Споделена история от Здраве

Камфоров спирт и потните жлези
Здравейте, мъж на 22 години съм, имам проблем с потенето.
От малък се потя доста, обачаче тогава когато си сложа дизодорант, дори да се изпотя, не миришех.
А сега, като по-голям дизодоранта не ми помага много, само за кратко, но след това пак почва лошата миризма.
Дадоха ми съвет, когато усетя лоша миризма подмишниците да се натъркам с камфоров спирт.
От няколко дена го правя, найстина усещам промяна не мириша, казаха ми скоро, че камфоровия спирт запушвал потните жлези.
Като се натъркам с спирта подмишниците, усещам един загряващ ефект, и не се потя, но като се раздвижа малко пак се потя малко, както и да е
Искам да попитам какво мислите за този метод, за продотвратяеаме на лошата миризма, и дали найстина камфоровия спирт запушвал потните жлези.
Благодаря предварително.

Коментари

1.   Камфоровият спирт свързвам с възрастни хора, които си разтриват ревматизма. Миризмата е доста натрисаща и не е приятна, така че не знам каква ти е ползата. Ползвал ли си 24часови ролкови дезодоранти, помагат? Има на Нивеа, Виши, Даф. Също, можеш да ползваш и бебешка пудра, но тя оставя бели петна по дрехите. Ако ползваш спрей дезодорант, те са отвратителни и миришат за мухозол. Все пак, не забравяй, че всеки си има специфична миризма, която не може да се изтрие напълно.

2.   Здравей! Аз съм момиче и имам същият проблем от малка. По същия начин и на мен не ми помагат дезодоранти и тем подобни козметични продукти. Има заболяване което се казва Хиперхидроза, ако решиш прочети в интернет. Има и процедури с Ботокс които ти спират потенето в продължение на месеци, но това със запушването на жлезите е много вредно. За съжаление те разбирам напълно, лятото освен черни дрехи друго не мога да облека. Използвах Одорекс(от аптека), помогна ми за около 3-4дена. В такива случаи се отива на лекар(Ендокринолог) и обикновенно е вследствие на някои хормони. Не си запушвай жлезите с разни неща от интернет, а отиди на лекар да се види от къде идва проблема и излекува, защото камфоровия спирт няма да оправи главния проблем, а ще притъпи симптомите му.
П. С Бъди здрав :)

3.   Пробвайте с лимонов сок със сода за хляб. Натривате подмишниците, престоява 10-на минути и изплаквате. Помага при лоша миризма.

4.   Това за запушване на жлезите и опасно. Като не може да излиза навън, ще тръгне навътре и ще се наложи операция за отпушване и премахване евентуално на образувана мастна тъкан.
Пробвай с натурален дезодорант произведен от теб самият ;)
Сода бикарбонат с натурално ароматно масло- мента; лимон или каквото ти харесва.