджибадем на околовръстното, той ме спаси от това неудобство и ме подготви за операция по същество за хиперплацията, но ти си далече от тези възрастови болежки. По резултатити от стелилната урина избират антибиотика. Ако те облекчават лекарствата за цистит и тези глупости от телевизията има вероятност да е нещо подобно. Aко при натискане на долната част на корема чувстваш пикочния мехур пълен също. Лекарят ще препоръча и да се изследва и човекът, с който правиш секс.

6.   От автора.
Благодаря на всички. Ще отида скоро на уролог и ще видя какво ще кажат. Забравих да спомена, че пиех някакви хапчета предписани от личната за инфекцията. Спомена някакви песечинки. Пиех ги 10 дни, нещата се нормализираха, но след 2 месеца отново започна честото уриниране. Както казахте - възпаление на простата.